Jogosan akadok ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy nevelő apám a héten 5 napot dolgozik, viszont hétvégén, vagy ha otthon van, mert nem megy dolgozni, akkor nem csinál otthon semmit. Leül a TV elé és nézi, vagy elmegy otthonról. Anyukámmal mindent mi csinálunk a lakásban, mi pakolunk, takarítunk, főzünk és mosunk, és ő nem csinál semmit. Viszont ha én leülök vagy bármit csinálok, akkor egyből kiakad, hogy én nem segítek semmit. Ha elmegyek otthonról akkor is kiakad néha. Szerintetek én jogosan akadok ki rá? Mit csináljak? 16/L


2014. aug. 5. 16:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem írtad, hogy te meg anyukád héten hány napot dolgoztok? Gondolom a nevelőapád fizikai munkát végez, igaz nem írtad le, de te és anyud is fizikai munkát végez??
2014. aug. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Anyukám gyesen van, nekem meg idén még nincs diákmunkám. Nevelő apám autószerelő.
2014. aug. 5. 16:42
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
Én azt gondolom, hogy akárki, akármennyit is dolgozik ki kell vennie a háztartási munkákból is a részét. Persze a valóságban ez közel sincs így, én pl. nem dolgozom, a férjem mindent szanaszét dobál,amit én rakok el utána, a nehezebb munkákban sem segít, hiába kérem, konkrétan más férfiakat szoktam megkérni, ha valamit nem tudok egyedül megcsinálni, szerintem ez sem normális, hiába vagyok jelenleg munka nélkül. Viszont neked 16 évesen nem sok jogod van beleszólni ebbe, ha anyukádat zavarja, hogy a nevelőapád nem segít, akkor szóljon neki ő, egy 16 évest könnyű leugatni és ezt szerintem te is tudod.
2014. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tudom, csak fizikailag nekem is, meg anyunak is könnyebb lenne, ha segítene.. És már egyszerűen nem bírom elviselni, hogy ő ül a tv előtt engem meg ugráltat.
2014. aug. 5. 16:47
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Anyukádnak kellene lépni, elhiszem, hogy idegesítő nézni, de ketten azért biztosan meg tudjátok csinálni a háztartási munkákat.
2014. aug. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

Oké, hogy valahol bántó, ha nem segít a a férj, de a ti esetetekben végül is nincs miért kiakadni. Nevelőapád autószerelőként 8-10 órákat is dolgozik, és bizony nehéz fizikai munkát végezz. Nyilván munka után annyira el van fáradva, hogy örül, hogy lyuk van a seggén. Ti meg otthon vagytok, és a takarításon kívül nem sok dolgotok van. Ketten anyuddal 1-2 óra alatt rendet tudtok tenni. Ha nagytakarítás van akkor ketten 4 óra alatt megcsináljátok.

Én dolgozom napi 8 órát, és minden nap takarítok, még így is 1 óra alatt végzek a takarítással, főzéssel.

Nyilván ha anyud is főállásban dolgozna, akkor NEKI joga lenne kiakadnia, hogy a férje nem vesz részt a takarításban. De neked nincs jogod hozzá.

2014. aug. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy munka után segítsen, hanem pl hétvégén, mikor egész nap nem csinál semmit. És nem tudunk rendet rakni nagyon, mert közben a másfél éves húgom is itt van akire szintén vigyáznunk kell közben. Maximum kiporszívózni tudok 1 óra alatt, nem kitakarítani az egész házat...
2014. aug. 5. 17:00
 8/19 anonim ***** válasza:
17%
Anyukád gyesen van otthon, és te is? Akkor a nevelőapádnak hadd ne kelljen már otthon házimunkát végezni...
2014. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17%
Takarítsatok hétköznap, hétvége a családról szóljon. Ketten nők csak rendben tudtok tartani egy házat...
2014. aug. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
12%

Mekkora házban éltek? 99 szobás villában? 1 óra alatt egy egész háztömböt ki lehet porszívózni.

Nézd, nem akarok kötekedni, de ketten vagytok, és ketten simán rendet tudtok rakni, még a kis testvér mellett is. Én ikrek mellett ki tudtam takarítani 3 szobás, nagy nappalis lakást. Hétköznap mindig rakjatok rendet, és hétvégén lehet nektek is pihenni.

2014. aug. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!