Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tönkreteszi a családot!? 12l

Tönkreteszi a családot!? 12l

Figyelt kérdés
Testvérem 11 éves fiú. Mostanában 14 évesekkel lóg, nagyon nagy lett a pofája... Azelőtt sem volt jó, de ehhez képest ami most van... A 'haverjától' tanulja el a csúnya szavakat, beszédet. Itthon apuval is úgy beszél most már, mint velem. (b**dmeg, k**va, f**szopó) Ma is ez volt, apu rávert egyet, amit nagyon meg is érdemelt, ment ki anyához árulkodni. De úgy adta elő a sztorit, hogy én és apu egyszer csak fogtuk magunkat és megvertük. Csak úgy hobbiból... mert eddig is csak ilyeneket tudott mondani rólam anyának. Mint például hogy pasizok, lefeküdtem 1-2 fiúval, meztelen fotókat töltök fel magamról az internetre... Mind ezt 12 évesen. Ha a 'haverja' azt mondja neki, hogy 'Te idióta se**fej, takarodjál innen' akkor arra az a válasza, hogy 'jó.' Ennyi. Szóval csak velem és apuval nagy a szája. Na meg persze akkor anyuval, ha összevesznek valamin... Anyu így is neki hisz, mert Ő a kisebb... Ezért, hogy megverte apum a tesómat, és a többi sztoriért ami nem is igaz, anyu VÁLNI akar. Szóval ha az öcsém nem hazudozna össze-vissza, akkor még mindig egy szép, boldog család lennénk... Arról nem is beszélve, hogy a tesóm egész nap gépezik, délután 4-kor meg elmegy 'haverkodni'. Anyu nem szól neki. Én odaülök a gép elé 1 órát, akkor már mindjárt jön az, hogy nem jó egész nap gépezni.. Igen, azt tudom, de az öcsémnek sem. És ezek mellett a testvérem ver is... Igaz, hogy fiatalabb mint én, de sokkal erősebb, magasabb és súlyosabb is. Mindig feltöri a gépemet, különböző szövegeket ír ki facebookra az én nevemben, és amiből már elegem van: jelszót tesz a gépre, hogy ne tudjak belépni. Mit csináljak, hogy ő is 'normális' legyen? Teljesen kikészít... Rengetegszer sírok miatta. Régen mindig mosolyogtam, Most azért nem, mert ő ilyen... Segítsetek!12l (bocsánat, ha hosszú)

2014. jún. 23. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a probléma, hogy anyád elfelejtette nevelni az öcsédet. Hogy felnyissátok a szemét, egyetlen megoldás van. Te, apukád és anyukád hárman leültök, és higgadt körülmények között, a testvéred jelenléte nélkül megbeszéltek mindent. Elmondjátok apukáddal, hogy hazudozik, és hogy ellenetek fordítja őt direkt, elmeséled, miket csinál veled, a gépeddel, stb. Ha anyukád nem fogja fel, mi van, akkor érdemes tényleg elválni, te menj apukáddal, ő meg majd rádöbben később, mi lett a fiából.
2014. jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És azért is elnézést kérek, hogy nem olyan szépen fogalmaztam.
2014. jún. 23. 20:50
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igaza van.
2014. jún. 23. 20:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád egy 12 évesennek hisz a férje helyett? Alapból sincs rendben a házasságuk :(
2014. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

az elsővel értek egyet!

annyit viszont hozzáfűznék, hogy a válás nem biztos hogy teljes mértékben az öcséd miatt van. lehet van valami a háttérben, amiről te mint gyerek nem tudsz. de biztos nyom a latba!


(amugy nekem tetszik ahogy fogalmaztàl!)

2014. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ötös! Ez meglepett. :) Fogalmazásom mindig hármas. És köszönöm!

Lehet, hogy van valami a háttérben... Amiről nem tudok. És ezt hogyan tudhatnám meg?

2014. jún. 23. 21:13
 7/10 acelsziv ***** válasza:
Figyelj: Ha anyád válni akat, akkor ott valami komoly gond van, mégpedig NÁLA. Az öcsédnek adott saller, csak ürügy, mert nem elég gerinces, hogy apád elé álljon és elmondja a frankót. Szóval az öcsikéd azon kívül, hogy egy kis gyökér nem sok szerepet játszik a család bomlásában. Te meg nyugodtan üss vissza. A helyedben eljárnék küzdősportot is tanulni. Ez sok más tekintetben is hasznos lenne pl az önbizalmad szempontjából.
2014. jún. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ugy tudhatod meg, hogy visszaemlékezve hogy viszonyultak egymáshoz a szüleid. voltak e mosolyok, puszik, pici ölelès, kedves szavak stb... ês ezek mikor szűntek meg

a másik egy beszélgetés kihallgatása de ez nem tisztessêges

2014. jún. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne fészbukozzatok, egyikőtök sincs még 14.
2014. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó! Bocsánat, de ez szerintem nem tartozik rád. Én segítséget kértem azoktól, akik normálisan válaszolnak. De amúgy is, nem csak a facebook-kal van bajom, ha elolvastad volna...
2014. jún. 25. 18:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!