Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anya-fia nemi erőszak...

Az anya-fia nemi erőszak miért számít tabutémának?

Figyelt kérdés

Ha egy apa molesztálja lányát, azt kibeszéli. Ez helyén is van. De amikor egy nő zaklatja a fiát akkor azt miért számít tabunak? Sőt, már olyat is hallottam, hogy még az áldozatnak örülnie kell, ha az anyuci jó csajszi.

VAN ENNEK BÁRMI ÉRTELME????


2014. máj. 20. 07:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%

Állandóan ezek az általánosítások. Valóban nem sok esetet hallani, mikor az anya molesztálja a gyermekét, nem tudom miért, talán lehet, hogy kevesebb eset van? Az újságokban mindig megírják az ilyesmit, de ha molesztálásról van szó, mindig fickó zaklat gyereket. Viszont ha családon belüli gyilkosságról olvasok, akkor ott meg sok eset van, mikor anyuci besokalt és megölte az összes gyereket.

(Angliában élek, lehet otthon máshogy van)

2014. máj. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
22%

Nevelő szülő vagy igazi szülőre gondoltál?

Szerintem a mércédet ne itt a gyk-kához hasonlítsad ! :) Itt mindenki idióta,tisztelet a kivételeknek! :)

Nagyon sokk itt a frusztrált ember is ,valahol ki kell tölteniük frusztráltságukat...

Ha nekem lenne mostoha anyám az kikezdene nekem és jó csajszi lenne ....Kétséges érzéseim lennének,mármint egyrészt ha megdugnám,az jó is lenne de másrészt viszont fater felé árulás lenne,szóval nem biztos hogy belemennék...Na meg amúgy semmit sem muszáj hagyni....A lányok is elég jól megtudják védeni magukat szerintem ha olyan helyzetbe kerülnének(nem mindegyik védtelen)

2014. máj. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%

Én mindkettőt elítélem és kibeszélem. Egyiktől jobban felfordul a gyomrom, mint a másiktól.

Amúgy szerintem is érdekes, hogy itt automatikusan a nő pártját fogják sokszor. Én objektív vagyok.

2014. máj. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
70%

Szerintem ennek az az oka, hogy a nőkről azok a sztereotípiák élnek, hogy ők ártatlan virágszálak, és nem bántank így a gyerekeiket.

A férfiakról pedig azok a sztereotípiák élnek, hogy őrült szexgépek, és őket nem lehet megerőszakolni. De ha mégis, akkor (feltéve ha mér tinédzserről van szó) ő volt a kezdeményező.

2014. máj. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanazért, amiért az anya-lánya nemi erőszak, ami szintén előfordul (sajnos nem is nagyon ritkán) szintén tabutéma.


Azért, mert Magyarországon (és általában az erősen katolikus, vagy egyéb ortodox vallással átitatott országokban) az ANYA olyan erős tabuval van körbevéve, hogy az emberek fel sem tételezik, fel sem merik tételezni, hogy vannak anyák, akik képesek a nemi erőszakra, képesek a gyereküket bántalmazni - akár csecsemőkorban is -, képesek a gyerekük élete ellen fordulni.


Egyébként nagy tévedés, hogy a gyerekkori nemi erőszak áldoztata bármit is kibeszélne. Ez az egyik legnagyobb baj. Mire orvos kezébe kerül, ha egyáltalán észreveszi bárki is, hogy baj van, legtöbbször olyan súlyosan sérült a személyisége, hogy cirka menhetetlen.


Értsd: a lelke lesz teli nem gyógyuló, mélyen fekvő gennyes sebekkel, és nem az lesz a legnagyobb problémája, hogy van-e szűzhártyája vagy nincsen vagy apu erőszakolta meg vagy anyuka.

2014. máj. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
A női erőszakot a fejlett világ ugyanúgy elitéli, mint a fárfiét. Lásd: USA, Nagy-Britannia. Ezekben az országokban nem hiszik, hogy a nők a született ártatlanságok. Nálunk még valami érthetetlen okből kifolyólag, szinte dicsőség!
2014. máj. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

1-es: Milyen általánosításra gondolsz.


2-es: Igazából tökmindegy. Volt már olyan eset, is, ahol a z apa s a fia közösen fogtak össze a mostohaanya ellen, és jót röhögtek az egészen, miután kidobták a nőt. De ott a férfi később vette el a nőt.

Azonban vannak olyan esetek, amikor még elég kicsi volt a srác, és így anyjaként tekint a nőre.


4-es és 5-ös: Azt hiszem nektek van igazatok.

2014. máj. 20. 08:07
 8/29 anonim ***** válasza:
42%

Vegyük a csecsemő gyilkosságokat. A társadalom elítéli. Nézzétek meg milyen büntetéseket kapnak az ilyen "anyukák"?

Ráadásul valamelyik politikus törvény javaslatot nyújtott be, mert szerinte sok az a másfél, két év amit kapnak. Ha ugyanezt férfi követi el? Na azoknak az ítéleteknek is érdemes utána nézni. Miért enyhítő körülmény ma nálunk, az ha valamely büncselekményt nő követi el?

2014. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nők azért sokkal ritkábban tesznek ilyet, sztereotípiák ide vagy oda. Szinte minden bűncselekményben a férfiak viszik a prímet, főleg ami a szexuális bűncslekményeket illeti, és biztos, hogy sokkal több férfi ül börtönben mint nő. Ezért beszélnek erről kevesebbet. Plusz azért tényleg egy felnőtt fiút jóval nehezebb megerőszakolni, mint egy lányt. Vagy csak én nem gondolkoztam még rajta, hogy hogyan lehet :)


Mindettől függetlenül természetesen ugyanolyan undorító és minden jóérzésű ember pont ugyanannyira elítéli a nők által elkövetett szexuális bűncselekményeket, mint a férfiak által elkövetetteket. Főleg ha a szülő követi el vagy tűri el. Legyen az anya vagy apa.

2014. máj. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
9-es: A nők enyhébb ítéletet kapnak nemük miatt, de legalábbis sokkal pozitívabb elbírálásban részesülnek. Bár a bűnöző családok külön kategória mert ott a férfi lop, rabol, erőszakoskodik, és ha kell gyilkol. A nő csak akkor megy el lopni, ha a férje sitten van.
2014. máj. 20. 08:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!