Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözzek? Miért nem tudnak a...

Költözzek? Miért nem tudnak a szüleim megbarátkozni az új helyzettel?

Figyelt kérdés

A barátom és köztem van 17 év korkülönbség, de minket nem zavar és szeretjük egymást. A szüleim viszont nem így vannak a dologgal, már akkor balhé volt, amikor kiderült. 2 éve együtt vagyunk, már bizonyította jó párszor, hogy nem az a "nőcsábász gazember", akinek néhányan beállították.

De még ősszel kiderült a kapcsolatunk és a szüleim azt se engedték, hogy nála aludjak. Utána mondtam, hogy jó, akkor aludjon ő nálunk. Az se volt jó.

Karácsonykor is balhé volt, mert nem töltöttem mind a három napot itthon.

Síelni se akartak elengedni, jöttek azzal, hogy külön szobában kell aludnunk. Mondom ja, biztosan.


A barátom azt mondta, hogy költözzek hozzá. De attól tartok, hogy akkor a szüleimmel teljesen tönkremegy a kapcsolatom és azért ezt sem szeretném, de jelen pillanatban a párom a legfontosabb és nem ők.


2014. febr. 12. 15:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
hány éves vagy?
2014. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdemi válaszhoz szükség lenne a korodra és az anyagi helyzetedre.
2014. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok.

Nem dolgozom, a barátom támogat anyagilag.

2014. febr. 12. 15:50
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Ha 18 éves vagy, akkor költözhetsz, ha szeretnél. Viszont ezzel lehet, hogy nagyon megbántod a szüleidet és ha alapból jó a viszonyotok, akkor ez nem lenne jó. Velük kellene beszélni, leültetni őket pároddal szemtől szembe, hátha jót tenne, ha jobban megismernék. Sajnálom az eseted, nem egyszerű, ha a szülők nem fogadják el a gyerekük párját.
2014. febr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Közel 40 éves férfival vagy együtt. Én nem csodálkozom, hogy a szüleid ellenzik.. Én sem örülnék egy ilyen kapcsolatnak, mert elég nagy a korkülönbség..

Tudod most egy kedves barátnőm jutott az eszembe. Ő mesélte, hogy 16 éves volt amikor megismerte a férjét aki kereken 20 évvel volt nála idősebb. A szülei kiakadtak, ellenezték. Voltaképpen mindenki ellenezte. De ő mégis 18 évesen hozzáment feleségül. 20 évesen megszületett a közös fiúk is. Amikor én megismertem akkor volt 35 éves, és a férje 55 éves. Akkor mesélte, hogy már vagy 10-12 éve boldogtalan, de nem tud válni mert nincs hova mennie. A szüleihez nem mehet vissza, mert ők megmondták. Ha hozzámegy, tőlük többé ne várjon semmit. Másoknak meg nem akarja megmondani, hogy tényleg hibázott, nekik volt igazuk.. A legnagyobb gondot a nagy korkülönbség jelentette. Míg a barátnőm 35 évesen csinos, fiatalos volt, addig a férje közeledve a 60 évéhez, öregember lett, és mindenre, mindenkire féltékeny lett. Annyira, hogy inkább előnyugdíjba ment, csak hogy ő vihesse a feleségét a munkahelyére, és érte is ment. Az ő felesége ne csavarogjon.. Követte mindenhová..

Nem is olyan régen találkoztam vele újra, és mesélte, hogy 2 éve tart a vagyoni per, mert a férje kifordult önmagából.


Neked is csak azt tudom mondani, hogy élvezd ki azt a pár évet ami még van, és lépj tovább. Ha sokáig maradsz akkor ki fog ütközni a korkülönbség, főleg amikor te fiatal csinos, érett nő leszel, a párod meg öreg lesz.

2014. febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Biztosan sok ilyen is van, mint amit te írtál, utolsó.

De lehet találni ellenpéldát is.

Nem biztos, hogy az én párom is ilyen lesz x év múlva, nem minden 60 évesre az a jellemző, hogy betegesen féltékeny és csak zsörtölődik.

2014. febr. 12. 16:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

MOST nem zavar, denagyon ritkan sulnek el jol az ennyire nagy korkulonbsegek.

Te is tudod, nyilvan nem veletlenul titkoltad otthon ezt a kapcsolatot.

Az viszont helyes dontes, hogy nem akarod a szuleiddel valo kapcsolatot tonkretenni.

Szerintem kitartottnak ne koltozz a baratodhoz, abbol nem sok jo lesz.

2014. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem a korkülönbség miatt tartottuk titokban.

Tudom, hogy nehéz, de légyszi ne jósoljatok a jövőmet illetően, mert nem ismertek olyan közelről minket. Az, hogy sok kapcsolat nem végződik jó, ott nem feltételen a korkülönbség lehet a gond.

2014. febr. 12. 16:22
 9/16 anonim válasza:
70%

Már 2 éve együtt vagytok, de csak most ősszel derült ki a kapcsolatotok?

A szüleid számára valószínűleg nagyon új ez a helyzet, közrejátszik a korkülönbség is nyilván, meg talán most kezdenek még csak rádöbbenni, hogy lassan felnősz. A kérdésed alapján úgy tűnik jót akarnak neked, csak még nem hiszik el, hogy te is tudsz mérlegelni. Meg kell mutatnod nekik, hogy tudsz, előbb-utóbb elfogadják, csak időt kell hagynod nekik. Jó ötlet hogy áthívod hozzátok a barátodat, ismerjék meg a szüleid, lássák hogy nincs mitől félteniük. Szervezhetsz közös programot is, a lényeg hogy erősítsd a kapcsolatot a párod és szüleid között. A költözést én még nem lépném meg, főleg ha nincs saját kereseted (pláne ha tanulsz is), esetleg később kiszolgáltatott helyzetbe kerülhetsz.

2014. febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nezd, vagy bevallalod, hogy a pasihoz koltozol kitartott baratnonek, es a szuleiddel tonkremehet akar a kapcsolatod, vagy egyelore maradsz otthon, es a baratod szepen bemutatkozik, es a szuleidet megprobalja meggyozni a becsuletes szandekairol.

Baratod akarmennyi lehet, szuleid csak ok vannak. Hidd el, hogy nem rosszat akarnak, csak feltenek. Joggal.

2014. febr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!