Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa bebörtönzését, hogyan...

Apa bebörtönzését, hogyan közöljük egy három éves gyermekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy kedves barátnőm kinek a férjét jelenleg előzetesben tartják és van rá esély hogy tovább is bent marad. A kérdés, hogyan közölje ezt az anyuka a lassan három éves közös kislányukkal? Milyen formában tálalja a dolgot, mennyit kell tudnia a kislánynak, hogyan lehet ezt az Ő szintjén elmondani megértetni? Vagy ha valami kitalált sztorit mond az anyuka, mi legyen az?

Mivel már több hete nem látta a gyermek az apukáját akit imád -és viszont- sokszor sír utánna, hiányolja nagyon . Jó ötlet ha anyuka ad a kicsinek egy fotót az apukáról és/vagy családi videót nézegetnek, ez vajon enyhítheti az apuka hiányát a kicsinél?

Illetve ismer valaki esetleg ebben a témában jártas szakembert, gyermek pszichológust? Esetleg van valami jó tipp weboldalra ahol utánna olvashatnánk ennek a témának (én nem találtam :( )

A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2014. máj. 6. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Én biztosan azt mondanám, hogy apának el kellett mennie és most egy ideig messze lesz. Aztán amekkora büntetést kap, az alapján lehet mondani a többit.
2014. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló: Igen ez megvolt, csak ez már kevés. Ennél többet sejt már a kicsi az Ő korában. Felteszi a kínos kérdéseket hogy miért nem velük van otthon és már nem szereti őt és azért nem megy haza stb szóval sajnos ez nem megoldás már
2014. máj. 6. 22:04
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Mit követett el az apa?
2014. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

"Nézd kincsem, apa nagyon szeret téged, és nagyon rossz neki, hogy egy ideig most nem láthat téged, de el kell mennie egy időre, és onnan nem tud majd hazajönni."


Telefonálni majd telefonálhat bentről, ha jól tudom, akkor tud beszélni a kicsivel. Nekem ennyi ötletem volt, biztos lesz majd, akinek ezerszer jobb ötlete van, de szerintem nem kell túl sokat mondani, sem túl keveset.

2014. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Ismeros csaladnal is ez volt, szinten 3 eves gyerekkel. Azt mondtak neki, hogy apa dolgozni ment es csak ritkan tud hazajonni, mert sok a munka. Havonta kapott hetvegere kimenot, akkor egyutt voltak. Ez igy ment 2 evig.
2014. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Nehéz kérdés.


Én valami olyant mondanék, hogy Apuka rosszat csinált, amit nem lett volna szabad, ezért most büntetésben van, de nagyon szereti, sokat gondol rá, és amint lehet megy haza.


Ennek a visszaütője, hogy ezt nyilván tovább meséli majd az oviban a gyerekeknek, de egyébként sem lehet egy ilyen esetet titokban tartani, és a többi gyerek (nagyobbak) lehet, hogy felvilágosítja arról, hogy biztos börtönben van.


Szóval jobb az őszinteség, mert mástól fogja megtudni, és esetleg eltorzított formában.


Még be lehet adni a "külföldre ment dolgozni" sztorit, hogy jobban éljen a család, de ezzel csak kevés időt nyersz, mert egyrészt nem fog könnyebben menni, és ki tudja mikor jöhet haza.


Szerintem beszélj pszichológussal. SOk helyen van ingyenes tanácsadás is, talán az oviban is tudnak segíteni.

2014. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Én még azt sem mondanám neki, hogy apuka rosszat csinált. Inkább úgy magyaráznám (a kérdező írásmódja és stílusa alapján kétlem, hogy akár rablásért, akár gyilkosságért vagy hasonlóért ülne az apa), hogy vannak egy országban szabályok, hogy mi az, amit szabad csinálni, és mi az, amit nem, és apuka olyat csinált, amit nem szabad, és ez kiderült, és ezért most egy olyan helyen kell lennie, ahol megtanítják neki a szabályokat, hogy máskor majd tudja, mit szabad. Egy ideig nem jöhet haza, ott kell tanulnia. Egy picigyereknek az nem kielégítő válasz, hogy megbüntetik és nem jöhet haza, mert hihetetlen fantáziájuk van, és mindenféle rémtörténetet kerekíthet magának belőle, hogy mit csinálhatnak az ő apukájával.
2014. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egy háromévesnek még nem kell annál többet magyarázni, mint apa elment egy időre, de majd haza fog jönni. Ennyi.
2014. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem élet és nem vagyon ellenes ,ileltve nem egyéb erőszakos bűncselekményről van szó, ám a kérdés szemszögéből tényleg lényegtelen ,hogy mit követett el. Igazából most ahogyan olvasom a kommenteket és elolvastam az utolsót is, felmerült bennem a kérdés hogy az oviban az anyukának el kellene-e mondania az óvónőnek, mi a helyzet? Vajon szükséges-e komolyabban odafigyelni a kicsire az oviban?Bár nem látni rajta egyelőre hogy megváltozott volna a viselkedése.
2014. máj. 6. 22:50
 10/12 anonim ***** válasza:
#7: Rendben van, amit írtál, csak tudod, ahogy írtam, egy gyerek ezt fogja mesélni az oviban, ahol nagyobbak is vannak, és tudni fogják, mi a pálya. Esetleg elmondják otthon, és a szüleiktől fogják hallani, amit persze vissza fognak mondani. Csak idő kérdése.
2014. máj. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!