Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam, készítsem fel...

Hogyan mondjam, készítsem fel a szüleimet arra, hogy szeretnék a páromhoz költözni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 2. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
A párod fiú, vagy lány?
2014. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Ez azért függ sok dologtól...


Nagykorú vagy-e, mennyi ideje vagytok együtt, a párod és te dolgoztok-e, képesek vagytok-e az anyagiakat megteremteni a megélhetéshez stb.


Ráadásul ha felnőtt vagy akkor ezen nincs mit ragozni, "Anyu és Apu, úgy érezzük, hogy eljött az ideje annak, hogy a párommal önálló életet kezdjünk, ezért ekkor és ekkor összeköltözünk."


Sosem értettem mi olyan nehéz ebben. :)

2014. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
21 éves a srác, 22 vagyok én, mindketten nagykorúak. Mindketten dolgozunk, bármilyen munkát képesek vagyunk elvállalni.
2014. júl. 2. 14:16
 4/11 acelsziv ***** válasza:
52%
Szimplán bejelented. Ha van hová mennetek és nem az anyósékhoz költöztök akkor semmi kifogásuk nem lehet a dolog ellen.
2014. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Én 21 voltam (lány), dolgoztunk mindketten.


"Anya, apa, képzeljétek, úgy döntöttünk, összeköltözünk."

Először ilyen volt a tekintetük: O.O, de fél perc múlva mondták, hogy jaj, de jó, ügyesek legyünk, miben segíthetnek.


Ennek már 9 éve, jó döntés volt.

2014. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Második vagyok


Hát akkor jelentsd be nekik, igazából felkészíteni őket nem nagyon lehet, legalábbis a saját szüleim esetében ez a tapasztalatom.


Már a költözés előtt mondogattam nekik, hogy az iskola befejezése után én szeretnék dolgozni, önálló életet élni és elköltözöm otthonról. Aztán befejeztem az iskolát és mondtam nekik, hogy a párommal hétvégén megyünk albérletet nézni és ha minden jól megy hétfőn költözünk. Csak nevettek egy jót.. Aztán hétfőn tényleg költöztünk, ők meg le voltak döbbenve, mert igazából nem vettek minket komolyan.


Azóta már eltelt 2 év és apu pont pár hete mondta, hogy nem hitte volna, hogy elmegyek otthonról de már kezd beletörődni mert tudja, hogy ennek így kell lennie és szerinte már úgysem fogok haza költözni. Amúgy én is 21 évesen költöztem. :)

2014. júl. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

"bármilyen munkát képesek vagyunk elvállalni"

Mármint most van állandó munkátok?

Ha nincs, akkor azért először azt szerezzetek.

2014. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak simán nyíltan mondd meg nekik.
2014. júl. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elvállalni én is képes lennék még a miniszterelnökséget is, az már más kérdés hogy alkalmaznának-e.
2014. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
"Anya, apa, szeretnék a páromhoz költözni"
2014. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!