Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minek az ilyennek gyerek? Mit...

Minek az ilyennek gyerek? Mit tehet a gyerek erről?

Figyelt kérdés

Ismerősi körben, és velem is megtörtént.

A szüleim már 10 éve elváltak, de azelőtt (amikor elváltak, akkor voltam 12 éves) az idióta apám mindig azt vágta a fejemhez, mennyibe kerülök neki, mennyibe kerül minden, milyen drága egy gyerek felnevelése, és eszembe se jusson semmire se költeni, mert én amúgy is pénzbe kerülök.


Ismerősi körömben is történt nemrég ilyen. Ott a 20 éves lány besokallt, és elküldte a szüleit melegebb éghajlatra (majd elköltözött), hogy ha ennyire fontos nekik a pénz, meg ennyire sokba kerül a gyerek, akkor mi a fenének vállaltak...na erre nem tudtak mit szólni.

De igaza van...


Minek vállal az olyan gyereket, aki utána akár felnőtt koráig folyamatosan azt hánytorgatja fel, vagy vágja a gyerek fejéhez, hogy mi mennyibe kerül, milyen drága a gyerek felnevelése, meg "köszönd meg szépen hogy van hol laknod meg van kaja a szádban!".


De most így komolyan kérdezem, mert tényleg nem értem:


Az ilyennek MINEK gyerek?


És nem hiszem, hogy a gyerek születése előtt nem gondolnak bele, hogy a gyerek normális felnevelése igenis pénzbe kerül. (és nem becsúszott gyerekekről van szó)



2014. aug. 15. 09:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem felmenteni akarom az ilyen embereket, szó se róla, de én nagy részben a képmutató társadalmat teszem ezért felelőssé. Ha nincs gyereked (legalább kettő), akkor úgy néznek rád mint a leprásra vagy mint ha te lennél maga az ördög.

Rengetegen felelőtlenül a semmire vállalnak gyereket, csak azért hogy legyen, mert jajj mit fognak szólni...

Mostanában esek egyik döbbenetből a másikba, a volt osztálytársaim szülnek sorra az alig 1 éves kapcsolataikban (20 évesek). Most komolyan mire? Albérletbe, minimálbérrel? Az egyik lánnyal elég jóban vagyok, megkérdeztem, hogy mégis hogy gondolta? Az volt a válasz, hogy mit aggódok, ahol ketten jól laknak ott hárman is...

Hát, biztos így is lehet.

2014. aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
En biztos soha nem mondanak ilyet a gyerekemnek mert ha en ezt igy ereznem tuti nem is valalnek.
2014. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hát az ilyen embert, leköpni kevés lenne. :( Szegény gyerek...
2014. aug. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
milyen mar, nincs penz a gyereknek fagyira, es ilyeneknek egyaltalan eszebe jut kolkedzni :D egy fostos fagylalt gondot okoz nekik, de gyerek az kell :D elkepeszto.
2015. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tőlem ez a diktatúra ne várjon semmit.
2019. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!