Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha megtudnátok,...

Mit tennétek, ha megtudnátok, hogy örökbe fogadtak titeket?

Figyelt kérdés
Anyukám nemrég halt meg, és már a halála előtt gyanakodtam, hogy valami turpisság van a születésem körül. Rákos volt és egy vizsgálat során kiderült, hogy nem vagyok alkalmas csontvelő donornak, de még a vércsoportunk sem egyezik ( anya A-s, Apa 0-ás, én pedig B-s vércsoportú vagyok) Ekkor még nagyon nem is foglalkoztam ezzel, de most, hogy pakolgattam a cuccait, megtaláltam egy csomó örökbefogadási papírt, meg hasonlókat. Mikor rákérdeztem nagynéném elmondta, hogy öt évesen fogadtak örökbe, mert nekik nem lehetett gyerekük, addig csak nevelő szülők voltak. Apukámmal elváltak kilenc éves koromban, nem sokat de beszélünk, de nem tudom, hogyan álljak így elé, és kérdezzem meg, hogy kik a szüleim? 15/L
2014. jún. 5. 09:20
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Csak azt akarom tudni, hogy egyáltalán ismerték-e, nem akarom tudni, hogy miért adott rajtam túl, igazából nem is akarom tudni ki ő arcra, személyre, csak azt akarom tudni, hogy miért hozzájuk kerültem, ők választottak engem, vagy csak úgy engem rendeltek hozzájuk, és ott maradtam. Bár nem is tudom, ahogy jön egyre jobban a hétvége, hogy lássam aput, egyre jobban félek, hogy mit mond! Őszintén nagyon félek, és bizonytalan vagyok.
2014. jún. 5. 13:52
 12/17 anonim ***** válasza:

engem amúgy az is érdekelne...

nem lennék sértett, ha ne akart akkor sokkal jobb, hogy nem tartott meg, hiszen mindig feleslegesnek éreztem volna magam

ha pedig akart akkor biztos jó oka volt, hogy elhagyott..

szerintem az embernek jó, ha tudja honnan indult, vagyis nekem jó lenne...

Sokat agyaltam rajta már egyébként, mert igaz én nem, de a nagyapám nevelőszülőknél nőtt fel, ő kereste, de nem találta meg a szüleit, senki nem tudott róluk semmit, le sem mondtak róla, így örökbefogadni sem tudták


neked kell tudni mit szeretnél, de lehet, hogy amit most 15 évesen gondolsz 18-20-25 évesen nem így lesz

2014. jún. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodj meg. Ha inkább csak ezek érdekelnek, ezeket megtudhatod apukádtól is, illetve megkérdezheted később is. Talán most kicsit azt is érezheted, hogy most meg kell kérdezned, mert felfordult kicsit az életed, de hidd el, hogy ráérsz megkérdezni pár hét múlva is. Szerintem gondold át, szedd össze fejben vagy esetleg írd le, hogy miket szeretnél kérdezni, meg egyáltalán emésztgesd magadban a dolgot. Ürítsd ki kicsit a fejed, menj el sétálni egy kellemes helyre stb. Nem teljesen értem, de ha jól vettem ki a szavaidból, akkor eddig nem sokat találkoztál apukáddal, legalábbis nem együtt éltetek (de most együtt fogtok?). Akkor szerintem ne mindjárt az első alkalommal kérdezd meg. Persze ha kialakul egy komolyabb beszélgetés, akkor ha alkalmasnak érzed a pillanatot felteheted a kérdéseidet, de ilyenkor sokszor az elején senki sem tudja, hogy mit mondjon és kicsit feszült lesz a helyzet, ő is ideges lesz, hogy mit mondjon neked és hát eleve egy rossz helyzet. Szerintem később kérdezd meg, amikor már oldottabbak vagytok egymás társaságában. Kérdezd meg, hogy ráér-e kicsit beszélgetni és például mondd azt, hogy szeretnél tőle kérdezni pár dolgot, mert ez most nagyon sokat jelentene neked, ha ezekre kapnál válaszokat. Mondd, hogy már régebben is sejtetted (de ezt kihagyhatod, ahogy gondolod), de most véletlenül ráakadtál az örökbefogadási papírokra és sokáig gondolkodtál rajta, hogy miként hozd ezt fel, de szeretnél róla beszélni, mert kérdéseid vannak. Valószínűleg fog neked válaszolni, pláne olyasmikre, hogy miért téged választottak vagy miért az örökbefogadás mellett döntöttek vagy milyen érzés volt, amikor végre együtt lehettetek stb. Szerintem ne félj, mert amiket írtál azokra inkább pozitív válasz várható, vagyis valószínűleg szép dolgokat fog mesélni apukád arról, hogy milyen voltál kicsi korodban és hasonlók, biztos nem lesz közte semmilyen szörnyűség. És ez még nem jelenti azt, hogy rögtön el is mentek és találkoztok a biológiai szüleiddel, ez csak ennyi, hogy elmond pár dolgot, ha nem tetszik akkor le lehet zárni. Elvégre semmi sem változik meg, hiszen ami volt, vagy van az van most is, csak jelenleg nem tudod. Remélem érthető mit szerettem volna kifejezni, csak az fog változni, hogy most már tudni fogsz róla, de ha eleinte nem is tudod hová tenni gondolj arra, hogy ez nem a világvége, rajtad múlik, hová raktározod ezt el és hogyan kezeled. Szépen meg tudjátok majd ezt beszélni apukáddal, aztán feldolgozod magadban és minden megy tovább. Azért azzal számolj, hogy lehet, hogy elsőre apukád elzárkózik a témától. Noha nem kellene, de láthattunk már erre is példát, hogy a szülők nem akarnak róla beszélni. Akkor nyugodt hangon mondd meg neki, hogy te őt tekinted apukádnak és nem is akarsz találkozni velük csak mivel anyukád most már nincs veletek még inkább szeretnéd tudni, hogy miért téged választottak vagy hogyan kerültél hozzájuk. Ez teljesen normális, hogy ha az ember elveszít valakit, akkor többet szeretne tudni magáról. Nekem is akkor lett ez fontosabb, hogy honnan származom (engem nem fogadtak örökbe, csak az őseimre gondolok), egyes dolgok, hagyományok miként kerültek be a családba és még millió dolog, amikor nagyszüleim meghaltak és már nem tudtak megkérdezni. De sajnos pont csak akkor jöttem erre rá, akkor kezdett el ez érdekelni. Úgyhogy ha esetleg nem akarna róla beszélni, akkor ezeket levélben is leírhatod, hogy te csak ezekre lennél kíváncsi, és majd egy neki is alkalmas pillanatban mondja el aztán hagysz neki időt. De szerintem fog neked válaszolni és át tudjátok ezeket beszélni. De továbbra is úgy gondolom, hogy talán ne most az első alkalommal zúdítsd rá ezt, egyelőre nektek is össze kell szokni, ha eddig nem vele éltél. Szerintem ő is bizonytalan, hogy mi lesz most és kicsit talán fél is a helyzettől, hiszen nem is kicsi gyereket kap, hanem egy tinédzsert, akinek van önálló véleménye és azért már nagyjából tudja, mit akar. Biztos ő is ideges, hogy hogy fogtok kijönni és fogalma sincs, mit mondjon és hogy közeledjen hozzád.
2014. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem vele fogok élni, mert ő Németországban lakik, nagynénémnél maradhatok, ő abban a városban él ahol mi, így csak pár utcával arrébb kell megszoknom mindent. Nem tudom mikor, de holnapután biztosan elmondom neki, hogy tudom, és ha akar akkor válaszol a kérdéseimre, ha most nem az nem baj, ez nekem még nagyon új lehet nem is bírnám megérteni, ha rögtön elmondaná. Lehet jobb lesz, ha most a friss sebemre, nem kapok újakat.
2014. jún. 5. 15:19
 15/17 anonim ***** válasza:

Ja értem, ne haragudj akkor, a legtöbb dolognak semmi értelme, amit írtam. Na sebaj. :)

Akkor szerintem is majd ahogy érzed. Ha ritkán találkoztok megkérdezheted most is, mert csak jobb az ilyesmit élőben, mint pl. telefonon (mármint ha elmondja, ha mesél az akkori dolgokról). De ahogy mondani szokták, a válasz már nem szalad el, ha most mégsem tudod feltenni a kérdést, akkor majd megbeszélitek később.

2014. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Tegnap este megbeszéltem mindent apával. Igazából teljesen megkönnyebbült, hogy elmondhatott mindent, anyukám 18 éves koromban akart nekem mindent elmondani, annyit tudott anyámról, hogy egy 17 éves lány koraszülött kisbabája voltam, anyukám volt a csecsemős az osztályon és nagyon megszeretett amikor ő etetett meg hasonlók. Három hónaposan amikor kiengedtek a kórházból akkor hazavitt, hogy ne kerüljek árvaházba, a biológiai anyám 5 évesen küldött egy üzenetet, hogy lemond rólam ha örökbe akarnak fogadni, de apáék sem találkoztak vele személyesen mindent a gyámhivatal intézett, még a keresztnevét sem tudják.
2014. jún. 7. 09:31
 17/17 anonim ***** válasza:
56%

Szerrintem a biolőgiai anyád jól döntött,

Remélem benned sincs harag


Egy tinilány nem nagyon tudott volna nneke dmit nyújtani, sem érzelmileg, sem anyagilag

A egtöbb, amit tehetett, hogy hagyta, hogy a nevelőszüleid örlökbefogadjanak, hogy igazi, szerető családod lehessen


Képzeld el, hogy jövőre kiderül, hogy terhes vagy.....és onnantól neked kell gondoskodnod egy gyekről, mind érzelmileg, mind anyagilag..


Nagyon jó, ogy ezt meg tudtad beszélni apukáddal

2014. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!