Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék feloldódni de még...

Szeretnék feloldódni de még ennyi év után se megy. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtak a 3. szülinapom előtt, addig a vérszerinti szüleimmel éltem. Van pár dolog velük kapcsolatban amikre tisztán emlékszem, pedig csak 1-2 éves lehettem és vannak olyanok is amikben nem vagyok biztos, hogy megtörténtek de velük kapcsolatosak. Emlékszem, hogy amikor az új szüleimhez kerültem nagyon sokáig rosszul éreztem magam és nem szóltam senkihez, főleg azokhoz akik nekem idegenek voltak. Oviban is általában csak egy emberhez szóltam aki a barátom volt. Iskolában ugyanez, de ahogy nőttem elkezdtem többet beszélni de mindig is csendes voltam. Egyébként ennek van egy pár előnye mert apró részletekre is oda tudok figyelni, ami másnak nem tűnik fel, mert amíg mások beszéltek én addig figyeltem... így hamarabb felismerem ha valaki mondjuk hazudik. Úgy szeretnek ezek a szüleim mintha a sajátjuk lennék, ezt éreztetik is velem meg sokszor mondták már de én sajnos nem tudok hozzájuk úgy viszonyulni lassan 20 év elteltével sem. Tényleg sajnálom. Szeretem őket de ez teljesen más. Mindig a vér szerinti szüleim járnak az eszemben, hogy mi lehetett ennek az egésznek az oka, hol lehetnek, kik azok.. meg olyan dolgok ami szerintem minden örökbefogadott ember fejében megfordul. Érdeklődtem már de senki nem tud semmit a szüleimről, más rokonaimról meg főleg nem, pedig annyira kíváncsi vagyok. Az is bánt, hogy úgy érzem (talán az emlékeim miatt) nem illek bele ebbe a családba. Azt érzem, hogy van bennem valami ami nem enged továbblépni és megakadályozza, hogy boldog legyek de nem tudom hogyan szabadulhatnék meg tőle.

Mit tegyek? 19/F


2014. szept. 14. 20:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Atyaég, ez szívszaggató... Azt hiszem, nem tudok érdemben válaszolni, de megérintett amit írtál.

Teljesen természetes, h fel akarod kutatni a szüleidet, még akkor is, ha azért kerültél el tőlük annak idején, h neked jobb legyen. Ki tudja, mi lehetett a gond.

Az emlékeid pozitívak amúgy?

A nevelőszüleid semmit nem tudnak? Gyámügy?

2014. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Pendulum92 ***** válasza:
84%
Néhány kőkemény Hellinger-terápia esetleg segíthetne.
2014. szept. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy butaság, de szerintem mondd el a nevelő szüleidnek azt, amit itt leírtál.
2014. szept. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Amire tisztán emlékszem az többnyire jó, a többit sajnos nem tudom megállapítani. Nekem eddig mindenki azt mondta, hogy nem tudják hol tartózkodnak. Én meg csak anyukám keresztnevét tudom meg apukám vezetéknevét, ezzel pedig nem sokra megyek sajnos. Soha nem beszélek róla ha nem muszáj... szerintem tudják szavak nélkül is ezeket, ha el is mondanám valószínűleg nem tudnának vele mit kezdeni, ha tudnának már megtették volna.
2014. szept. 14. 20:48
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Pendulummal értek egyet, én is a Hellinger-féle családállítást akartam javasolni. Keress rá a neten, keress a közeledben ilyen lehetőséget, készülj fel, hogy elég kemény dolgokat fogsz hallani, de hidd el, hogy segíteni fog!

A nevelőszüleiddel is érdemes lehet erről beszélni, legyél bátor!

2014. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondtad, szereted a nevelőszüleidet. Gondolom nem hagynád őket el. Szerintem egy esélyed van: kérd a segítségüket. Beszélj erről. Egészen biztos vagyok benne, h segíteni fognak amennyire csak tehetik, és minden követ megmozgatnak majd. Muszáj bíznod bennük.
2014. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Istenem, nagyon sajnállak, megölelnélek most. És milyen az élet... Nagyon sokan vannak itt, akik az édes szüleikről épp a fordítottját gondolják, hogy bárcsak soha nem ismerték volna őket.
2014. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
tinédzserkori identitáskrízisen esel át. jó eséllyel lezárod majd valahogy.
2014. szept. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Alapitvanyoktol kerne segitseget kerned. A kerdes, hogy titkos vagy nyilt orokbefogadas volt. Ha az utobbi, akkor konnyebben feltudod oket a kutatni.

Persze csak ha akarod ...

2014. szept. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tudsz továbblépni mert folyamatosan ezen agyalsz. Ez egy ördögi kör, ha nem agyalnál rajta tovább tudnál lépni, de mivel agyalsz rajta éppen ez akadályoz meg a továbblépésben.


Ha 3 éves korodtól nevelnek, akkor tulajdonképpen ők neveltek fel téged, lehet az utolsó pelenkádat már ők cserélték ki.


A vér szerinti szüleid hoztak egy döntést, az oka bizonyára ismeretlen a döntés viszont nem az. Eldöntötték, hogy nélküled élnek, viszont két ember meg eldöntötte abban a pillanatban, hogy veled akarnak élni és veled akarnak törődni, szerintem csak ez számít.

2014. szept. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!