Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők elmennek nyaralni, de...

Szülők elmennek nyaralni, de megtiltották hogy bárkit is idehívjak magamhoz. Ez nem túlzás szerintetek? Betartsam?

Figyelt kérdés
Szerintem elég nevetséges hogy úgy tesznek mintha házibulit akarnék szervezni amint kilépnek az ajton, és mire hazajönnek romokban a lakás. Amikor itthon vannak úgyse tudok barátnőket, pasikat felhívni mert kicsi a lakás és zavarja őket. Legalább ilyenkor jo lenne kiélvezni hogy nem kell az utcán üldögélnünk, vagy drágán beülni valahova. Nem értem mit gondolnak, mitől félnek, nem bűnözőket fogok ide hívni, csak 3-4 közeli barátot. Azt úgyis megtudják ha jön valaki, mert a szomszédba folyton leskelődő kotnyeles idősek laknak.
2014. júl. 19. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Hívd meg a barátaidat. Nevetséges ez a szigor.
2014. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%

Én hívnék át egy két barátod de nem barbárkodni.

Azért vigyázz a szomszédokkal nehogy elszólják magukat.

2014. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem még mielőtt elutaznának, addig tisztázd velük ezt a kérdést. Ne hagyd magad, szépen magyarázd el nekik is úgy ahogy itt nekünk, hogy nem lesz házibuli, nem lesz átjáróház, nem lesznek idegenek, csupán 3-4 közeli barát, akikben megbízol. Észérvekkel, higgadtan próbáld őket meggyőzni, ne hisztivel, akaratosan.

Ha nem mennek bele, a helyedben a beleegyezésük nélkül nem vinnék oda senkit, mert ahogy írtad kiderül úgyis, és akkor abból nagyobb balhé lesz. Nem mellesleg a maradék bizalmuk is elszáll irányodba, aztán akkor tényleg nem lesz semmi szabadságod. Csak okosan!

2014. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Mondd el nekik ezt, amit leírtál, hogy szívesebben találkoznál a barátaiddal otthon, minthogy beüljetek valahova és pénzt költsetek.

Ha ismerik a barátaidat, biztosan megengedik, hogy néhányan meglátogassanak. Azért az nem ugyanaz, mintha egy bulit tartanál.

2014. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Ha egyedül mernek téged hagyni, az azt jelenti, hogy megbíznak benned, és elhiszik, hogy tartani fogod magad ahhoz, amit megbeszéltetek. Azt már neked kell eldöntened, megéri-e eljátszani ezt a bizalmat. Én biztos nem tenném.
2014. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ennyi idősen még jó hogy egyedül mernek hagyni, páran félre értették a helyzetet. :-) Már rég nincs semmilyen beleszólásuk az életembe, csak még velük lakok. Itt a lényeg azon van, hogy az ő házuk az ő tulajdonuk, az jön ide akit ők engednek, ezen nem tudok vitázni.
2014. júl. 19. 13:11
 7/13 anonim ***** válasza:

Ismerik a barátaidat? Ha igen, akkor én megmondanám kerek perec hogy x meg y fog átjönni délután filmezni vagy ilyesmi.

Bulit semmiképp nem tartanék, de ha nagyon tiltanak mindent, akkor pedig én se játszanám el a bizalmat, főleg ha szomszédoktól szinte biztos hogy kiderül a dolog.

2014. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Nem látom, hogy leírtad volna, hány éves vagy. Az írásod alapján 14-15 éves kamaszgyereknek tippellek.


Az meg szánalmas, hogy nullára lett pontozva a válaszom- Kívánom minden lepontozónak, hogy a szülei/lakótársai járkáljanak be engedély nélkül a szobájába/házába, amíg ő nincs otthon! Akkor talán megértitek, miért kellene tiszteletben tartania a kérdezőnek a szülei kérését.

2014. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 22 vagyok amúgy.
2014. júl. 20. 09:59
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem magadhoz hívnád őket, hanem a szüleid lakásába, ami nem a tied.


Menj te az ismerőseidhez inkább.


Megteheted, hogy figyelmen kívül hagyod a kifejezett kérésüket, de akkor ők is megtehetik azt, hogy egy nap lecserélik a zárat.

2014. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!