Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A sógornőm velünk próbál...

A sógornőm velünk próbál mentegetőzni, szerintem ez nagyon nem oké. Hogyan térítsem észhez?

Figyelt kérdés

A vőlegényem húga most kezdi az egyetemet, ahogyan a barátja is (18 évesek). Össze akartak költözni, de mindkét félről ellenzik a szülők. Amivel egyébként mi is egyetértünk a párommal, bár nem szóltunk bele az ügybe. Még csak 18 évesek, fél éve vannak együtt, nincs saját jövedelmük, szerintem ebben a korban még kell a szabadság (nem azt mondom, hogy ne legyen komoly kapcsolat, de azért egészen más összeköltözni valakivel 18 évesen...). Egyik este kiakadt a csajszi, hogy mi is együtt lakunk és azt is megengedték a párom szülei (!) hogy merünk pont mi egyet nem érteni, és elhatározta, hogy ezentúl ellenségnek tekint minket...azóta se kép se hang.

Amikor összeköltöztünk én már túl voltam az egyetemen, dolgoztam, abban az évben el is jegyeztek, már több éve voltunk együtt.


Szerintetek próbáljam meggyőzni, vagy lenyugszik magától? Zavar, hogy ránk haragszik és velünk próbál védekezni, mert egyébként jó kapcsolatunk van (volt) végre...


2014. aug. 14. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg inkább hagyni kellene, hogy összeköltözhessenek. Biztatni őket arra, hogy keressenek munkát, mert így meg fogják becsülni azt a pénzt, amit kapnak a kemény melóért. Az összeköltözés meg azért is jó dolog, mert meg fogják tudni, hogy a mindennapok terén mennyire tudnak együttműködni egymással, vagy sem.

Azt mindenesetre mondd el neki, hogy ha majd nem érzi jól magát akkor lépjen, soha ne tűrjön.

Én azt mondom, hogy szabadon kell őket engedni, mert így tudnak saját tapasztalatot szerezni.

2014. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nézd,én fél év után költöztem össze a párommal 20 évesen,ma már két gyerekünk van és a férjem..Szóval én is azt gondolom,ha már egy városba mennek egyetemre,és mindkettőnek meg kell oldani a lakhatást,akkor miért ne próbálhatnák ki,hogy milyen együtt élni,max annyit mondanék,mint amit nekünk a szüleink anno..Ha nem megy,akkor viszont ne gyertek vissza sírni,hanem oldjátok meg egyedül..
2014. aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

18 évesen, egyetem elején költöztem össze a barátnőmmel, fél éve voltunk együtt... :D ezért kicsit röhögtem, mikor olvastam a leírást (nem bántásból, csak mert annyira passzolt).

Egyikünk esetében sem ellenezték a szülők, nekem a nővérem egy kicsit, de hamar bebizonyítottuk, hogy nem kell. Ez 1 éve volt, azóta is együtt vagyunk.

2014. aug. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért ne költözhetnének össze? Ha felnőttet akarnak játszani, tegyék: ha ők megteremtik ehhez a feltételeket, akkor miért ne? Felnőtt emberek.

Más kérdés, ha a szülők zsebére akarnak játszani. Nem mindegy az sem, hogy más városban kezdik az egyetemet, mint a szülők, és így is, úgy is kellene az albérlet, vagy csak egy szobát akarnak maguknak vagy hogy képzelik el. Ha úgyis kellenének lakótársak, akkor nem mindegy, kikkel költözik össze? Úgyis megtapasztalja nagyon hamar, hogy együtt tudnak-e lakni vagy sem. Azt meg az elején le kell szögezni, hogy csak akkor finanszírozzák a szülők az albit, ha rendesen tanul. Ha félév végén bukdácsol és a következő félévre tolja a vizsgáit, akkor pénzcsap elzárva, és menjen dolgozni, finanszírozza a hülyeségeit abból.

2014. aug. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tulajdonképpen elsőő körben én is hasonlókat mondtam: hogy ha nem működik mindenképp szétköltözni azonnal, nem tűrni stb. Csak látva azt, hogy hogyan bánnak a pénzzel és milyen elképzeléseik vannak, meggondoltam magam.


Végül is az ők dolguk, illetve anyósoméké.

Köszi a válaszokat!

2014. aug. 15. 06:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!