Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Különélők, mennyit segítete....

Különélők, mennyit segítete. K a szüleiteknek?

Figyelt kérdés
Látogatások során, vagy célirányosan azért menve, hogy segítsetek (pl. nagytakarítás). Milyen gyakran és milyen tevékenységből veszitek ki a részetek? Akinél az anyagi segítség is aktuális írhat arról is.
2014. okt. 7. 14:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
segítetek*
2014. okt. 7. 14:06
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
A szüleim fiatalok, erejük teljében vannak, mellesleg anyukám nem dolgozik, eltartják. Én egyetemre járok, mellette dolgozom. Mikor nagy ritkán hazamegyek, nem hiszem, hogy segítenem kéne a takarításban, persze elmosogatok ebéd után, vagy felsöprök, ha úgy van, de azért hülyén venné ki magát, ha még én mennék haza takarítani munka meg egyetem után, holott anyunak nem igazán van másra gondja.
2014. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én anyukám cégébe besegítek marketingben, pénzügyben, mert most épp otthon vagyok, ráérek, de nem kérek egy fillért sem érte. Így elég jól megugrottak a megrendelései, több a munkájuk.


Ha pedig hazamegyünk látogatóba, akkor természetesen takarításban segítek, vásárlásban is.


Ha kell, akkor anyagi segítséget is nyújtunk.

2014. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

kb évi 5x megyek haza

csak anyagilag segítek havonta


tesómék közelebb laknak, ő segít pl nagybevásárlásban, fűnyírásban, ügyek intézésében

2014. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Főzök, ha anyu dolgozik, berakom a mosást, ha kell. Néha felmosok.
2014. okt. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

Amikor megkértük őket..

Pl apu segített járólapozni...stb

De takarítani sosem..

Anyagilag, nem volt olyan, hogy valamit ők vettek, elg segítség volt, hogy nem kellett szakt fizetni a vezetékezés járólapozásra..

Egyébként ajandékba szoktunk olyan tárgyakat kapni, amit magunknak nem veszünk meg, mert olcsó xart nem akarunk a dragára pedig nincs meg a keret( többfunkciós kisgép-botmixer, mixer, aprító..stb)

De fognak segíteni, amikor másik lakásba költözünk, fizetnek egy LTP-t nekem. Mert úgy érzik így fair, mert tesóm otthon él, és nem kérnek érte pénzt...

Anyósom: megvarrta a függönyt...mindig akar valamivel, de nincs rá szükségünk igazán..

2014. okt. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Anyukám még nem olyan idős, hiszen csak 50 éves, de fizikailag nem igazán bírja a munkát, kis pénzből él. Segítünk neki a kertben, háztartásban, meg anyagilag is minden hónapban.
2014. okt. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem jöttek egyenesbe, kb 3 évig havi 60.000-el segítettem őket, semmi másban nem kellett segítenem, mondjuk mert jött a mondat, hogy jajj kislányom, segítesz épp eleget. Saját családom van, így külön örültem, hogy nélkülem is bírják&van időm a saját családomra is :)
2014. okt. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

amyu egyedul van es rokkantnyugdijas,

Penzzel termeszetesen,

takaritonot vettem fel neki heti 1 alkalomra

vasarlasnal a nehez, nagyteteles dolgokat (asvanyviz, liszt, cukor, olaj, stb) 2hetre - egy honapra megveszem, hogy ne kelljen cipekednie.

2014. okt. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen félreértettem..

:)

/ privátban hívták fel a figyelmem rá..

Bocsánat..


Kicsit elvette a láz az eszem( betegen fekszem itthon)


Mi nem sokat segítettünk, vagyis szeribtem

A szüleim 48 évesek csak, erejük teljében..

Minden évben emgyünk többször disznóvágásra..

Szüretre..esetleg szőlőt választani...

Nagymamámnak szoktunk menni nagytakarításra, vagy fesés utáni rendbe rakásra.. Vagy itt is az allatok levágásában - ök 72-70 évesek


Anyagilag, mint írtam a szüleim segítenek minket(majd)

Viszont anyósomnak minden évben adunk valamennyit, épp a aktuális kiadásra... Szemüveg, műtét... Stb...


6.


Mégegyszer bocsi

2014. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!