Milyen szülő gyerekéből lesz kétkezi munkás, és milyen szülőtől lesz gazdag és befolyásos?
először is feltételve azt, hogy mindenki egyforma esélyekkel jön világra, mindenki egyenlő, mindenkinek mindenhez ugyanakkora az esélye.
viszont elnézve a mai gyerekeket (általános iskolások- ismerősök gyerekei) lógnak a suliból, másikkal még 3. osztályosan is le kell vele ülni házizni, mert letagadja, lányok csak a pasikról tudnak beszélni, de céljuk semmi az iskolával, a tanár azért kedvenc mert lyukas órákat tart, vaqy hasonló.
szóval ebből úgy látom egy gyerek azt sem tudja minek kell iskolába járni, csak kötelező nyűg az egész.
tehát nagyban függ a jövője a szülői hozzáállástól.
akikból mondjuk tudós, csillagász, nasa-nál kutató lesz, vagy ügyvéd, nyomozó, bíró, igazgató, nagy cég vezetője, nekik mit tudtak a szüleik, amit mondjuk egy felnőtten hónapról hónapra élőnek nem?
vagy ha nem a szülőktől, mitől függ, hogy egy gyerek motivált lesz, ambíciózus, aki hisz magában?
Azt nem tudom mitől lesz kétkezi munkás és mitől gazdag, de meggyőződésem, hogy a boldogság nem ettől függ. Arra azonban megpróbálok válaszolni, hogy hogyan neveled. Egy Erikson nevű pszichológus nevéhez fűződik a normatív krízisek fogalma. Azt mondta, hogy életünk során különböző krízishelyzeteken megyünk keresztül, ezek teljesen normálisak és kikerülhetetlenek, a kérdés az, hogy pozitív vagy negatív kifutással zárjuk. Az első szakasz az első életév. Ennek a normatív krízisét akkor zárja jól egy csecsemő, ha a bizalom érzése alakul ki benne, rosszul, ha bizalmatlanság. Ez az anya hozzáállásától függ, ha foglalkozik vele, feltétel nélkül szereti és elfogadja, kielégíti szükségleteit akkor zárja jól. A következő szakasz egy és három éves kor között van. Ekkor a legnagyobb kérdés a szobatisztaság elsajátítása. Ha jól alakul az autonómia érzésével zárja a gyerek, ha rosszul a szégyennel. Ehhez az kell, hogy semmi erőltetés ne történjen a témában. A következő az óvodás kor.Ekkor kezd a gyerek függetlenedni. Pozitív zárás a kezdeményezés, negatív a bűntudat érzése. Ehhez támogatni kell az önállóságában, hagyni, hogy maga próbálkozzon. A következő a kisiskoláskor. Pozitív zárás teljesítmény, negatív kisebbrendűség. Ehhez az kell, hogy iskolaéretten kerüljön be, és nagyon sok pozitív megerősítést, biztatást és dicséretet kapjon. Ha ezt a szakaszt pozitívan zárja jó eséllyel pozitív énképű, önmagában hívő, sikeres felnőtt lesz. a következő a kamaszkor. Pozitív zárása identitás kialakulása, negatív a szerepzavar. Ekkor összegződnek a korábbi krízisek. A bizalom/bizalmatlanság a barát és párválasztásban, az autonómia/szégyen a felnőtt befolyástól való függetlenedésben, a kezdeményezés/bűntudat a célok, vágyak, álmok megfogalmazásában, a teljesítmény/kisebbrendűség a "Mit tudok? Mire vagyok képes? Mit akarok kezdeni magammal?" kérdésekben, ami a pályaválasztást határozza meg.
További krízisek: fiatal felnőttkor intimitás/elszigetelődés. Felnőttkor: alkotóképesség/stagnálás. Időskor: integritás/kétségbeesés.
Mit tudsz tenni, ha gyerekeid születnek? Próbáld úgy nevelni őket, hogy lehetőség szerint pozitív kimenettel zárják a normatív kríziseiket, s akkor elégedett felnőttek lesznek, akik elérik a céljaikat, az mindegy, hogy szakmunkások vagy diplomásak.
Nem feltétlen a szülőktől függ szerintem.
Az én családom szinte mindig nyomorban élt, most is, elég züllött népség,( alkoholizmus,leányanyaság, börtön, ) -bár ez már nagyon a múlt... én pedig teljesen az ellentétük lettem, jelenleg van munkám, jól élek , házasodok, ( senki nem házas nálunk, szülők eggyütt sincsenek már, megkeresztelve sincs senki....) hitelmentesen építünk s ehhez nem kellett egyetemre járnia se páromnak se nekem, csak ésszerűen dönteni és tudatosan dolgozni a céljainkért.
"nos azt tényleg nem tudom hogy spórolás mellett hogy mutassam azt a gyerek felé, hogy a pénz könnyen jön".
Itt kezdődik a szemléletváltás. A "gazdagság tudatos" ember azt keresi, hogyan, miből lehet több bevétele. Nem ragad le annál a gondolkodásmódnál, hogy hogyan lehet a kevés jövedelemből spórolni.
Ez egy igen nehéz, rögös út, tele buktatókkal, viszont aki ezt tanulja meg, az mindig keresni fogja a lehetőségeket és aki keres, talál...
Te hol hallottal olyat h mindenki egYenlo es h barkibol lehet barmi? Ez termeszetesen nem igaz. A szuletesed a szarmazasod a csaladod es kornyeezeted meghatarozza h mive valsz. A tarsadalmi osztalyok kozotti atjaras ha nem is lehetetlen, de roppant nehez es ritka.
Nem veletlen h egyetlen sebesz vagy CERN kutato szulei sem bodzaszedok.
14-esnek visszakézből:
Volt egy évfolyamtársam (sőt kollégiumi szobatársam), aki úgy került be az egyetemre felvételi nélkül, hogy országos tanulmányi versenyen az első 10 közé került - miközben a szülei szegény falusiak voltak: takarítónő és rokkantnyugdíjas (alig több, mint szoba-konyhás félkomfortos házban laktak).
Persze - gondolom - neki nem kis munkájába került ezt a tanulmányi eredményt elérnie...
Kedves kérdező!
Jómódú családból származom, egyke vagyok, de nem a szüleim pénzéből gazdagodtam meg. Született intelligens embernek tartanak, balkezes vagyok, teljesen másként gondolkozom, mint a többség. Mindig is pénz orientált ember voltam, 6 éves korom óta sefteltem úgymond. Valójában a tudásomat bocsájtottam árúba. Volt nagyon sok dolog egészen az egyetemig, amit sokkal jobban és precízebben tudtam, mint a többiek, jobban éreztem. Ehhez csak a nevelésnek volt köze. Anyukám sokat foglalkozott velem, de sosem voltam elkényeztetve anyagilag. Mindig is az az irány felé tereltek, hogy saját magamnak teremtsem meg a dolgokat és úgy is történik. Magas pozícióban vagyok és akkora a nyomás, hogy elég sűrűn pohárhoz nyúlok. Nem tudom melyik a rosszabb... A kollégáim füvezése, vagy kokainozása, vagy pedig az én ivászatom. Szeretem a munkám, de néha sok és időnként megfordul azért a fejemben, hogy inkább lennék egy egyszerű pincér. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!