Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők most őszintén, névtelen...

Szülők most őszintén, névtelenül válaszolhattok. Van, hogy jobban szeretitek az egyik gyereketeket, mint a másikat?

Figyelt kérdés
Mindig mondják hogy egyformán szeretik a gyereküket, de ez valóban így van? Ezt nem hiszem el...

2014. ápr. 27. 10:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem lehet őket egyformán szert i, pont ugyan ugy, ahogy a gyerek sem egyformán szereti a szüleit. Az egyikben azt szereti az ember pl hogy o az elsőszülött, vagy a kicsi, vagy kis ügyetlenke, vagy nagyon okos, stb.
2014. ápr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk egyformán szeretnek, érezhetően. Bár a húgom 15 évvel fiatalabb, így másképp látom, mert például ha bemegyek egy játék vagy gyerek ruha üzletbe rögtön az jut eszembe, hogy mit vehetnék neki. Most fog öcsém születni, de nem félek attól,hogy ezért nem fognak annyira szeretni, talán inkább attól félek csak,hogy húgom ne érezze magát majd elhanyagoltnak.
2014. ápr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki ezt mondja,de ritkán van így.Nem passzol egyformán a gyerekek jelleme a szülőével,valamint sokaknak a neme is számít,pl. valamiért a fiút jobban tudja szeretni,vagy ha nem egy apától vannak a gyerekek,az is gyakori,hogy a jobban szeretett férfi gyerekét is jobban szereti az anya,mint a másikat.Szóval sok dologtól függ és ritka,amikor legbelül valóban úgy is érzi valaki,hogy egyformán szereti mindkettőt vagy mindahányat.
2014. ápr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Azt nem szeretem, amikor valaki nem szereti egyformán a gyerekeit, ezért kijelenti, hogy más sem szeretheti egyformán a sajátjait.
2014. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt mondanám, hogy ugyanannyira szeretem őket, de mindegyiket másképp. :)
2014. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
79%

Az előző kapcsolatomban a középső volt ajnározva a háromból.

A jelenlegiben azt látom, a nagy a favorit a háromból.

A saját gyerekkoromra visszanézve? Hát az öcsém, aki 6 évvel fiatalabb, lényegesen nagyobb szeretetet kapott, és kap a mai napig.

Ebből adódóan nekem 1 lányom van, sosem lenne mégegy, mert nem tudod szeretni őket egyformán.

2014. ápr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves négyes! Remélem nem rám céloztál,mert nem magamból indultam ki.Nézz szét a világban,nézd meg,hogy hány családban van kivételezés és hány családban látszik igaznak,hogy egyformán szeretik a gyerekeket.Elhiszem,hogy te egyformán,de nyisd ki a szemed.
2014. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

"Azt nem szeretem, amikor valaki nem szereti egyformán a gyerekeit, ezért kijelenti, hogy más sem szeretheti egyformán a sajátjait."


Képtelenség egForman szeretni. Te ugyanúgy szereted apad es anyád?

2014. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Én őszintén bevallom nekem a kisebbik a mindenem. Nálunk sajátságos helyzet alakult ki: Elsőszülött gyermekem értelmi fogyatékosként született. Már kezdetektől fogva másképp működött az anya-gyermek kapcsolat. A túlzott hiperaktivitásából eredendő magatartása tovább rontott a helyzeten. 3 év kor különbséggel megszületett a kisebbik. Ő egészen más volt: sokkal jobban kötődött hozzám, szófogadó volt, ha rosszalkodott is mindig hatást tudtam rá gyakorolni. Sokszor volt bűntudatom emiatt, de őszintén bevallottam mindig, sőt sokszor éreztettem is de a kicsi volt a MINDEN! A mai napig is, pedig már 18 éves. Kegyetlenül hangzik: Benne látom a jövőt!Azt a jövőt amit a másikkal nem lehet megvalósítani. legalábbis olyanformában nem amilyenben a legtöbb anya elképzeli. De az éremnek mindig van másik oldala is. Úgy mond a sors iróniája! Az évek során rá kellett jönnöm, hogy az értelmi fogyatékkal élő emberektől nagyon sokat tanulhatunk: Nekik már elég egy kis szeretet, törődés: Ők önzetlenül, feltételek és harag nélkül tudnak szeretni. Míg a másik, a kis kedvenc pedig hálátlan,önző, követelőző

módon nem tudja megbecsülni , hogy ő egy kivételezett helyzetben volt, van és lesz mindig.

Én pedig ezt a kettős érzést életem végéig cipelni fogom magammal.Sajnos nem tudok ez ellen mit tenni. Ezzel együtt kell tudni élni.

2014. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Én meg azt nem szeretem, amikor okosanyuka bemagyarázza magának, hogy egyformán, mert azt úgy kell, mert az úgy helyes, a valóság meg persze teljesen más és elvárja ugyanezt az önhitegetést a többitől is, aki meg nem hajlandó rá, azt ledorongolja. Nincs tökéletes egyenlőség.
2014. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!