Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám elveszítette az...

Anyukám elveszítette az állását és fontolgatja az öngyilkosságot, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ketten élünk egy albérletben. Én nem találok munkát, amit a tanfolyam mellett is tudnék végezni.

El éldegéltünk eddig úgy ahogy viszont anya elveszítette az állását. Azt mondta, hogy ha a héten nem talál másik munkát, öngyilkos lesz. Tudom, hogy azt mondják, hogy aki ezt mondogatja, az úgy sem teszi meg viszont ismerem anyámat, tudom hogy áll az ilyesmihez. És nem kétségbeesetten vagy fenyegetve mondta ezt, hanem teljesen nyugodtan, mintha fel szeretne inkább készíteni.

Kötött régen egy biztosítást, ami arról szólt, hogy a halála után én kapok egy millió forintot. Felhozta, hogy hol vannak a szükséges papírok, és mit kell tennem, hogy hozzáférjek a pénzhez. Azt is mondta, hogy felnevelt és azzal, hogy a saját életét el dobja, nem hagy teljesen magamra egy fillér nélkül, abból az egy millióból el tudok indulni valamerre.

Nem szeretném, hogy ezt megtegye és nem tudom, hogyan beszéljem le róla.

Az a gond, hogy ha a héten nem talál munkát, akkor nem fogjuk tudni fizetni az albérletet és a szerződésben az áll, hogy egy havi elmaradás is azonnali kiköltözést von maga után. Nincs hová mennünk. Hajléktalanszállóra semmikeppen sem akar és úgy gondolja, hogy ha meghal és megkapom azt a pénzt, akkor legalább én nem kerülök utcára, ki tudok venni valami kis szobát aztán előbb-utóbb úgyis találok munkát.

:(

Nem tudom mit tegyek, csak 51 éves, bár teljesen mindegy, ha több lenne, akkor sem akarnám elveszíteni.

Viszont màr rég megfogadta h inkább meghal, minthogy hajléktalan legyen.

Egy hét alatt nem tudom, hogy talál e munkát. :/ :(


2014. szept. 22. 14:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát lelkifröccsel nem szolgálhatok, de ha esetleg releváns, használható információt is írnál, akkor tudnék tanácsot adni:

- mi anyud végzettsége?

- hol dolgozott eddig? miben van tapasztalata?

- te hány éves vagy, fiú / lány, mihez értesz?

- merre laktok?

- és a klasszikus kérdésem: apuka hun van?!

Mellesleg a biztosító nem fizet, ha valaki megöngyilkolja magát. Szóval ezzel nem lennétek beljebb.

2014. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 csabika1971 ***** válasza:
77%

Kérd egy szakember tanácsát!

Ja, és csak mellékesen említem, öngyilkosságra nem fizet a biztosító.

2014. szept. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
18%
Az 1 millióhoz nem tudtok nyúlni amíg helyre nem állnak a dolgok?
2014. szept. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Mondd meg, hogy neked nem a pénz kell, hanem az édesanyád. 1.000.000 Ft-al nem fog tudni rólad gondoskodni, nem akkora összeg, hogy azzal egy életre lelki nyomorba döntsön. Nem lesztek hajléktalanok, vannak barátok, valaki csak befogad pár hétre. Mindent meg lehet oldani. Nekem eszembe sem jutna ilyen marhaság.

Ha nem kockázati biztosítást, kérdezzétek meg, hogy mennyit lehet érte kapni, ha visszavásároljátok, vagy lehet-e belőle kivenni, lehet, hogy csak 1-2 havi, de lehet, hogy többet. Van több megoldás is, és bocsánat, de ha anyád is inkább azon agyalna, hogy találjon munkát nem azon, hogy hogyan legyen öngyilkos, akkor sokkal hamarabb is találna megoldást. :( Kitartást!

2014. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Munkanélkülit sem kap? azalatt az idő alatt talàlna munkát.
2014. szept. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"Ja, és csak mellékesen említem, öngyilkosságra nem fizet a biztosító."


Ez csak abban az esetben igaz, ha 2 éven belül történik. A biztosítások 99 %-ánál 2 év után fizetnek, kivéve, ha ezt a szerződési feltétel eleve kizárja, de az nagyon ritka.

2014. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

"Kötött régen egy biztosítást, ami arról szólt, hogy a halála után én kapok egy millió forintot."


Gondolom, életbiztosítás ez. Erről tudni kell, hogy öngyilkosság esetén nem jár a pénz. (Pont azért, hogy egyesek ne öngyilkossággal oldják meg a család anyagi problémáit.)

2014. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt csak végső elkeseredésében mondta. Jól írod, hogy aki ezt mondja, az nem teszi meg. Tisztában van a korával, amúgy sem könnyű manapság munkát találni, abszolút megértem.

Az én édesanyámnak 4 évig nem volt munkája, többször hangzott el tőle ilyesmi, nagyon depressziós volt egy időben, de aztán rájött, hogy otthon is lehet hasznos. Mosott, főzött, takarított, kifestette a szobákat, átrendezte a bútorokat, stb...Meg volt elégedve annyival, hogy megdicsértük apuval a napi tevékenységeit.

Szerintem beszélgess el vele, az öngyilkossággal nem oldaná meg a helyzetet. És hiába, hogy "hagyna hátra maga után" pénzt, te attól még őt elveszítenéd. Ebbe nem gondol bele? Egy héten belül szerintem nem fog találni, pláne ha most lelkileg így összezuhant.

Próbálj meg beszélni a fejével.


A másik: te hány éves vagy? És miért nem tudsz tanfolyam mellett dolgozni? Minden nap kell menni a tanfolyamra?

Ő mit dolgozott? És miért veszítette el a munkáját?

2014. szept. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 csabika1971 ***** válasza:
# 6. A francba akkor rossz biztosítóhoz mentem...
2014. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

Megértem a helyzetét, nekem is váratlanul mondtak fel, kollégai mocsokság miatt, de megvolt a 40 évem, elmentem nyugdijba. Itt nézzetek körül, biztosan lehet állást találni.

[link]

2014. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!