Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan próbálnátok pozitivi...

Ti hogyan próbálnátok pozitivitást vinni az életetekbe?

Figyelt kérdés

Nem sajnáltatni akarom magam, vagy ilyesmi, tudom, nagyon sok gyerek örülne egy ilyen családnak, mint ami nekem van, mert megvan mindenem ami egy gyereknek szükséges. De mégis.

A szüleim már évek óta azt traktálják belém, hogy nem leszek semmi ilyen jegyekkel, hogy semmire se fogom vinni, mit akarok én a főiskolával? egy szakmunkásba nem fognak felvenni. És tudom, azt mondjátok, tanulni kell, és le van a gond. De valahogy nincs ösztönzésem, és lassan én is kezdem elhinni, hogy egy senki leszek. Ha valami olyat teszek (félévi dicséretes magyar) azt nem kifejezetten veszik észre, de ha ezt lerontom év végére, egyből jön ez. Oké, hogy megkérdezik ha hazajöttem "mi volt az iskolában? kaptál valamit?" de ezen kívül mást nem kérdeznek, nem próbálnak velem tanulni. csak azt mondják "hogy én megtudtam írni az érettségimet ötösre, te miért nem tudsz így teljesíteni? miért nem tudsz legalább olyan lenni, mint a testvéred?" nagyon félek, hogy tényleg nem lesz belőlem semmi. Hogyan javítsak a hozzáállásomon, hogyan legyek pozitív? (az ezzel kapcsolatos kommunikációm a szüleimmel nem igazán kivitelezhető, mert csak az lenne, hogy anyám ordítana vele, hogy tanulni kéne, és nem lenne gond)

(TÉNYLEG nem panaszkodásnak szántam, ne így vegyétek, kérlek)



2014. jún. 19. 17:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
ők pedig a kultúrát fejlesztik:) szerintem nem tudnád meg, hogy áll a GDP ha nem lenne a média és egyéb közösség érdekét szolgáló verbális segédeszköz
2014. jún. 19. 22:23
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
A közgazdászokra és a statisztikusokra gondolsz. Nem sok közük van a színházi ripacsokhoz.
2014. jún. 20. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

1. A "semmitmondó munkás" kifejezést kikérem magamnak, ugyanis eladóként, vagyis most már üzletvezető helyettesként dolgozom egy multinál. Én már akkor pénzt kerestem, külön költöztem és önálló életet éltem, mikor a volt osztálytársaim még a bölcsészkar padjait koptatták a nagy semmiért.


2. Elhiheted, hogy az összes bölcsészhallgató és leendő hallgató ugyanúgy fenn hordja az orrát, mint Te, ugyanúgy lenézi a "semmitmondó munkásokat", és ugyanúgy kijelenti, hogy ő biza' soha nem fog ilyesmit dolgozni, mert mindenki a bölcsész = Meki közhellyel jön, és ez biztos nem igaz. Aztán szépen lediplomáznak és mivel kitörölhetik a hátsójukat a papírjukkal, így utána örülnek ha egyáltalán felveszik őket "semmitmondó munkásnak" és tudnak végre némi pénzt keresni. Úgyhogy lehet, hogy most így állsz azokhoz az emberekhez, akikről semmit nem tudsz és nagyon keményen dolgoznak, de jó nagy eséllyel közéjük fogsz tartozni. De ezt úgyis majd csak akkor érted meg, ha már ott tartasz.


3. Ha nem tanulsz rendesen, akkor kb. kizárt hogy felvegyenek bölcsésszakra, mert a 480 pontból olyan 440-460-at kell elérni, hogy bekerülj államilag támogatottra.

2014. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"szerintem nem tudnád meg, hogy áll a GDP ha nem lenne a média és egyéb közösség érdekét szolgáló verbális segédeszköz"


Na jóm itt leírtad magad... tényleg bölcsésznek való vagy :D tisztelet a kevés értelmes kivételnek, de a többség teljesen sötét és hülye az élethez. Te is szép példány leszel, már ha össze bírsz majd szedni anyni pontot, hogy felvegyenek.

2014. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!