Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy ne kritizál...

Mit tehetnék, hogy ne kritizáljon folyton?

Figyelt kérdés

Nem lázadó tini vagyok, hanem felnőtt nő, ezt előre leszögezem.

Szóval édesanyám folton kritizál, és néha ezt úgy teszi, hogy nagyon fáj. Azt már megszoktam tőle, hogy ha valamit csinálok, az biztos nem jó, de mostanában a külsőmet is állandóan megszólja. Tény, hogy kicsit híztam az utóbbi időben, de nem vészes. Állandóan piszkál, hogy dagadt vagyok, viszont ha nem eszem meg a főztjét, akkor meg megsértődik. Rendszeresen sportolok (heti 3x 1 óra), de szerinte többet kéne edzenem. Múltkor is felvettem valami ruhát, és azt mondta, hogy ne hordjak ilyet, mert gusztustalan vagyok benne. Ez annyira rosszul esett, hogy elsírtam magam.

Már többször elbeszélgettem vele erről, hogy rosszul esik, olyankor mindig nagyon bántja, hogy csúnyán viselkedik velem, de másnapra el is felejti, és megy továbbra is a kritizálás.

Mit tehetnék még, hogy végre elfogadjon ilyennek?



2014. jún. 11. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ő milyen? Lehet irigykedik. Az anyák többsége azt hiszi, hogy amit mond, az a szent és mindenkinek el kell fogadnia. Az enyém is ilyen. Engem is piszkál, de egyszerűen nem foglalkozok vele. Egy fikarcnyival nem jobb nálam külsőre, sőt. Nagyon sőt. De én teszek is érte, hogy jobban nézzek ki, ő meg csak szövegel, így nem hiteles.
2014. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem, hogy sok szülő miért rombolja le teljesen a gyermeke önbizalmát. Sok mindent nem tudsz tenni, hiszen a beszélgetés nem használ. Itt csak a távolságtartás vagy az elfogadás segít. (Vagy megszoksz vagy megszöksz)
2014. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Örülj neki, az enyém be se látja, hogy bánt...és hogy milyen lelki noymokat hagyott bennem ...privizhetsz, ha gondolod, mert ez nagoyn ismerős..
2014. jún. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy előzőleg is írták, ritkábban kell találkoznotok. így csak sérülsz pszichésen és lelkileg.
2014. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fényember ***** válasza:
Teljesen ugyan ez van nálunk is..bármit is csinálok az sz*r..aztán meg csodálkozik anyum hogy semmit se tud rólam és hogy nem beszélgetek vele..meg kérdezgeti hogy én ennyire utálom??...basszus...egyszerűen utálok vele beszélgetni..mert ami én vagyok és amit én csinálok az mindig valami kivetnivalót hagy maga után..jó..ez nekem lehet hogy ilyen "lázadós" dolog..de akkor is így van!..arra is gondoltam hogy lehet csak hogy is mondjam..féltékeny..ő fiatalabb korában nem volt az a..hogy is mondjam..ilyen nyíltabb, népszerűbb, társaságibb ember..én meg nagyon az vagyok..mindig mennék ide oda, fiúkkal is nagyon elvagyok..lehet hogy próbál csak hibát keresni..hogy a saját lelkét nyugtassa..ezen csak azért gondolkoztam el..mert ha nekem lányom lenne..tuti hogy én is valamilyen szinten féltékeny lennék (irigykednék) ha szebb lenne nálam vagy mit tudom én...jó nem tudhatom...de én nekem az lesz amint lehet elmegyek itthonról..mindenkinek jobb lesz majd úgy..próbálj meg te is valami elfoglaltságot találni hogy minél kevesebbet legyél otthon...így nincs kibe belekötni ;)
2014. jún. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

együtt laktok? ha igen költözz el


ha kûlön éltek találkozzatok ritkábban akkor hátha nem ilyenekkel lesz elfoglalva


vagy ha egyik se negoldható, akkor el kell ereszteni a füled mellett

2014. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A költözés nem éppen a legjobb megoldás...anyu sajnos nem egészséges, tehát nem megoldható, hogy egyedül hagyjam. Apu pedig kiküldetésben dolgozik, úgyhogy csak hétvégén jön haza. Na meg az én nagy keresetemmel aztán sokáig húznám! :D


Tudom, hogy valamelyest meg is van keseredve, és azért is ilyen, de ugye én nem tehetek a bajairól. Most is átestünk egy nagy sírás-ríváson, most is nagyon sajnálja, hogy megbántott, de tudom, hogy holnap ismételten minden a régi lesz...

Lehet, hogy én is érzékenyebb lettem (hormonproblémák a pajzsmirigyem alulműködése miatt), de nem érzem gy, hogy túlzásba esnék. Próbálok kevesebbet enni, de amikor minden nap más-más őrülten finom kajával vár, úgy nehéz csak gyümölcsön élni. :) (és tényleg megsértődik, ha nem eszek belőle)


Na mindegy, igazatok van abban, hogy ezt meg kéne próbálnom elfogadni. Talán egyszer képes leszek rá. :)

2014. jún. 11. 21:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem jelen esetben tök mindegy lenne, h tini lennél-e, vagy se. Ennyi infóból anyukádról az jött át nekem, h egy tipikis hárzsártos ember, akinek soha semmi nem jó. Nekem talán furcsának fogod tekinteni, de az exem volt ilyen. Szerintem anyukád már nem igen fog tudni komolyabban ebben megváltozni, de próbáld meg elengedni a füled mellett azokat, amiket mond. Tudd be annak, h nem is neked szánja, csak ilyen...és hát ha olykor bánni is szokta, akkor ezzel nem is ámítanád magad. Talán ha látja, h nincs már hatással rád ezekkel, akkor talán-talán megunja. Persze nekem "könnyebb" vezióm volt, mert végül én szakíthattam exxel, - amiből egyébként tanult is utólag -, de a te eseted, azért tényleg más, szóval csak a piszkálódást, hárzsártos jellemet próbáltam összehasonlítani. Bocs az esetleges gépelési és egyéb hibákért.
2014. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!