Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám elveszítette az...

Anyukám elveszítette az állását és fontolgatja az öngyilkosságot, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ketten élünk egy albérletben. Én nem találok munkát, amit a tanfolyam mellett is tudnék végezni.

El éldegéltünk eddig úgy ahogy viszont anya elveszítette az állását. Azt mondta, hogy ha a héten nem talál másik munkát, öngyilkos lesz. Tudom, hogy azt mondják, hogy aki ezt mondogatja, az úgy sem teszi meg viszont ismerem anyámat, tudom hogy áll az ilyesmihez. És nem kétségbeesetten vagy fenyegetve mondta ezt, hanem teljesen nyugodtan, mintha fel szeretne inkább készíteni.

Kötött régen egy biztosítást, ami arról szólt, hogy a halála után én kapok egy millió forintot. Felhozta, hogy hol vannak a szükséges papírok, és mit kell tennem, hogy hozzáférjek a pénzhez. Azt is mondta, hogy felnevelt és azzal, hogy a saját életét el dobja, nem hagy teljesen magamra egy fillér nélkül, abból az egy millióból el tudok indulni valamerre.

Nem szeretném, hogy ezt megtegye és nem tudom, hogyan beszéljem le róla.

Az a gond, hogy ha a héten nem talál munkát, akkor nem fogjuk tudni fizetni az albérletet és a szerződésben az áll, hogy egy havi elmaradás is azonnali kiköltözést von maga után. Nincs hová mennünk. Hajléktalanszállóra semmikeppen sem akar és úgy gondolja, hogy ha meghal és megkapom azt a pénzt, akkor legalább én nem kerülök utcára, ki tudok venni valami kis szobát aztán előbb-utóbb úgyis találok munkát.

:(

Nem tudom mit tegyek, csak 51 éves, bár teljesen mindegy, ha több lenne, akkor sem akarnám elveszíteni.

Viszont màr rég megfogadta h inkább meghal, minthogy hajléktalan legyen.

Egy hét alatt nem tudom, hogy talál e munkát. :/ :(


2014. szept. 22. 14:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha munkanélküli, akkor be kell jelentkezni a munkaügyi központba, 3 hónapig kap ellátást, utána is kap azt hiszem egy kisebb összeget. Ráadásul ott munkát is találhat. 50 év felettiekre már jár támogatás a foglalkoztatónak is, ezért sokan a munkaügyin keresztül keresnek embert.

2. Helyi önkormányzathoz elmenni és érdeklődni, hogy milyen segélyekre vagytok jogosultak. Biztosan van valami átmeneti segély is.

3. Hány éves vagy? Miért nem dolgozol te is? Annyira fiatal nem lehetsz már, ha anyukád 51 éves.

2014. szept. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%

Kérdező írtam privátot,de nem válaszolsz!


Szóval merre laktok?Mit dolgozott anyukád?Mi a végzettsége?Beszél e valami nyelvet?Írd meg privátban!

2014. szept. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

Van még bérlete?

Az öngyilkosságnál lényegesen jobb napi 8 órában állásinterjúkra járni.

valahogy ezt kéne vele megértetni...

És miért pont egy hét?

Több hét is van még állást találni.

Bepánikolt...

valahogy ki kéne zökkenteni.

2014. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg nem fizet a biztosító öngyilkosságra, szóval ezt gyorsan felejtse el.
2014. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
gyorsan keressél egy rokont, ismerőst akihez mehettek ha baj van
2014. szept. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Otthagyod a tanfolyamot és elmész dolgozni.16 évesen nekem is mennem kellett melózni,mert éhenhaltunk volna.Ott kellett hagynom az iskolát,mert nem volt más lehetőségem.Ez van,utána meló melett lerakod a tanfolyamod és keresel jobb állást.
2014. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A legnagyobb hulyeseg, hogy emberek hiresztelik, elhiszik, hogy az az ember nem kovet el ongyilkossagot, aki emlegeti. De igen, nagyon sokan meg is teszik.
2014. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Tényleg 2 éven belül nem fizet csak, mint írtam, kivéve, ha már előre meg van határozva, de az nagyon ritka. 3. biztosítónál dolgozom, voltam adminisztráción (kárrendezés), tanácsadó és ügyfélszolgálatos is, és mindegyiknél így volt. De attól az még nem megtenni kell, amire készül anyukád, hanem megoldani a problémát :(
2014. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, fogok válaszolni csak éppen orvosi rendelőben vagyok. Otthon válaszolok a kérdésekre és mégegyszer köszi.
2014. szept. 22. 15:38
 20/21 anonim ***** válasza:
Én 14 évesen mentem ipari tanulónak, mert apám meghalt, mama kevés fizetéséből nem éltünk meg. Aztán munka mellett tanultam tovább és szereztem érettségit. Édesanyám három műszakban dolgozott, én pedig 16 évesen már a suli és a gyakorlati oktatás mellett újságot hordtam ki hajnalban, hogy elég legyen a pénz. Az én édesanyám is közel állt az idegösszeroppanáshoz, de én ott álltam mellette és kőkemény lettem nagyon fiatalon. Soha nem adtam fel, pedig voltam már azóta is padlón. Neked kell most erősnek lenned, de ha nem megy, akkor fordulj a rokonokhoz, barátokhoz. Mindig van segítség, csak meg kell találni.
2014. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!