Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan anyuka vagy...

Van itt olyan anyuka vagy ismertek olyat akinek meghalt a kisgyereke? Hogyan lehet ebbe beletörődni?

Figyelt kérdés
Most nem olyan kismamákra gondolok akik elvetéltek.
2014. aug. 19. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Beletorodni soha, elfelejteni soha, de meg lehet probalni elfogadni h valamiert igy kellett lennie. Egyik ismerosom ket gyereket veszitetten el. Az egyiket meg par napos koraban, a szuletskor tortent orvosi muhiba miatt. a masikat betegseg miatt. mindennek 20 eve, és azota lett 2 masik gyereke, de a ket elveszitettrol a mai napig eltorzult arccal tud csak beszelni.
2014. aug. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősnek a 2 éves kisfia egy balesetben. Kétlem, hogy a család valaha is bele tudna törődni
2014. aug. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Pàr hónapos volt a kicsi. Memt a hasa, de nem csinált semmi. Akkor vitte orvoshoz mikor már késő volt...
2014. aug. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Sok évvel ezelőtt egy autóbalesetben meghalt a férjem, és a 4 éves iker fiaim. Ma sem tudom, hogy voltam képes túlélni azt a napot amikor 2 rendőr csöngetett a lakásom ajtaján. Jó pár éven keresztül élőhalott voltam. Egyszerűen nem voltam képes a környezetemre figyelni a mély gyászom miatt. Nagyon sokáig jártam orvosról-orvosra, és bevallom templomba is jártam, pedig nem vagyok vallásos. Sokszor felakartam adni, sokszor csak egy vékony hajszálon múlott, hogy élek vagy meghalok, de ez sem érdekelt. De pár évvel ezelőtt valaki nem hagyta, hogy haldokoljak. Aki újra értelmet adott az életemnek. Azóta összeházasodtunk és egy csodás kislányom született. Amióta a kislányom kis értelmes, eszes gyermek mindig mesélek róla a bátyjairól. Ma azt mondom, hogy a lányom mosolya, szeretete gyógyított meg. Ma már sírás nélkül is tudok beszélni a két fiamról akik ma már felnőttek lennének, és mesélek az édesapjukról is aki csodálatos ember volt. A lányom bár még messze van a tinédzserkortól, de minden évben a születésnapjukon rajzol, és gyertyát gyújtunk. A fényképek is a kis asztalán vannak. Hogy bele lehet törődni ekkora fájdalomba? Nem. Nem lehet, de együtt lehet vele élni. Az emberből lelkéből kiszakad egy darab, egy kicsit bele halunk, de együtt lehet élni az emlékeikkel.

(na jó.. mégis elsírtam magam)

44/N

2014. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!Őszinte részvétem.

Én ismerek egy családot, akik balesetben elvesztették a két fiúkat. Utána öngyilkosok akartak lenni, de nem tették meg.Mindkettő élőhalott.

Ismerek még egy családot, akik az egyik lányukat elvesztették betegség miatt, rá egy fél évre-évre kb a másikat is.Ő a monorerdei vonatbalesetben vesztette életét.

Olyanokat tudok még, akiknek autóbalesetben halt meg a gyerekük, CO mérgezésben, öngyilkos lett...

2014. aug. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Négyes, elsírtam magam :(
2014. aug. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, akinek egy 16 éves kamasz fia és egy pici babája is meghalt öröklött szívelégtelenség miatt. Olyat is, akinek a limfómás kislánya halt meg 12 évesen. Nem egyszerű, de az ember kénytelen ebbe beletörődni, hiszen az élet nem áll meg. Ha van még másik gyereke az illetőnek, akkor valamivel könnyebb, hiszen ott van a tudat, hogy az ő kedvéért ki kell tartania.
2014. aug. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Anyukámnak meghalt kettő kisfia, mielőtt a nővérem és én megszülettünk volna. Az egyik kisbaba már halva született, a másik pedig egy napos korában hunyt el. Amikor mesél róluk, soha sem érződik rajta, hogy szomorú lenne. Szerintem nagyon nehéz lehet az ilyesmibe beletörődni, úgy érzem, nekem nem menne..

16/L

2014. aug. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek, elveszítette a kisfiát. 20 éve volt, a nő nem lett ugyanaz mint volt.

A mai napig nem tudta kiheverni. Pedig eltelt 20 év.


4-esnek őszinte részvétem, és még sok erőt kívánok!!!

2014. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

Én gyermekápoló vagyok.Sok szülőt ismerek,akiknek meghalt a gyermekük....


Segítséggel feldolgozható a tragédia!!!Nagy átlagban...

2014. aug. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!