Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan próbálnátok pozitivi...

Ti hogyan próbálnátok pozitivitást vinni az életetekbe?

Figyelt kérdés

Nem sajnáltatni akarom magam, vagy ilyesmi, tudom, nagyon sok gyerek örülne egy ilyen családnak, mint ami nekem van, mert megvan mindenem ami egy gyereknek szükséges. De mégis.

A szüleim már évek óta azt traktálják belém, hogy nem leszek semmi ilyen jegyekkel, hogy semmire se fogom vinni, mit akarok én a főiskolával? egy szakmunkásba nem fognak felvenni. És tudom, azt mondjátok, tanulni kell, és le van a gond. De valahogy nincs ösztönzésem, és lassan én is kezdem elhinni, hogy egy senki leszek. Ha valami olyat teszek (félévi dicséretes magyar) azt nem kifejezetten veszik észre, de ha ezt lerontom év végére, egyből jön ez. Oké, hogy megkérdezik ha hazajöttem "mi volt az iskolában? kaptál valamit?" de ezen kívül mást nem kérdeznek, nem próbálnak velem tanulni. csak azt mondják "hogy én megtudtam írni az érettségimet ötösre, te miért nem tudsz így teljesíteni? miért nem tudsz legalább olyan lenni, mint a testvéred?" nagyon félek, hogy tényleg nem lesz belőlem semmi. Hogyan javítsak a hozzáállásomon, hogyan legyek pozitív? (az ezzel kapcsolatos kommunikációm a szüleimmel nem igazán kivitelezhető, mert csak az lenne, hogy anyám ordítana vele, hogy tanulni kéne, és nem lenne gond)

(TÉNYLEG nem panaszkodásnak szántam, ne így vegyétek, kérlek)



2014. jún. 19. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

a sporttal hogy állsz?

egyáltalán sportolsz rendszeresen?

mert hiába az elméleti tudás,papírok,ha az akarat,az életképesség a konkrét fizikai túlélési ösztön hiányzik,nem dolgozol ezen az oldaladon.

ezt adhatja meg neked a küzdősport.

a tanulás is fontos,legalábbis a hasznos tudás,de a tested az egészséged fejlesztése,fegyverré változtatása legalább akkora hatalom,mint egy halom papír.

főleg ha ez a sport miatt mentális erővel és hatalommal is párosul.

szóval irány le ökölvívó edzésre és válj férfivá!

2014. jún. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Megfogalmazódott már benned, hogy mihez lenne kedved? Tűzz ki egy célt és legyen kitartásod. Ehhez az kellene, hogy valamit nagyon akarj elérni, akár azt is, hogy otthon jobban észrevegyenek.

Van jövőképed? Mit szeretnél tanulni? Milyen munkát képzelsz el magadnak?

2014. jún. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. lány vagyok:) sportolok rendszeresen (vagyis eddig sportoltam, de az évvégim miatt megmondták a szüleim, hogy elfelejthetem a táncot, óvoda középsője óta folyamatosan táncolok)

2. Ez a másik problémám. Hogy ami lenni szeretnék, vagy ahová szívesen mennék továbbtanulni, az nekik nem tetszik, simán kimondják, hogy azzal nem fogok keresni, nem ér semmit stb. Szeretnék bölcsész szakra járni, vagy színész lenni. igen, tudom, hogy nem keres sokat, csak, ha olyan a munkája, és ő is nagyon jó benne, de könyörgöm, arra nem lennék képes, hogy egy olyan munkát csináljak, amit utálok. Szóval bölcsészet, igen...

2014. jún. 19. 17:41
 4/14 A kérdező kommentje:
*ja és 17 vagyok
2014. jún. 19. 17:41
 5/14 anonim ***** válasza:

Bölcsész? Azt mondod, nem lennél képes olyan munkát végezni, amit nem szeretsz? Szeretnél Mekiben vagy Burgerben dolgozni? Mert a bölcsész diploma pont arra jó. Több gimis osztálytársam tavaly végzett "bölcsészként". Tudod, mi most a munkájuk (már amelyiknek van)?

Gyorsétterem konyhájában, kasszájában; kocsmák pultjában; kávézókban pincérként; titkárnőként; bolti eladóként melóznak, ezt szeretnéd?

A színésznő az jó, az nagyon jó, de a bölcsész szak...


Most nem tudsz táncolni, mert megvonták tőled. Fuss vagy kocogj, az endorfint termel, boldogsághormont.

2014. jún. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
bölcsész diplomával (ha egyáltalán felvennének esetleg valahová bölcsész szakra)én el tudnék újságnál helyezkedni szerintem, szerkesztő lennék, cikkeket írnék, és azért egy igényes íróra szükség van. Tudom, mindenki jön a bölcsész szónál a Mc'donalds kifejezéssel, de azért nem minden bölcsészből lesz ilyen semmitmondó munkás.Ha meg mégsem jönne össze, hát író lennék, kiadnám a verses kötetem, befejezném a regényemet.
2014. jún. 19. 18:07
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy igényes írónak - ahogy te írod -, intelligensnek, műveltnek, tájékozottnak kell lennie. Erre hajts!! Ehhez tanulni kell, de keményen.

Azért ne keseredj el, az egyik ismerősöm is bölcsészkaron végzett, ilyen a beállítottsága, ezt szereti. Mellette több nyelvet tanult és most egy multi cégnél egész jól keres. De hogy ne adja fel az álmait, mellette énekelni tanul, zenét ír, mert ez dobja fel. Viszont ebből nem tudja megélni...De ki tudja, hogy hozza az élet. Akárhogy is van, kemény munka kell mindenhez, ki ki akarsz tűnni és eredményeket akarsz elérni.

2014. jún. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor érsz vele valamit, ha van protekciód. Ha nincs, akkor nem fogsz bekerülni újságírónak. Én is azt hittem, hogy hohó! grafikusra mindig szükség van, oszt fityfenét, nem kell senkinek, ha nincs 5-10 év szakmai tapasztalata.

A könyvkiadás szépen hangzik, de ha szintén nincsenek kapcsolataid, TALÁN kihozod magad 0-ra. Itthon nem úgy megy ez a könyvkiadás sem, mint mondjuk a britteknél. Hogy Rowling fogta magát, megírta a Harry Pottert, egy kiadót leszámítva az összes elküldte, és keresett egy rahedli pénzt.

Nem mondom, valakinek bejött a bölcsész szak. Az, aki tetszett a gyakorlati helyén és annyira megszerették és kivételesen kellett is ember.

A "semmitmondó munkás" kifejezéssel azért leírtad magad... (Y)

2014. jún. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azzal is számolj, hogy államira nem nagyon fognak felvenni, pláne nem bölcsésznek.
2014. jún. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"de azért nem minden bölcsészből lesz ilyen semmitmondó munkás"


De nem is lesz minden színész szakosból semmitmondó színész vagy újságíró... A "semmitmondó" munkások legalább GDP-t termelnek, de egy színész vagy újságíró?

2014. jún. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!