Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 10 éve elváltam, hogy tudok...

Mosomedvecske kérdése:

10 éve elváltam, hogy tudok védekezni a volt nejemmel szemben?

Figyelt kérdés
2003 elváltam mindenem otthagytam csak a személyes holmikat vittem magammal.munka nélküliség,gyermektartásdíj rendszertelen fizetése miatt büntetés.Ezek miatt a kapcsolat tartásom a 0-ra est.Nagy nehezen vissza a normális kerék vágásba,de ismét munkanélküli lettem. Exem 2009-ben végrehajtót küldött 149 ezer forintról,hogy a megelőlegezést eltudja intézni.Mivel munkanélküli voltam és 10 éve kapcsolatban amiből 2 gyermek született belementem.2013 évben lejárt a megélőlegezés és ismét megakarta igényelni.Itt már 316 ezer volt a követelés,de mivel dolgozom én kezdtem fizetni.Még az állam fizette a gyt addig a kapcsolat tartás is elfogadható volt a gyerekekkel.Most idén 2014 május 7 megnősültem 9-i dátummal feladta követelését 450 ezer forinttal a végrehajtóhoz.nagyobbik fiam után rokontartást fizetek,de rám se bagózik a középső fiam idén lesz 18 szintén nem hajlandó kapcsolat tartásra a kics 14 de 2 éve nem hajlandó velem talizni.Nem találok olyan törvényt ami engem és 10 éves családom védené mert én csak vagyok,de minek.Esélyem nincs az élethez mióta elváltam .Segítsetek ha tudtok,.Előre is köszönöm.
2014. máj. 27. 21:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Most nősültél,mi az ,hogy esélyed sincs az élethez?? Hülyén gondolkodsz.Miben kellene segíteni?
2014. máj. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Tehát összesen 5 gyereket csináltál úgy hogy már az elsőket se bírtad eltartani? Szerinted hogy érezhetnek a gyerekeid hogy nekik egy fillért se adtál, esetleg nélkülöztek is, de közben csináltál még kettőt? Én se tartanám veled a kapcsolatot, mert az új gyerekeid fontosabbak mint az elsők. Te választottál.
2014. máj. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

A gyerektartást akkor is kell fizetni, ha a gyerekeid rád se bagóznak.

Ugyanis ők akkor is esznek, isznak, ruházkodnak, iskolába járnak, és használnak vizet, villanyt.


Lehet, hogy nincs pénzed, de bizonyára a gyerekeiddel egyedülmaradt anyjuk sem dőzsöl.

2014. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
micsoda egy "r*hadék" a volt nejed, hogy etetni akarja a gyerekeidet....komolyan, milyen emberek vannak <facepalm>
2014. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Rosszul vagyok az ilyen férfiaktól, aki nem gondolkodik, megy a farka után, gyártja a gyerekeket halomra, akikről nem tud gondoskodni, és utána még ő sír segítségért. Hahóóó! Családtervezésről még nem hallottál? Ne haragudj, de én nem tudlak sajnálni. Miért nem lehet előre gondolkodni?
2014. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
hagy idézek egy Al Bundy klaszikust kopj le csorikám
2014. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok.A kérdésemre a válaszok zöme Nőtől származhat.Megértem pár soros válaszukat.Válásom előtt felépítettem egy 88 nm házat.Tulajdon jogom rám eső részét a gyerekekre ajándékoztam. Exem nem volt hajlandó elköltözni az apjától és külön családi életet élni.Volt apósom rendszeresen verte anyósom.Tehát ti itt élnétek 3 gyerekkel?Exem 20 éve nemdolgozik mái napig az apjánál él és mindenben támogatja az állam. Egyedül állóknak járó csp,gyermekvédelmi és apója mindent biztosít.Nem nélkülöznek!! A láthatásnál csak a vita ,veszekedés ment. Elmennétek láthatásra,akár gyerek akár felnőtt?Nem a béke motivál??Nem ismertem a jogot és lehetőségeket,de ez nem mentség tudom.Nem a fizetés alól akarok kibúvót!Nekem nem jár az élet szeretettben tisztességben mert férfi vagyok?A kérdésem csak az volt hogy nőhet meg egy tartozás 146 ról 450 re!!Csak közlöm exem még mindig egyedül él a 3 gyermekünkkel,apjával és nővérével és válogat a pasikban én 10 éve éllek azzal a nővel akit utána megismertem!
2014. máj. 28. 04:30
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Semmi köze a tortenetednek a tartasdij hoz. Azt fizetni kell mindenképpen. Te nem tetted. Az ex joggal kert végrehajtást. Ennyi.
2014. máj. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

#8-nak igaza van. Tök mindegy, hogy milyen házat építettél, meg hogy após verte az anyóst, stb..


Gyereked van --> gyerektartást kell fizetned


Nem fizeted --> behajtják rajtad.

2014. máj. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Miért esett 0-ra a kapcsolat tartás??mert a nagy dühödet a gyerekeken vezetted le,bosszúból őket nem látogattad.Velük szúrtál ki.Igen joggal érzik azt,ők nem fontosak csak az uj gyerekeid.Nem is értem miért várod még ők rohanjanak hozzád.Téged érdekel velük mi van?Nos az exet sem veled.neki a saját gyerekeitek fontosak.Igaza van.Ezt te főzted magadnak.és most megetetheted az uj családdal is.Még ha ők nem is tehetnek róla,itt minden gyerekednek kevesebb jut,miattad.
2014. máj. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!