Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért utál ENNYIRE az anyukám?

Miért utál ENNYIRE az anyukám?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a helyzet, hogy elég jó kapcsolatom volt anyuval addig, amig meg nem szuletett az ocsem, ekkor en 9 eves voltam. Azota eg es fold. Mindenert engem szid le, allandoN ordibal velem szo szerint mindenert, fizikailag is bant, de ez meg nem is annyira veszes, mint aaz, hogy allandoan a foldbe tipor , lelkileg, o az idosebb okosabb stb. Es ezt eleg erosen ki is hasznalja. Az ocsem es en eddig jol kijottunk egymassal, de miota ocsem (4/5) eves elkezdte atvenni ezt anyatol, nagyon megromlott a kapcsolatom vele. A nagymamamra nem tudok tamaszkodni(anyum anyuja) mert o is az egyetlen ici pici tokeletes lanyanak ad minden(!) esetben igazat. A csalad tobbi tagja gyakorlatilag meghalt rakban... Az elejen turtem, mert kellett, gondoltam ez csak egy hullamvolgy, es mindig en mentem oda bocsanatot kerni, azert, mert pl. Nem takaritottam ki az Ő szobajat, meg mert megcsinaltam a hazimunkat, leultem volna olvasni, es nem ugrottam elso szora azert, hogy megmasszirozzam a hatat/ segitsek neki valamit(a kinezetevel kapcsolatban) en nem vagyok az a dagi lany, de azert vekony sem vagyok , szerintm ilyen atlagos lany vagyok, de orokoltem, a meretes kebleket, mg csak 14 vagyok, de mar c melltarto kell, emiatt is allandoan szid , meg lek..vaz mert van baratom, es o most fogyott nagyon sokat, 90 kg- rol 65 kg ra es engem is allandoan ezzel bant, hogy foggyqk le, mert kover/dagadt vagyok, ez ezt nyugodt szivvel mondja el aZ ismerosoknek is (akar az en fulem hallatara is) en most 160 cm vagyok -55 kg al :/ visszaterve az eredeti nagyobb problemamra, kepes a legkisebb dologert is leszidni, a mamammal egyutt nevetnek rajtam, en jo tqnulo vagyok, mindig 5 eim vannak ev vegen 1-2 db 4 van csak, es emiatt is mindig csak szid, egyutt vannak apummal, de apu is mondogatja , hogy nem a regi, anyukamnak komoly hiszti rohamai vannak, egyszer elegem lett, es megszoktem pR orara, mire hazamentem ezzel fogadott, hogy kar, hogy megjottem, legalabb csend volt. Qmeddig nem voltam itthon. Mindig fut-fat igerget, csak hogy azt mutassuk a kulvilag fele, hogy tokeletes csalad vagyunk, komoly vasarlas manias lett, (mellekes info, hogy elegge jol elunk, de nalunk apa keres sokat, anya csak 600 ezret havonta) es abbol egy forintot nem ad a csaladnak, hanem mindet!!!! Magara kolti, amikor nekem tenyleg szuksegem lenne valamire, azt mondja, hogy nem, nem kell, neki erre a hulyesegre nincs penze... Elegem van a negy es fel eve tarto gyuloletbol, egymillioszor akartam mar megbeszelni vele, de nem hallgatott meg, ilyeneket mond, hogy egy senki vagyok, nincsenek barataim, mert engem senki sem szeret, maganyosan fogok meghalni, bunozo leszek... Ez igy 14 evesen annyira faj, hogy nem tudom normalis szavakba onteni... Egyszer nagyon elszaladt vele a lo, es visszaorditottam, hogy en mar nem tartom az anyamnak, es erre azt mondta, hogy o meg mar regota nm tart a lanyanak. Tobbszor ban fizikailag is... Nagyon rosszul esik, vagtam az ereimet, es mostanaban a komoly ongyilkosaag is motoszkal a fejemben, teljesen osszeomlottm, egy roncs vagyok.. Tudnatok megoldast mondani erre a helyzetre??? Kerlek, nagyon elegem van mar.... kERLek!!!

2014. jún. 7. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

próbáld meg elkerülni, esetleg olyan külön foglalkozásokra járni, amik lekötik az idődet, hogy ne kelljen annyit otthon lenni


esetleg apukáddal csinálj közös programokat


a sértéseket meg meg se halld, mert egyáltalán nincs baj a súlyoddal, jó tanuló vagy, valszeg anyád klimaxol

2014. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És ha olyan középsuliba mennél, ami messze van, és koliban lakhatnál? Akkor alig kéne hazajárnod, utána ha fősulira mennél, azt is meg lehet így oldani, utána meg ha találsz egy melót, végleg szabad vagy. Addig meg engedd el a füled mellett amiket mond, ne vedd a szívedre, mert tényleg nincs igaza. Anyukád ezzel a viselkedéssel csak saját magát mutatja be. Most csak magadra gondolj, a saját kis életedre, keress olyasmiket, amik örömöt okoznak.
2014. jún. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező itt nem veled van a baj, hanem anyáddal. Valami nagyon megzakkant benne egy normális anya de még egy normális ember sem viselkedik így. A verekedést meg pláne nem engedheti meg magának!


Te fogsz meghalni magányosat? Inkább az ilyen embereket kerülik el. Megnézném, hogy öreg korára vajon te és a tesód rányitjátok-e az ajtót és apukád meddig fogja bírni vele...

Anyukádnak inkább saját magával van baja a problémáit meg nem tudja normálisan kezelni. Tipikusak a tünetei: vásárlási mánia /valami hiányzik az életéből így szerez örömet magának/, másokat hibáztat, otthon vezeti le a feszkót mert máshol nem tud labdába rúgni mert annyira kisember, hogy oda se bagóznak rá.

Nincs meg az esze ahhoz, hogy normálisan viselkedjen és megoldja a saját kis nyűgeit.

És ehhez még jön egy nagyfokú ostobaság is.


Szóval szerintem nyugodtan szólj vissza és védd meg magad.

Apukáddal is beszélhetnél elvégre ő a másik "felnőtt" de inkább papucs, hogy nem tudja helyre rakni anyukát.

Sajnos egyre több ilyen szellemi véglény van, akik nem tudják, hogyan kell anyának lenni és embernek lenni.

Nehogy már te menj tönkre azért mert az anyád egy gyökér.

Engedd el a füled mellett aztán ez a pár év is elmegy, tanulj, hogy legyen belőled valaki.

Aztán mikor lelépsz és elindítod a saját életed majd néz nagyokat, hogy nem lett igaza...

Nem tudom van-e a sulitokban gyerekpszichológus de jó lenne felkeresni.

Igazán nem a te hibád nem neked kéne vagdosni magad mert ő egy ta*ló.

Ő nem fog változni neked kell kikerülnöd és elhatározni, hogy nem leszel olyan és vinni fogod valamire.

Hagyd rá az ilyen embereknek nem ér semmit a szavuk akkor sem ha az anyád.

A családi kapcsolatoknak is megvannak a határai.


Tudom, hogy fájdalmas pláne ebben a korban, amikor a legnagyobb szükség lenne irányításra, nevelésre de mivel itt látszólag te vagy az intelligensebb...okos enged szamár szenved!

2014. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!