Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit engedhet meg magának a szülő?

Mindentudok1212 kérdése:

Mit engedhet meg magának a szülő?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy a legtöbb szülő mit szól ehhez. mentem vacsorázni és a desszertnél tartottunk amikor megkostoltam anyukám madártejét. erre apám elkezdett veszekedni velem hogy mi az hogy kérdezés nélkül megkostolom. és azzal jön hogy az öcsémtől meg elvárom hogy ilyenkor mindig kérdezzem meg. most ezzel nem lenne semmi baj csak az apám olyan hogy odajön belekóstol bármibe ami nálam van, kiveszi a telefont a kezemből meg ilyenek. és amikor ezt elmondom neki hogy ő is ezt csinálja akkor minndig leüvölti a fejem h neki lehet mert az apám. ez igaz? tényleg megteheti?

2014. jún. 1. 17:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%
Innentől kezdve egy szülő hogy várja el a gyerekétől, hogy betartsa a szabályait, hogyha ő maga nem képes rá? És akkor meg sírnak, hogy a gyerek nem tiszteli a szülőt.... A tiszteletet ki kell érdemelni, még a szülőnek is. Ha felállítanak egy szabályt, akkor az vonatkozzon mindenkire - értelemszerűen itt tényleg a mindenkire általánosítható szabályokra gondolok, mint példul, hogy nem eszünk bele más kajájába - és ne legyen kibúvó a szülőnek se.
2014. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem engedhet meg maganak barmit (bantalmazas stb), de ha a kerdes arra iranyulna: nem vagytok egyenranguak. Mivel o az apad, te meg kiskoru vagy, es egyelore nem vagy onallo. O ad a fejed fole fedelet, o adja a kenyeret neked, ugyhogy add csak meg neki az ezert jaro tiszteletet.


Ha meg nem tetszik hogy az o hazaban o az ur, akkor koltozz el, allj a magad labara, aztan azt csinalsz amit akarsz.

2014. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó de könnyen beszél...csak még ki kell bírnia pár évet ott és addig hátha nem megy tönkre.


Nekem is hasonló az apám, de én leépítettem, mert más nem lehet vele csinálni. Nem beszélek vele, csak köszönök neki és ennyi a viszonyunk.

2014. jún. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%
Tehát. Te nem tolerálod, hogy öcséd, kérdezés nélkül beleturkáljon a kajádba. Oké. Apud bárkijébe belemászik, ha éppen úgy tartja kedve, kérdezés nélkül... Ellenben most te is ugyanezt tetted anyud madártejével. Én azt azt mondom, hogy ha már apud egy paraszt...merthogy ez parasztság..akár szülő, akár nem az illető...ettől neked még nem kell az lenned! Te add meg másnak azzal a tisztelete, hogy ha meg szeretnéd kóstolni az ebédjét, hogy megkérdezed előtte.... Tudom, hogy milyen helyzetben vagy. Nálunk is ugyanez volt. Fater akármit megtehetett...senkit és semmit nem tisztelt, ugyanakkor elvárta mindenkitől azt, hogy maradéktalanul tiszteljük őt..és a hülyeségeit. Sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni..te vagy a gyerek..ennyi..pofa be van amíg otthon él az ember.
2014. jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
48%

Na de basszus, hogy tanulja meg a gyerek a szabályokat? Kitől? Nem a szülőtől? Ez most megint az az eset, hogy apuka egy büdös bunkó, azán meg csodálkozik, hogy hinnye, honnan tanulta ez a gyerek. A kérdező is udavariatlan volt, ez igaz, de aki olyan példát lát, hogy a kedves apja, aki elvileg egy felnőtt, érett ember csak úgy kiveszi a másik kezéből a telefont, akkor honnan a francból tudja jobban? Gyereknevelés 0.

Sok béna szülő azt hiszi, hogy ő szóval nevel, nem példával. A normálisabbja meg tudja, hogy hiába mond akármit, ha bort iszik és vizet prédikál.

2014. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!