Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Költözzek vagy ne?

Mit csináljak? Költözzek vagy ne?

Figyelt kérdés
Már elmúltam 20 éves, elvégeztem egy főiskolát. A szüleim úgy kezelnek, mint egy kisgyereket. Anyám egész nap itthon ül, mert nem dolgozik, ha meghallja, hogy megcsörren a kulcsom, rögtön fölugrik és kivágtat az előszobába, hogy én hova megyek, kivel megyek, mikor érek haza… Apám este szokott hazaérni, de mivel utálja a melóját, meg fáradt, állandóan beszólogat mindenkinek, megjegyzéseket tesz, végighúzza a kezét a szekrényen és vágja a pofákat, hogy miért poros. Ha nem olyan ebéd van, ami tetszene neki, akkor fintorog. Elvárja, hogy minden elé legyen téve, lassan már meg is kell rágni helyette a kaját. A nővére is állandóan beleszól a dolgaimba, mindig tudni akarja, hogy hova megyek, mit csinálok. Szerinte én lusta vagyok, mert amikor ő kitalál valamit, én nem ugrok. Mindenbe beleokoskodik. Anyámat is mindig fölidegesíti, de ő nem szól semmit, csak magában őrlődik, apámmal is állandóan megy a balhé. Anyám is mindig ki van akadva a tesójaira, szóval minden napra jut valami hiszti. Én meg egyre nehezebben bírom elviselni ezt. Mivel anyám sose engedett el sehova, mert csak a tanulás volt a fontos, nincsenek barátaim, de még haverok se. Volt 2 barátom, de anyának egyik se tetszett, szóval egy idő után mindkettővel szakítottam. Úgy érzem, hogy amég itt lakok, nem is ebben a városban, hanem úgy 100 km-es körzeten belül, nem lesz normális életem. Szükségem van arra, hogy kicsit távol legyek a családtól. A szakmámban nem is tudnék elhelyezkedni a környéken.Találtam több álláshirdetést, ami tőlünk messzebb lenne (3-4 óra busszal) és jelentkezni szeretnék. Csak kicsit félek a költözéstől, de tudom, hogy ha ezt nem lépem meg, sose lesz normális magánéletem.És ha nem jönne be ez a dolog, még mindig hazaköltözhetek.Ti elköltöznétek a helyemben? Minden rokon azt mondogatja, hogy maradjak itthon, örüljek neki, hogy itthon lakhatok, keressek itt egy melót, mindegy, hogy mit és tegyem félre a fizut…

2014. júl. 26. 15:59
 1/4 A kérdező kommentje:
És azt hiába mondjátok, hogy beszéljek a szüleimmel, mert anyám, ha nem azt csinálom, amit ő mond, elkezd balhézni. Volt, hogy nem szólt hozzám 3 napig, mert amikor kitalálta, hogy menjek el a boltba, nem futottam el, mert akkor nem volt kedvem, csak később akartam menni.
2014. júl. 26. 16:02
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
KÖLTÖZZZ!Ha lenne munkád, és a fizetésedből fent tudod magad tartani, én minden képpen ezt ajánlom.
2014. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Te is leirtad, hogy csak a költözés a megoldás. Ha el akarsz kezdeni egy normális életet, akkor ezt kell tenned.
2014. júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eddig anyám irányította minden mozdulatomat. Szeretnék végre önállósodni, de egyik napról a másikra, kicsit félelmetesnek tűnik, nem tudom, hogy boldogulnék-e egyedül. 2 hete ezen agyalok. Mondjuk egyre inkább úgy érzem, hogy menne, meg ha végre saját életet akarok, muszáj is mennie.
2014. júl. 26. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!