Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözzek? Miért nem tudnak a...

Költözzek? Miért nem tudnak a szüleim megbarátkozni az új helyzettel?

Figyelt kérdés

A barátom és köztem van 17 év korkülönbség, de minket nem zavar és szeretjük egymást. A szüleim viszont nem így vannak a dologgal, már akkor balhé volt, amikor kiderült. 2 éve együtt vagyunk, már bizonyította jó párszor, hogy nem az a "nőcsábász gazember", akinek néhányan beállították.

De még ősszel kiderült a kapcsolatunk és a szüleim azt se engedték, hogy nála aludjak. Utána mondtam, hogy jó, akkor aludjon ő nálunk. Az se volt jó.

Karácsonykor is balhé volt, mert nem töltöttem mind a három napot itthon.

Síelni se akartak elengedni, jöttek azzal, hogy külön szobában kell aludnunk. Mondom ja, biztosan.


A barátom azt mondta, hogy költözzek hozzá. De attól tartok, hogy akkor a szüleimmel teljesen tönkremegy a kapcsolatom és azért ezt sem szeretném, de jelen pillanatban a párom a legfontosabb és nem ők.


2014. febr. 12. 15:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd akkor költözz, ha a saját lábadon is meg tudsz állni. Ne jósolgassuk a jövőt? Oké, fiatal vagy, naiv, tapasztalatlan meg ott a rózsaszín köd... de azért azzal is számolni kell, hogy nincs garancia rá, hogy örökké fog tartani. És akkor mihez kezdesz...? Ez így meredek hülyeség lenne, nem egy érett, felnőtt döntés. Ha tényleg akkora a szerelem, akkor addig már kibírjátok, amíg eléggé fel nem nősz ahhoz, hogy a szüleid elé állj, közöld, hogy van munkád, pénzed, és elkezditek a közös életeteket a pároddal.
2014. febr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
A fickó 33(!) évesen húzta nyársra a 16 éves lányukat és te még csodálkozol, hogy undorodnak tőle?! Hát már majdnem leérettségizett, mikor te megszülettél, mégis hogy lehettek azonos szellemi szinten? Az írásodból nem az jön le, hogy te vagy zseni, ezek szerint elég egyszerűcske fószert szedtél össze, naná, hogy féltenek tőle!
2014. febr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

"A fickó 33(!) évesen húzta nyársra a 16 éves lányukat és te még csodálkozol, hogy undorodnak tőle?!"


Na igen, apuka helyében első kérdésem az lett volna, anyu, emlékszel még hol van a puska? :D

2014. febr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
59%
Én nem akarok tanácsot adni, csak tényként leírom, hogy pont 17 évvel volt idősebb a férjem, akivel 13 csodálatos évet éltünk együtt békében, szeretetben, szerelemben egészen a haláláig. Igaz, mi nem ilyen fiatalon találtunk egymásra, én is felelősséggel tudtam már dönteni a közös jövőnkről.
2014. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
94%

A fö problémát NEM a korkülönbségben látom, hanem abban, hogy semmiféle végzettséged nincs, nincs munkád, ebböl következöen ha odaköltözöl, atttól kezdve a barátodtól függö helyzetbe kerülsz.


Ha a jövötök úgy alakul, ahogy MOST elképzeled, akkor nem igazán lenne jelentösége. De ha bármi is nem úgy sül el, ahogy tervezed, akkor ott állsz az utcán úgy, hogy az égvilágon semmid sincs. (Ehhez nem feltétlen kell a kapcsolatotoban problémának lenni, "elég" egy váratlan baleset is.)


A helyedben mindenképpen elöször szereznék valami végzettséged, utána biztos munkahelyet, és utána költöznék össze a barátommal.

2014. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tenném a helyedbe.


1. A kapcsolatod a szüleiddel szerintem nagyon-nagyon tönkremenne. Nem éri meg.

2. Nem túl valószínű hogy vele fogod leélni az életedet. neki jó esetbe most gyereke kéne hogy legyen , dolgozzon , férj legyen stb.

3. Előtted még ott van az élet. Tanulj , dolgozz , utazz.

Elhiszem ,hogy szereted a barátod de mi van ha kidob és akkor nem tudsz menni sehova.

Gondolkozz!

18 évesen több eszed kéne ,hogy legyen és ezt a legnagyobb jó indulatból mondom.

2014. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!