Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van ennyi csonka család?...

Miért van ennyi csonka család? Hova rohannak az emberek?

Figyelt kérdés

Nem általánosító, illetve légből kapott a kérdésem, bár tagadhatatlan, ezen honlap topikjait olvasva vetődött fel bennem a kérdés, de utánanéztem, és hírportálok is cikkeznek évek óta arról hogy sajnos rengeteg a csonka család az országban, és mintha gyakoriságát tekintve ez egyfajta családmodellé is nőtte volna ki magát.


Mi ennek az oka? Miért kell rohanni egy családalapítással?



2014. szept. 13. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Talan mert a mostani tinik felelotlenek, meg stb stb... De ha azt vesszuk igaz is. XY elmegy discoba es YZvel egy mosdoba szexualis kapcsolatot letesit. Mivel tul nagy az alkohol szint egyik se gondol a vedekezesre, igy becsuszik egy varatlan baba. Jobbik esetben "kenyszerbol" elveszi a fiu a lanyt, de mivel nem passzolnak tonkre megy hazassaguk es a gyerek mikor kezd erdeklodni, hogy hogyan is lettem en, akkor az anyuka mit tud mondani? veletlen egy bar mosdojaban. Na ez a szomoru. :( Kevesebb azon % mennyiseg, amelyik komolyan veszi a csaladalapitast, megfelelo idoben, megfelelo szemellyel stb.
2014. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lett új családmodell. Amikor valaki családot alapít, nem arra gondol, hogy csonka lesz később az a család. Régen is volt probléma, iszákosság, durva házastárs, házastársi hűtlenség, elkanászkodott gyerek stb. De megpróbálták titokban tartani, nem beszéltek róla, és azt hitték, akkor nem is olyan nagy probléma. Nem fordultak azonnal válóperes ügyvédhez, a család egyben maradt, a külvilág felé rendben lévőnek látszott. Más kérdés, hogyan élték meg, főleg a gyerekek mit értettek vagy nem értettek belőle, mindenesetre szenvedő alanyai voltak a "családi élet"-nek.
2014. szept. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Ben rohannak, csak a kapcsolatot a szexre alapozzák, és a fiatalok nem akarják/tudják tolerálni a másik viselkedését. A nők ok nélkül féltékenyek, ha gyerek van, akkor csak az számít, elfelejtik, hogy nem csak anyák, hanem feleségek is.

Vagy ha a férj nem úgy viselkedik, mint a kapcsolat kezdetén, unatkoznak és "keresik" másnál a boldogságot.

2014. szept. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem sajnos az eesetek 70%-a felelőtlen, buta nőknek tudható be.


Persze sok olyan eset is van, hogy a férfi 40-50 évesen kapuzárási pánikkal lelép, de szerintem ez a ritkább. A gyaroribb az, amikor eleve nem kész a családalapításra, nem is akar, házasodni sem, a nő mégis "véletlen" teherbe esik, aztán csodálkozik, hogy koppan.


HOgy miért van ennyi ilyen? Mert buták. Mert sosem fogják megérteni, hogy a gyerekkel nem lehet megfogni valakit, és újra és újra megpróbálják.,..

2014. szept. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2. válaszolóval értek egyet, ez volt idáig az egyetlen hozzászólás, ami nem a felszínt kapargatta, hanem tényekkel operált. Csodálkozom, hogy miért pontozták le, de gondolom az enyémet is le fogják.
2014. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem elég természetes, hogy két ember összejön, majd kiderül, mégsem illenek össze. Ez megtörténik sok év ismeretség után is, olykor több év együttélés sem elég... Házasság, gyerek, esetleg építkezés, vagy csak telik az idő és annyi.


Persze, sok esetben valóban buták a felek, de úgy párt találni, hogy az ember TUDJA, hogy a másik neki való és együtt maradnak még sok évig... Azt azért az okosak sem szokták nagy eséllyel megoldani.

2014. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valóban igaz az, hogy régen nem váltak el, inkább együtt szenvedtek életük végéig, és a gyerekek is a mindennapos üvöltözést, iszákos szülőket, verést látták míg el nem menekültek otthonról és saját lábukra nem álltak. Manapság már nem kell ezt eltűrni, mert egyre inkább elfogadott és megszokott dolog a válás. Ha valami nem működik, továbblépnek és kész, ezen már senki nem akad fenn. A nők is dolgoznak, van önálló keresetük, azért se kell a férjükkel maradni, hogy legyen aki kenyeret ad a gyerek szájába, mert megoldják egyedül is (persze kivétel van, ott marad az elején leírt "együttmaradok vele és küszködök életem végéig" dolog). Amúgy én egyrészt annak tudom ezt be, hogy az emberek változnak. Nem csak a fiatalon összekerülő és gyereket vállaló párokra igaz ez. Egy ember 30-40 éves koráig is változhat annyit, hogy később már ne egyezzen az életvitele, szemlélete, gondolkodása a másikéval. Alapvető dolgokba, elvekben lesznek nézeteltérések, amik nem vezetnek sehova. 10 éve még hasonlóan gondolkodtak, ma már nem, és ezért marják egymást. Persze millió és egy ok van még, a megcsalásnak is százezer magyarázata van (részemről egyik sem elfogadható - de ez már más kérdés).
2014. szept. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért van ennyi csonka család, mert alakulnak át a férfi és női szerepek és túl sok a konfliktus.
2014. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!