Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni ezzel a...

Mit tudnék tenni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom, hogy jó kategóriába teszem-e...


Apámmal van a gondom. Nem figyel a higiéniájára, de már annyira eldurvult a helyzet, hogy pár napja szó szerint öklendezem, érezni az előszobában is, de főleg az ő szobájában. Az egész szobát betölti az a tömény szag és az előszobába is "kiszivárog". Vártam, mert nem akartam megbántani, de mostanra nem bírok megmaradni, csak a saját szobámban és ez így nem oké. Arról nem beszélve, hogy magát is kellemetlen helyzetbe hozza ezzel, ha valakivel beszélget, vagy valaki jön hozzánk. Nekem is ciki, hogy ennyire nem figyel magára. Ma szóltam neki finoman, de nekem támadott. Közölte, hogy nem tud mit csinálni, gyújtsak meg egy illatos füstölőt! Ez nevetséges! Mi az, hogy nem tud mit csinálni? Meg sem próbál tenni ellene, mert hogy "ő nem érzi". Közölte, hogy ne rendezkedjek. Szerintem pedig jogosan szóltam, mert ezzel rontja az én közérzetemet is. Valószínűleg más még nem szólt neki, de szerintem hamarosan fognak, ha így folytatja. Hogyan tudnám elérni, hogy változtasson? Rosszul vagyok már ettől az ájertől...


2013. nov. 29. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Majd ha egy idegen jegyzi meg neki,hogy milyen ápolatlan, és büdös talán akkor észhez tér,ha akkor sem akkor nehéz dolgod lesz.
2013. nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Már én is mondtam neki, hogy csak jót akarok, nem lenne jó megvárni, amíg más szól, de csak ordibált tovább... Én meg 2 napja a szobámban kuporgok, mert nem bírok megmaradni. Mikor elmegy dolgozni, akkor jól átszellőztetem a lakást, de amint hazaér, vége.
2013. nov. 29. 09:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan miért van ilyen szaga? Nem fürdik? Vagy a ruhája nem tiszta? Dohányzik? Iszik? Csak ketten éltek a lakásban?
2013. nov. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Konkrétan miért van ilyen szaga? Nem fürdik? Vagy a ruhája nem tiszta? Dohányzik? Iszik? Csak ketten éltek a lakásban?"


Nem is fürdik rendszeresen, de az nem mindig érezhető. Cigizik, ezért füstszagú minden, a ruhája is. A baj az, hogy nem ápolja a fogait és valami nagyon nincs rendben szerintem a szájában, vagy a torkában, vagy nem is tudom, hol, de amit kilélegez, az nagyon kellemetlen és olyan tömény, hogy nem lehet megmaradni, belefájdul a fejem. Nem iszik. Igen, ketten élünk. Rá vagyok sajnos utalva és emiatt nem tudok elmenni itthonról. De nehéz már ezt elviselni.

2013. nov. 29. 10:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs a családban vagy az ismerősök között olyan ember akire halhatna, és az beszélne vele ?
2013. nov. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi (hallgatna) az akartam írni.
2013. nov. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem hallgat senkire. Az a fajta, aki azt gondolja, hogy mindig neki van igaza és hogy joga van másokat kiosztani, stb. Ha neki szólnak, akkor azonnal belázad. Gondolom az ismerőseink is érzik, mert ez nem lehet nem érezni, csak szerintem nem akarják megbántani ők sem.
2013. nov. 29. 12:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Túl nagy erőfeszítés ez neki. Mert nemcsak naponta kellene zuhanyoznia, meg ápolnia a száját, hanem orvoshoz kellene mennie, mert valószínűleg valami gond van a gyomrával. Ettől lehet olyan büdös a szája, a gyomortükrözést pedig nem nagyon szeretik az emberek. Ő tagadja is ezt a helyzetet, nem akar vele szembenézni és nem akar változtatni sem. Valószínűleg azért, mert szégyelli és hiábavalónak érzi az esetleges erőfeszítéseket.


Dolgozik valahol? A munkahelyén hogyan tudják elviselni?

2013. nov. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is doki kéne ide már. Én megértem, hogy kellemetlen neki, de ha hagyja így a dolgokat, akkor egyrészt rosszabb lesz, másrészt pont ezért fognak ferdén nézni rá.


Igen, dolgozik. El tudták viselni eddig még, mert nem mindig ilyen, de most 2-3 napja jelent meg ez a gond ilyen durván. Mármint máskor sem sokat foglalkozik a higiéniával, de ennyire nem volt durva a helyzet.

2013. nov. 29. 20:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!