Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok mit szolnatok hozza ha...

Szulok mit szolnatok hozza ha a lanyotoknak roma baratja lenne?

Figyelt kérdés
2014. nov. 7. 17:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
62%
Asszisztálás ide, vagy oda: Agyvérzést kapnék.
2014. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
13-as az antimagyarkodással is egyetértesz ezek szerint?
2014. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennék elragadtatva, de kapna 1 esélyt.

Sok romát ismerek közelebbről, sok teljesen normális is van közöttük. Pl. egyik egyetemi tanárom is roma volt.


A családot nagyon meg kell nézni, mert valóban azt is kapod hozzá. Nyilván "fehér embernél" is, de romáknál ez még jobban igaz.


A házban, ahol lakom, a lakók fele roma (8. ker.) Nincs velük semmi gond, nem hangosak, tiszták, minden, de meg van a saját életstílusuk, ami nekem annyira nem jön be. De mindenki más.

2014. nov. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

áhhh, ez velünk megtörtént.

Én mindig bíztam a lányomba, hogy tudja mit csinál.

Hazajött a fiúval és kis idő múlva rájöttek, hogy mindketten jobban járnak időben, ha ott is alszik és nem jár esténként vissza a kollégiumba. Aztán rájöttünk, hogy mindenki jobban jár, ha kulcsa is van, mert így nem vagyunk kötve ahhoz, ki éppen hol jár.

Aztán telt múlt az idő, és rájöttünk, hogy nagyon szeretik egymást.

És képzeljétek, ez már 10 éve tart:)

2014. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
98%
Én 27 éves cigánylány vagyok. Sose éltem köztük, nem neveltek annak, nincs népes családom,szüleim dolgoznak,diplomás vagyok stb. De akárhányszor randizok valakivel átfut az agyamon,hogy vajon mit szólnak majd a szülők..bármit megadnék,hogy ne látszódjon a származásom. :-(
2014. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
40%

Ilyenkor én szégyellem magam, annyira, hogy el sem tudom mondani.

Fehér vagyok és soha nem voltam rasszista, sőt!

És ilyenkor szembeköpném magam, hogy olyan többséghez tartozom, ami ilyen társadalmat hozott létre, hogy bárkit hátrány él a a bőrszíne miatt pl.

Itt látszik, hogy rohad a társadalom, egy romának szégyellnie kell a bőrszínét? Ez szégyen mindenkire nézve aki ehhez kicsit is hozzájárult.

2014. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
A 27 éves cigánylány vagyok. Azért imádkozok,hogy ha lesz gyerekem egészséges és fehérbőrű legyen. Ne látszódjon rajta... Ne kelljen ilyen gondolatokon rágódnia.
2014. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy vannak emberek, akiknek így kell élnie.

Én fehér vagyok, de még inkább elítélt kisebbséghez tartozom, nem is élek Magyarországon.

2014. nov. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

16os az a baj, hogy a romaellenesség nem a bőrszínük miatt van. Én liberális vagyok, abszolút. De láttam, a saját két szememmel, hogy milyen a többségük. Igen sajnos a többségük. Nem a bőrszínük miatt utálják őket, hanem amiatt amire asszociálnak, hogyha meglátják. Nagyon sajnálom az olyanokat, mint a 15ös. Én is ismerek rendes cigányokat, becsületes, dolgos emberek. Tanultak, tehetségesek és mégis mindenhol csak falakba ütköznek.

De ezen pozitív tapasztalataim meg sem közelítik a negatívak számát. Ezért van, hogyha az utcán szembe jön egy inkább elfordulok és magamhoz szorítom a táskám. Úgy gondolom az előítéletek rosszak, de ebben az esetben akár életet is menthet. Két házzal mellettünk lakik egy 80éves beteg, rákos néni. Alig egy hete törtek be hozzá, elvitték mindenét. Két utcával lejjebb, elmondhatatlan brutalitással gyilkoltak meg egy idős házaspárt, illetve szintén kirabolták őket. És ez nem a hurutinfó, meg jobber propaganda, ez sajnos a tragikus valóság.

2014. nov. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
en is roma vagyok, 26 eves no. a ferjemfeher boru es a 3 gyerekunk kozul eggyiket sem bantjak az emberek azert, mert en roma vagyok! en sem tarto a szokasokat, es nem elek roma modra ( mondjuk romaknal is vannak retegek) de SOHA nem szegyelltem hogy roma vagyok!!! a gyerekeknek is elmagyaraztuk hogy van bennuk roma ver es h soha netagadjak e hogy azok.
2014. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!