Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Környezetedben követett már...

Környezetedben követett már el valaki öngyilkosságot? Hogyan? Lehet tudni, hogy mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban hallani öngyilkosságokról. Érdekel, hogy az emberek miért jutnak erre a végzetes elhatározásra?
2011. dec. 27. 13:14
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

,,gyakrabban hallani öngyilkosságokról." ez relatív. Csak neked tűnt fel most, hogy ez van, és nem egyedülálló jelenség. Korábban is sok volt, mindig is így volt.



Munkámból adódóan tudom, hogy ez a jelenség napjainkban egyre gyakoribb, de ezen ne vitázzunk. Gyakori okok: anyagi okok, betegségek, féltékenység. Az okok és a miértek idővel változnak, viszont általánosítani nyilván nem lehet.

A kérdést azért tettem fel, mert érdekel, hogy milyen problémákkal küzdöttek azok az emberek, akik végül eldobták maguktól az életet.

2011. dec. 27. 13:38
 12/26 anonim ***** válasza:
9%
Egy kollégám apja, még tizenvalahány éve. Nem ismertem, tőle tudom. Egyébként érdekes, mennyi férfit hajszol bele a családja (= neje) és az az körüli gondok...
2011. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
60%

A szomszédom "barátnője". Idősebb fejjel jöttek össze, boldognak is látszottak. Aztán egy nap a pasi elment dolgozni, és arra ért haza, hogy a nő a fürdőkádban fekszik, és a vízbe benne van a bedugott hajszárító. Hagyott egy levelet, hogy senki ne haragudjon rá...


Hogy mi lehet az oka? Szerintem a végső elkeseredettség, bánat, magány, életutálat. Én nem vetem meg ezeket az embereket, inkább sajnálom. :(

2011. dec. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
31%

Magyarországon sz.r az életszínvonal, nem lehet megélni, az ember egész nap gürizik, hogy megtudjon élni, ehhez még gondolom pluszban jön valamilyen családi tragédia, veszteség stb.

Én ezt gondolom.

2011. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%

Mi tanultunk az öngyilkosságról.

Magyarországon a vezető ok a munkanélküliség és a szerelemi bánat. Két olyan dolog, ami nagyon padlóra tudja küldeni az embert. Ettől kevesebbnek érzik magukat, és értelmetlennek az életüket.

Az öngyilkosság egyfajta problémamegoldó módszer. Ha a problémát nem tudja megszüntetni, akkor megszünteti önmagát, ezzel a probléma is eltűnik számára.


Ez amit leírtam, persze nem törvényszerű. Pszichológusok, szociológusok foglalkoztak ezzel a kérdéssel, vizsgálták a dolgot. Amit ők kibogarásztak, azt írtam le:)

2011. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
56%
igen, súlyos depresszió miatt.
2011. dec. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 tetro ***** válasza:
19%

ohh, jajj, ezek szerint mégis csak igazam van, és az öngyilkosságok száma folyamatosan csökken:

[link]

szóval mindenki, aki olyan húú de okos próbált lenni, most szívogassa kicsit a fogát, aztán csendben üljön vissza a helyére egy jókora egyessel :D

2011. dec. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
52%
Nekem az egyik nővérem akart öngyilkos lenni,bár szerintem csak felakarta magára hívni a figyelmet..
2011. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Én akarok.Szüleim kergettek ide,reménytelen az életem,senkit nem érdeklek,senki nem foglalkozik velem,a kutyával szebben beszélnek.Beleőrültem.

Ha sikerül egy probléma megoldva,ha nem vagy megváltoznak velem,vagy megpróbálom még egyszer.

2011. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Utolsó tanulsz még vagy dolgozol? Valahogy nem tudsz elköltözni a szüleidtől? Én is lelkileg eléggé leépültem miattuk, de szerencsére le tudtam tőlük lépni albérletbe.


Hogy a témához is hozzászóljak: nekem nagypapám lett öngyilkos, rákos volt. Szegény nagyon szenvedett tőle és ezt látta végső megoldásnak. Nyugodjon békében.


Én is egyre többet gondolkozom öngyilkosságon, soha nem volt még párom és alig látok rá esélyt hogy legyen. Iszonyat szar azzal a tudattal élni hogy a kutyának sem kell az ember Próbálok magamon változtatni, de ha a 30. születésnapomig sem jön össze semmi akkor asszem inkább itt hagyom ezt a világot. 27/f

2011. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!