Jogosan akadok ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy nevelő apám a héten 5 napot dolgozik, viszont hétvégén, vagy ha otthon van, mert nem megy dolgozni, akkor nem csinál otthon semmit. Leül a TV elé és nézi, vagy elmegy otthonról. Anyukámmal mindent mi csinálunk a lakásban, mi pakolunk, takarítunk, főzünk és mosunk, és ő nem csinál semmit. Viszont ha én leülök vagy bármit csinálok, akkor egyből kiakad, hogy én nem segítek semmit. Ha elmegyek otthonról akkor is kiakad néha. Szerintetek én jogosan akadok ki rá? Mit csináljak? 16/L


2014. aug. 5. 16:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
36%
Anyukád hogy oldotta meg, mikor te voltál másfél éves?
2014. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%

Lejár a gyes, anyuka visszamegy dolgozni, és apuka onnantól kezdve ugye majd rögtön neki áll házimunkát végezni? Kétlem.

Akkor is ugyanígy elvárná a teljes kiszolgálást.

A leírtak alapján a gyerekével sem foglalkozik.

2014. aug. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
8%
Sztem sem jogos. Anyukád GYES-en van, akkor talán csinálja a házimunkát. De majd mindjárt jönnek a habzó szájú feministák és megmagyarázzák, h a GYES az keményebb, mint a fizikai munka.
2014. aug. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
24%

HOGY CSINÁLJA AZ ANYJA OTTHON A MUNKÁT HA A KISGYEREKÉRE KELL VIGYÁZNI KÖZBEN?

Na. Jogosan akadsz ki,MERT az,hogy ő pihenhet de otthon nem segít,de te csinálj meg mindent és ne pihenj elv szerint él a drága nevelőapád,nem normális.

Ő dolgozik hétköznap,te meg otthon takaritasz,hogy mire hazaér tiszta lakás kerüljön a segge alá,ő hétvégente semmit se csinál csak pihen,de veled kiabál azért ha te pihenni mersz...Nem,ez nem normális dolog.

2014. aug. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
29%

"HOGY CSINÁLJA AZ ANYJA OTTHON A MUNKÁT HA A KISGYEREKÉRE KELL VIGYÁZNI KÖZBEN? "


igen, gyerekre vigyázni olyan, h meredt szemekkel bámulni kell folyamatosan egész nap, és közben semmit nem lehet csinálni:D

ezért is van tele az összes fórum és chat unatkozó GYES-en lévő anyukákkal. ez kb. olyan, mint amikor itt egy délelőtt írta gyeses anyuka 2 órán keresztül,h nincs ideje egész nap:D

nők. belehalnának, ha nem sajnáltathatnák magukat és nyafoghatnának.

nem azt mondom,h a 16 éves lányt kell dolgoztatni, meg h kicsit nem segíthetne, de az a hisztéria amit itt lerendeztek, nevetséges.

a férfi keresi a pénzt, a nők meg otthon ül, mit akartak, még a házimunkát is osszák meg fele-fele arányban?:) röhej. az a baj,h a legtöbb mai nő kb. ennyire el van már tájolva.

2014. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, honnan szedik sokan, hogy a nő mindig kevesebbet keres, és csak amolyan tingli-tangli munkát véget.


Tessenek gyesre menni kedves férfiak pár évre 1-2 gyerekkel, aztán utána nyilatkozni. A lehetőség nektek is meg van.

2014. aug. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15%

"Nem tudom, honnan szedik sokan, hogy a nő mindig kevesebbet keres, és csak amolyan tingli-tangli munkát véget."


pl. onnan, h statisztikák szerint a nők 80-90%ban felfelé házasodnak, azaz olyanhoz mennek feleségül, akik jobban keres, mint ők, ennek evolúciós okai is vannak.

de ha félretesszük a statisztikát, a környezetemben sem tudok egy olyan családot sem, ahol a nők keresete megközelítené a férfiét.


és tudom,h ez is sérteni fogja a nők önérzetét, a nők többsége valóban "tingli-tangli" munkát végez. akármilyen boltba/ügyfélszolgálatra megyek be, mindenhol unatkozó kávézgató nőket látok, ergo a legtöbb nő tényleg könnyű munkát végez a férfiakéhoz képest. persze sztem úgysem fogjátok ezt belátni, hisz a GYES-t is kb. úgy kezelitek, mintha bányában dolgoznátok :)

ezért írtam nő alaptermészet: hiszti + áldozatpóz + önsajnáltatás.

2014. aug. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem nem jogos. A nevelőapád dolgozik, autószerelő tehát még csak nem is arról van szó, hogy valami fizikailag kevésbé megterhelő munkát végez. Mikor haza megy és én teljes mértékben meg is értem pihenni szeretne. Szerintem normális, hogy szeretne főtt kaját enni és leülni egy órára a tv elé esetleg aludni egyet és nem mosogatni akar vagy porszívózni. Nincsen törvénybe iktatva, de szerintem úgy a logikus, hogy az vezeti a háztartást, akinek több ideje, ereje van rá. Nem azt mondom, hogy a másik ne csináljon soha semmit, természetesen nem baj, ha besegít meg gondolom magától is megcsinál dolgokat, nem hagyja, hogy ott álljon napokig a mosogatóban a piszkos tányér, ezekre gondolom van igénye. Hétvégén meg örül, hogy nem kell dolgoznia. Nem azt mondom, hogy semmi nem kérhető rajta számon, de lehetnétek megértőbbek.Ti ketten otthon vagytok és én nem mondom, hogy 1 óra alatt ki lehet takarítani mert azt azért túlzásnak tartom, de nem megy rá az egész nap. Tudtok pihenni ti is, el tudtok menni sétálni vagy mit tudom én. A gyerekket sem kell egész nap pesztrálni meg amíg egyikőtök vele van addig a másik tud dolgozni, de bőven lenne időtök külön mindenre. Nem szeretem, itt a háztartásbeli nők napjairól, a gyesről úgy beszélnek mintha az azt jelentené, hogy 0-24-ben csak megpróbáltatások várják és dolgozni ekll egész nap. Nem mondom, hogy könnyű lehet, de szerintem sokan csak túlreagálják a dolgokat és maguknak csinálnak problémákat. Nem tudom, lehet, hogy én vagyok trehány vagy igénytelen, de már többször olvastam ilyet az oldalon és most rákérdezek, minden nap takarítani kell? Én ezt nem értem, ha egy nap kitakarítasz és rendet raksz, akkor másnapra már szét is rámoljátok a lakást vagy mi? Fel lehet söpörni, fel lehet mosni, amíg a mosogóp mossa szennyest, addig el lehet mosogatni, porszívózni a bútorokat is ki lehet takarítani, de szerintem elég hetente egyszer vagy kétszer. Nyilván mosogatni kell meg söpörni, mosni, ha úgy van, de nem kell puccba vágni a lakást. Nem kell, hogy minden egyes percben csillogjon a padló, nyilván, ha igényed van az ilyenekre, akkor meg lehet csinálni, de akkor meg nem kell érte problémázni. Szerintem a nevelőapád sem várja el, hogy minden ragyogjon, ha hazaér csak a minimális rendet, tisztaságot, amivel nincs is baj.
2014. aug. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#17: Nálunk és a tesóméknál is én, illetve a sógornőm keres többet, és a baráti társaságban is van rá pár példa. A férfiak sem végeznek fizikai munkát, mert mindenki diplomás, nem kell mindig árokásásra gondolni.
2014. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!