Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 10 éve elváltam, hogy tudok...

Mosomedvecske kérdése:

10 éve elváltam, hogy tudok védekezni a volt nejemmel szemben?

Figyelt kérdés
2003 elváltam mindenem otthagytam csak a személyes holmikat vittem magammal.munka nélküliség,gyermektartásdíj rendszertelen fizetése miatt büntetés.Ezek miatt a kapcsolat tartásom a 0-ra est.Nagy nehezen vissza a normális kerék vágásba,de ismét munkanélküli lettem. Exem 2009-ben végrehajtót küldött 149 ezer forintról,hogy a megelőlegezést eltudja intézni.Mivel munkanélküli voltam és 10 éve kapcsolatban amiből 2 gyermek született belementem.2013 évben lejárt a megélőlegezés és ismét megakarta igényelni.Itt már 316 ezer volt a követelés,de mivel dolgozom én kezdtem fizetni.Még az állam fizette a gyt addig a kapcsolat tartás is elfogadható volt a gyerekekkel.Most idén 2014 május 7 megnősültem 9-i dátummal feladta követelését 450 ezer forinttal a végrehajtóhoz.nagyobbik fiam után rokontartást fizetek,de rám se bagózik a középső fiam idén lesz 18 szintén nem hajlandó kapcsolat tartásra a kics 14 de 2 éve nem hajlandó velem talizni.Nem találok olyan törvényt ami engem és 10 éves családom védené mert én csak vagyok,de minek.Esélyem nincs az élethez mióta elváltam .Segítsetek ha tudtok,.Előre is köszönöm.
2014. máj. 27. 21:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%

a legnagyobb után kérd a rokontartás megszüntetését érdemtelenség miatt - nem hajlandó kapcsolatot létesíteni veled


a középső mikor tölti a 18at beadod a gyt megszüntetését

ha perelni akarnak rokontartás miatt - ugyan csak érdemtelenségre hivatkozva utasítsd el


rokontartás nem kell a saját megélhetésed rovására fizetned !

ha nincs kapcsolattartás érdemtelenségre kell hivatkozni - hiába tanul nappalin !


a 14 éves után fizesd a gyt - de kérd a csökkentés a másik kapcsolatban lévő gyerekekre hivatkozva ....


am a 14 éves kötelezheted a kapcsolattartásra ha nem akar akkor is mennie kell punktum !

2014. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

miért nincs kapcsolat ?

talán mert anyuka ezzel zsarolta apucit

nincs pénz nincs láthatás

olvasd el jobban amit irt leírja ....

2014. máj. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív és negatív válaszokat,mindenkinek!Sajna a többség keresi és hozzá teszi a NEM AKAROK GYEREKTARTÁST FIZETNI mondatott!!Erről szó sincs!! Jogos a 146 ezer,de hogy lett 450 ezer?Az is jogos annak ellenére,hogy az állam ennyiben támogatott 3 évig és utána én rendszeresen fizetem a gyerektartást és törlesztem a megelőlegezést?A követelését velem nem egyeztette!Nem kérdezte meg,mikor és milyen összegben fizetem meg!Tisztában van anyagi helyzetemmel és azzal hogy két gyermekem született a kapcsolatomból.Senkinek nem tűnik fel a két összeg közti brutális különbség és a kiskorú védelme!MIÉRT?Mert férfi vagyok?Miért a házasság kötés utáni másnap írt a végre hajtónak?Talán bosszúból?Miért követelhet nagyobb összeget büntetlenül ha kiskorúak megélhetésének rovására?Ez a valós kérdés amiket a sorok rejtenek.
2014. máj. 28. 17:28
 14/19 anonim ***** válasza:
kamat és infláció az állam nem ingyen ettete a ghyerekeidet helyeted és nyilván 2014 ben már nem akkora a gyt összege mint 2003 ban volt
2014. máj. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
450e harom evre fizetve az havi 12500 tartasdij, nem?
2014. máj. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Az állam csak akkor előlegezi meg a gyt ha elmaradás van a teljesítésben ami minimum fél évig fenn áll és az nem feltétel hogy folyamatos elmaradás.Az állam a törvényes kiszámolt gyermeken ként szükséglet alapján előlegez ami a kötelezett anyagi helyzetére nincs tekintettel!Annak visszafizetése részletekben történik megegyezés alapján vagy egy összegben.Jelen esetben a 3 évre megelőlegezett gyt összege 1.321.645-ft.(egymillió háromszáz huszonegyezer hatszáznegyvenöt forint)Eljárás nélkül magánszemély Nem határozhat meg kamatot!(uzsora)
2014. máj. 28. 20:22
 17/19 anonim ***** válasza:
nem magánszemély hanem az állam ő meg azt csinálja ami jó a pénztárcájának
2014. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Szóval a volt feleségem az állam ő meg azt csinálhat ami jó a pénztárcájának?Akkor minden elvált férfinak avolt neje állam?
2014. máj. 29. 03:58
 19/19 A kérdező kommentje:
Jogi képviselőtől megtudtam,hogy ha a kérdésem olyan emberrel szemben állna fen aki ismerősöm lenne perelhetnék!Mivel elváltam ezt a jogom elvesztettem mint a többit is a volt nejemmel szemben jog vesztett vagyok illetve minimálisra csökkent és azoké is vele szemben akik velem élnek.Saját hibámon kívül kerültem ebbe a helyzetbe ami bizonyítást nyer és az "új" családom is,de ez sem számít !Ez az állapot addig marad fen még a legkisebbik 18 nem lesz!Ez az egyenlő jog és bánásmód!HA FÉRFI VAGY ÉS ELVÁLTÁL JOG VESZTETT LESZEL és esélytelen az élet folytatásához.
2014. máj. 30. 04:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!