Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék feloldódni de még...

Szeretnék feloldódni de még ennyi év után se megy. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtak a 3. szülinapom előtt, addig a vérszerinti szüleimmel éltem. Van pár dolog velük kapcsolatban amikre tisztán emlékszem, pedig csak 1-2 éves lehettem és vannak olyanok is amikben nem vagyok biztos, hogy megtörténtek de velük kapcsolatosak. Emlékszem, hogy amikor az új szüleimhez kerültem nagyon sokáig rosszul éreztem magam és nem szóltam senkihez, főleg azokhoz akik nekem idegenek voltak. Oviban is általában csak egy emberhez szóltam aki a barátom volt. Iskolában ugyanez, de ahogy nőttem elkezdtem többet beszélni de mindig is csendes voltam. Egyébként ennek van egy pár előnye mert apró részletekre is oda tudok figyelni, ami másnak nem tűnik fel, mert amíg mások beszéltek én addig figyeltem... így hamarabb felismerem ha valaki mondjuk hazudik. Úgy szeretnek ezek a szüleim mintha a sajátjuk lennék, ezt éreztetik is velem meg sokszor mondták már de én sajnos nem tudok hozzájuk úgy viszonyulni lassan 20 év elteltével sem. Tényleg sajnálom. Szeretem őket de ez teljesen más. Mindig a vér szerinti szüleim járnak az eszemben, hogy mi lehetett ennek az egésznek az oka, hol lehetnek, kik azok.. meg olyan dolgok ami szerintem minden örökbefogadott ember fejében megfordul. Érdeklődtem már de senki nem tud semmit a szüleimről, más rokonaimról meg főleg nem, pedig annyira kíváncsi vagyok. Az is bánt, hogy úgy érzem (talán az emlékeim miatt) nem illek bele ebbe a családba. Azt érzem, hogy van bennem valami ami nem enged továbblépni és megakadályozza, hogy boldog legyek de nem tudom hogyan szabadulhatnék meg tőle.

Mit tegyek? 19/F


2014. szept. 14. 20:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
38%

majd 20 éve nem látott idegenek után sovárogsz akiktől életedben egy szelet kenyeret nem kaptál

álmodozni jó dolog csak nem túl praktikus, ha tovább akasz lépni keres barátokat egy lányt, munkát és akor lesz jobb dolgod is mint kitalált emlékeken rágodni

2014. szept. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

egy jóbarátomról derült ki, hogy örökbefogadták. A nevelőszülei nem mondták el neki, csak miután már elvégezte a fősulit, mert jobbnak látták, ha csak "felnőtt" korában tudja meg. Eléggé sokkolta az eset, annak ellenére, hogy nagyon jó kapcsolata volt a nevelőszüleivel, eldöntötte, hogy megkeresi az igazi szüleit. Sikerrel is járt, megtalálta az anyját, akinek már egy új családja volt. Nagyon szegények voltak, és elkezdte segíteni őket. Persze nem tudta sokáig titkolni a nevelőszülei előtt, akik ezen teljesen kiakadtak.


A srác teljesen meghülyült, pedig rendes, értelmes mérnök srác volt, jó sulival, diplomával. Édesanyuci meg enyhénszólva nem ebből a társadalmi osztályból való volt. Rengeteg pénzzel lehúzta a gyereket, aki a nevelőszüleivel is jól összeveszett. két év alatt jött rá, hogy miket művel az anyja, de addigra lelki szinten eléggé gallyra vágta magát.


úgyhogy óvatosan a szülőkeresgéléssel. Természetes, hogy kíváncsi vagy a gyökereidre. De ne feledd, hogy ki nevelt fel, és hogy kinek tartozol hálával érte.

2014. szept. 15. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy a vér szerinti szüleidnél éltél és nem nevelőszülőknél?

Az örökbe adható babák/gyerekek nem a szüleiknél szoktak nevelkedni örökbe adásukig, hanem állami gondozottként intézetben, vagy nevelőszülőknél.

Nekem is van ismerősöm, aki nevelőszülő és vittek már tőle örökbe kisgyereket.

ma 04:00-es: az örökbe fogadók nem nevelőszülők. A nevelőszülő nem fogadja örökbe a gyereket (vagy ha igen, akkortól már nem nevelőszülője), teljesen más kategória a kettő jogilag is és anyagi szempontból is.

2014. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
3 éves korod előttről szinte csak benyomások és emlékképek maradhattak benned, de nem emlékek. Azt, hogy ezek jók vagy rosszak, azt már felnőtt fejjel társítottad hozzá, mert gyerekként még nem volt ismereted ezt eldönteni, max annyit, hogy szereted a tejet vagy a kakaót. Természetesen kódolva volt a kötődés az anyádhoz is, de ettől még nem feltétlenül volt jó szülő, hogy benned pozitív képek maradtak meg róla. Semmit nem tudsz róluk, lemondtak rólad, és ahogyan az egyik illető mondta, tényleg az a legvalószínűbb, hogy mindezt már a születésednél tették, szóval nem is rájuk emlékszel.. Ha pedig mégis, akkor elég furcsa, hogy 3 évesen mondanak le rólad, mivel ha egyszerűen állami gondozásba adnak és látogatnak, utána vissza is kaphattak volna, ha rendeződik az ok, amiért nem tudtak nevelni. Nagy az esélye, hogy csak veszítesz vele, ha megismered a vér szerinti szüleidet. Naivan kötődsz hozzájuk, amit ők kihasználnak, ha úgy alakul, vagy egyszerűen csak csalódsz. Ezer ilyen történetet hallottam már. Ha rájuk találnál, akkor is érdemes őket idegenként kezelni, hiszen azok. Ők nem tartottak igényt rád, a mostani szüleid viszont téged választottak. Az egyetlen ok, amiért mégis azt mondom, keresd őket minden eszközzel, mert addig nem fogod megérteni, milyen jó is az életed, ameddig idealizált álomképként képzeled el a vér szerinti családodat.
2014. szept. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
elnézést, tisztelt bíróság, hogy nemtudtam a különbséget nevelő és örökbefogadó szülő között jogi szempontból.
2014. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2014. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!