Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Környezetedben követett már...

Környezetedben követett már el valaki öngyilkosságot? Hogyan? Lehet tudni, hogy mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban hallani öngyilkosságokról. Érdekel, hogy az emberek miért jutnak erre a végzetes elhatározásra?
2011. dec. 27. 13:14
1 2 3
 1/26 tetro ***** válasza:
25%
évről évre kevesebb az öngyilkosság...
2011. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%
Második! Rosszul tudod. Magyarországon naponta három/!/ ember követ el öngyilkosságot!
2011. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
57%

# 2

a statisztikák szerint a népesség már mínuszban jár:D

2011. dec. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%

Itt szerintem egy öngyilkos sincs, honnan tudjuk?

Valamiért elkeseredtek, és gondolták jobb lesz sehol vagy odaát.

2011. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
55%

Nekem a papám. igaz, még akkor nem születtem meg.

Ő ács volt, és ahogy telt rajta az idő, félt felmenni a tetőre. A végén olyan dolgok voltak már, hogy ivásba fojtotta a bánatát, nem mert hazajárni, állandó veszekedések voltak mamám és közte, ráadásul így pénzt se adott haza. Kétségbeesettsége, munkanélkülisége, és a félelem -hogy miatta szétesik a család- végzett vele.

(előtte a szüleim ott laktak kis időt, aztán a sok veszekedés miatt menekültek...)

2011. dec. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%

Nekem az édesapám lett öngyilkos:(((

Mai napig nem tudjuk az okát. Talán a kilátástalanság, elkeseredettség vezette őt oda, hogy megtegye.

2011. dec. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk apám, ott előttem próbálta meg. Felvágta az ereit. Rögtön mentőt hívtam, megmentették, kórházba vitték. Sosem felejtem el a látványt :/
2011. dec. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

Édesapám tavaly karácsony előtt lett öngyilkos.

egész életében elítélte és gyengének tartotta azt, aki ezt teszi magával és a családjával. Akkoriban elég sok gond volt a házzal, a munkájával, pár hét alatt lefogyott 15 kilót,

az orvosok azt mondták, csak kimerült, írtak neki fel pár gyógyszert, hazaengedték a kórházból-egy hétre rá tette meg...Aznap reggel teljesen vidámnak tűnt, amikor anyum elment otthonról munkába, éppen dudorászott a konyhában, és sütéshez-főzéshez készült, hetek óta nem volt olyan vidám. Délután hazaérkezve édesanyám talált rá..hagyott egy rövid búcsúlevelet, de abban semmi nem magyarázott meg.

2011. dec. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%

,,gyakrabban hallani öngyilkosságokról." ez relatív. Csak neked tűnt fel most, hogy ez van, és nem egyedülálló jelenség. Korábban is sok volt, mindig is így volt.


Nem lehet tudni. A túlélők találgatnak, és a találgatásnak hatalmas irodalma van. Egyik rokonom lőtte fejbe magát pár hónapja, még most is téma volt karácsonykor,hogy miért, a rokonaim egymásnak estek a vita hevében kb... -_-"

A községemben nagyjából évente történik legalább egy. Kreálhatnak utóbb okot a nyomozás után, de az akkor is csak messziről érintheti a valóságot.

2011. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
66%

A nagyapám. Ő sem mondta el miért, de egyszer csak mikor egyedül maradt megtette... Biztosra ment.

Én kicsi voltam, azt mondták inkfartusa volt stb, de egyszer egy beszélgetésből véletlenül kihallottam, hogy mi is történt igazából. Fél szavak voltak, de akkor már tudtam, hogy önmaga tette. Pár hónap múlva megkérdeztem valakit, hogy hogyan és akkor elmondták.

:-(((

23/N

2011. dec. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!