Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzhetem meg a szüleim...

Hogyan győzhetem meg a szüleimet, hogy az égvilágon semmi bajom nincs?

Figyelt kérdés
Mióta a nevemet tudom sovány vagyok. A szüleimet ez már kiskoromban sem hagyta nyugodni, és orvoshoz cipeltek, aki megállapította, hogy nincs nekem semmi bajom, genetika lehet a dologban. Sosem voltam egy nagy evő, viszont én mindig annyit eszek, amennyi jól esik! Voltam olyan fél éve egyéb vizsgálatokon is és mindent rendben találtak! Az egyik szülőm ennek ellenére hajthatatlan, és azt mondja, hogy többet kéne ennem, és akkor nem ez lenne. Hiába mondom neki, hogy nem vagyok beteg, és létezik ilyen alkat is. Csúnya dolgokat vágott a fejemhez, én pedig nem értem, miért csinálja mindezeket. Szerinte erőltetnem kéne az evést, hogy táguljon a gyomrom, hiába mondtam neki, hogy az még csak ront a helyzeten, mert egyébként van étvágyam... Meg szeretném őt nyugtatni, ötletek?

2014. jún. 13. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Setaljatok el a haziorvoshoz, es o majd ker leleteket, amibol mar eldol egeszseges vagy e. Ha igen, el fogja magyarazni a szuleidnek, amit akarsz.
2014. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
kezdj el sportolni és szedj magadra izmot, akkor nem leszel sovány :)
2014. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem kell foglalkozni vele. Megértem hogy zavar, de már elmondtad többször, orvos igazolta, hogy semmi bajod, nincs értelme tovább rágódnod rajta. Egyszer csak megunják. Egyél továbbra is annyit, amennyi jól esik, többet enni, mint amennyit szeretnél ugyanolyan rossz, mint éhezni.
2014. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kicsit értsd meg a szüleidet is. aggódnak hátha valami olyan betegséged van amit a sima vizsgálatok nem mutatnak ki.és akkor mire kiderül már késő lenne segiteni ami az ő hibája lenne mert nem volt eléggé kitartó.

tudom mert ugyanebben a helyzetben vagyok. a fiam is nagyon vékony,én is hordozom mindenféle vizsgálatra. mert félek, nem akarok hogy egyszerxsak bumm valami ritka vagy alig felismerhetö betegség elvegye tőlem.

2014. jún. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utolsó előtti: sportolok

Utolsó válaszolónak: Sajnálom azt a kisfiút.. Ugyan miért nem mutatnák ki a vizsgálatok, ha lenne valami baja? Az meglehet, hogy majd így lesz neki problémája, főként lelki bajok, depresszió és társai. Mit érezhet szerinted, hogy még a saját szüle(i) is kételkednek benne? :/ Ha ennyire félsz, akkor azt javaslom, hogy génvizsgálatot csináltass, ugyanis ha a 16-os gén megkétszereződött, akkor genetikai soványságról beszélünk. A túlzott szülői szeretet akár ölni is tud.

2014. jún. 14. 10:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!