Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa bebörtönzését, hogyan...

Apa bebörtönzését, hogyan közöljük egy három éves gyermekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy kedves barátnőm kinek a férjét jelenleg előzetesben tartják és van rá esély hogy tovább is bent marad. A kérdés, hogyan közölje ezt az anyuka a lassan három éves közös kislányukkal? Milyen formában tálalja a dolgot, mennyit kell tudnia a kislánynak, hogyan lehet ezt az Ő szintjén elmondani megértetni? Vagy ha valami kitalált sztorit mond az anyuka, mi legyen az?

Mivel már több hete nem látta a gyermek az apukáját akit imád -és viszont- sokszor sír utánna, hiányolja nagyon . Jó ötlet ha anyuka ad a kicsinek egy fotót az apukáról és/vagy családi videót nézegetnek, ez vajon enyhítheti az apuka hiányát a kicsinél?

Illetve ismer valaki esetleg ebben a témában jártas szakembert, gyermek pszichológust? Esetleg van valami jó tipp weboldalra ahol utánna olvashatnánk ennek a témának (én nem találtam :( )

A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2014. máj. 6. 22:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%

szerintem nem kell neki semmi olyat mondani, hogy az apja rosszat tett, és ezért börtönbe kellett mennie. Felesleges, még kicsi a gyerek, nem érten, csak megzavarná. Lehet mondani, hogy a munkahelye elküldte messzire dolgozni. Majd beszélnek telefonon,amint lehet. És az ovódában sem mondanék semmit, a gyerek érdekében, visszahallhatják más szülők is majd, és aztán a többi gyerek, és abból majd gond keletkezhet.

A gyerek ne lássa, hogy probléma van, és akkor majd természetes fogja kezelni a helyzetet.

2014. máj. 7. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszadók, köszönöm a továbbiakban is a tanácsokat! Segít ha az ember látja leírva mások véleményét egy komoly kérdésben . Igen valószínű inkább felesleges támadási alap lenne ha az oviban tudnák.
2014. máj. 7. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!