Ez zsarolásnak számít?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. Nagyon szeretek horgolni, és apukám azt mondta, hogy ha nem indulok az olvasóvetélkedőn, nem ad több pénzt fonalra.

Amúgy már máskor is montdott ilyet, ha nem megyek a zeneiskolai hangversenyre, nem horgolhatok, ha nem megyek a matekversenyre, nem horgolhatok, stb.

Előre is köszi az értelmes válaszokat.


2014. szept. 24. 21:26
 1/10 anonim válasza:
66%
Igen az, de mit tudsz tenni??? Valószínű motíválni próbál.
2014. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Nem hiszem..ez csak motiváció:)
2014. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Zsarolás.
2014. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Igen, és súlyos érzelmi bántalmazásnak számít. Attól tilt el, amit a legjobban szeretsz, azért, hogy csakis azt tedd, amit ő előír. Ez nem motiváció, hanem zsarolás. A motiválás soha nem az agresszort segíti, sőt, agresszió nincs is benne. A motiválás mindig annak érdekében törénik, hogy a legjobbat hozzuk ki abból a személyből, akit motiválunk. Apád nem ezt teszi: apád büntet, azért, mert nem azt teszed, amit ő akar, és azzal büntet, amit a legjobban vágysz és szeretsz.


Mondd meg neki, hogy ha nem fejezi ezt be, akkor feljelented érzelmi bántalmazásért a Gyámhatóságon. És nyugodj meg: ezt ma mér komolyan veszik.

2014. szept. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Képzavar. Az lenne a zsarolás, ha te azt mondanád apádnak, hogy akkor indulsz az olvasóvetélkedőn, ha ad pénzt fonalra.
2014. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De cuki vagy!Horgolsz,matekversenyre jársz,hangversenyre...

Apukád helyébe én egy egész fonagyáratvennék neked!!Nyilván jótanuló leányzó vagy,apukád meg sak motiválni akar!Tudod biztos nagyon sok szülő összetenné a kezét ha a lánya otthon horgolgatna!Maradj meg ilyen kis édinek,és horgolj soksok szépet!

2014. szept. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, zsarolás. Ne hagyd magad, mert most még kisebb dolgokról van szó, de ezzel a hozzáállással később az egész életedre rátelepedhet.
2014. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogy mégtöbb fonalat kell venni, ha elmész a versenyekre :)
2014. szept. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Istenem, némelyikőtök annyira komolyan veszi ezt..

Az apukája megmondta nekk, hogy nem vesz több fonalat, ha nem megy el matekversenyre stb.. A matekversenyen mit veszíthet? Figyelj, nem apukádnak lesz jó, ha például elérsz egy 3. helyezést, vagy akár 1. helyezést is, hanem neked. Igaz apukádnak is öröm lesz, és fonalat is fogsz kapni. Némelyikőtök kb. úgy vette ezt, mintha az apukája azt mondta volna neki, hogy megerőszakolja, ha nem rabolja ki pl. egy osztálytársát.

Fonalról és matekversenyről, olvasóvetélkedőről van szó. Szerintem ha 2-es 3-mas lennél matekból,akkor biztosan nem küldene matekversenyre.

2014. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem örülnie kéne, hogy te hasznos dologgal töltöd a szabadidőd, és van hobbid.

Az itt kérdést feltevő 13 évesek sokszor pasizásról és szexről kérnek tanácsot.

Amúgy szerintem ezt vele kéne megbeszélned, miért akarja ennyire, hogy elmenj ezekre a vetélkedőkre.

2014. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!