Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » En tudom, hogy fontos, hogy...

En tudom, hogy fontos, hogy valaki egyetemre jarjon, de mi van akkor, ha erre ramegy az egeszseg?

Figyelt kérdés

90%, hogy meg kell ismeteljem az elso evet. Ez azzal is jar, hogy ujra kell felvetelizzek... Mikor eljottem egyetemre, nem erre szamitottam, sokkal nehezebb, mint gondoltam. Mehettem volna mas helyre is erre a szakra, de azt gondoltam, hogy birni fogom.

Az utobbi par honapban teljesen ki vagyok keszulve. Alig birok aludni, folyton faj a gyomrom/hasam, nyomom magamba szinte napont a fajdalomcsillapitokat, rosszul vagyok. HA be kell menjek orara elotte orakkal idegeskedek, hogy nehogy megint elkezd fajni a gyomrom, es esetleg rosszul leszek, hol megy a hasam, hol nem tudok wczni, kozben hohullamaim is vannak. Egyszoval barmi, ami embert kinozhat, az nekem megvan.

A szuleim persze ratesznek egy lapattal, es azt mondjak, hogyha elkezdtem az egyetemet, fejezzem is be. De ilyen aron? Mi lenne a helyes dontes?

20L


2014. márc. 30. 21:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne felháborodnod, ha egy magyar oldalon nem az az első gondolatunk, hogy egy román felsőoktatási intézményről beszélsz, de mindegy.

Nem tetszik a helyzet? Nem bírod? Jó, akkor ne csináld az egyetemet. Nem való neked és sosem fogod így befejezni. De azt se gondold, hogy anyucinak-apucinak kell megoldani a problémáidat. Keress akkor egy munkát és dolgozzpéldául.

Vagy keress fel egy pszichiátert a mentális gondjaiddal, és utána próbáld meg újra az egyetemet.

De attól, hogy naponta felteszel erről itt egy kérdést, de a válaszokból nem vagy képes leszűrni a lényeget, nem lesz jobb. Vagy azt várod, hogy valaki innen menjen, simizze meg a fejedet, majd beszélgessen a dékánnal/rektorral, hogy "jaj, de hát ő egy olyan ügyes, okos kislány, csak épp nem képes megtanulni, amit mindenki más a szakon, de azért tessék már neki jó jegyeket adni, mert hát szegényke annyira ki van tőle..."

Nos, üdv a valóságban, ahol nincsenek csodák és nem minden varázslatos, emeld fel a segged és nyafogás helyett tegyél valamit, mert a te problémád, neked kell megoldani. És mindenképp kezeltesd a mentális problémáidat, mert így gondolom a munkával járó stresszt sem fogod bírni. Jó hír, hogy az ilyen állapot egész jól kezelhető.

2014. márc. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyszerű, idegileg alkalmatlan vagy az egyetemre. Ha most egy óra miatt ennyire stresszelsz mi van a vizsgákon? Ha államvizsgázni kell majd mi lesz?


Egyébként lehet nem te vagy az egyetlen romániai ezen az oldalon de ez a kérdés párnaponta felmerül ilyen-olyan formában, és akárhogy fogalmazod a végeredmény mindíg ugyanaz.

2014. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Ne foglalkozz az előttem válaszolókkal, nem tudják milyen érzés ez! Én is ilyen vagyok, most fogok érettségizni és kb január óta egy kínszenvedés minden napom, fáj a gyomrom, hányingerem van, szédülök egész nap és így kell végig ülnöm az egész napot a suliban. Sokan azt hiszik,hogy csak hiszti pedig nem tudok vele mit csinálni, inkább nem is mondom senkinek és gyötrődök egyedül. Előre rettegek hogy rosszul leszek és pont ezért végül tényleg rám jön a rosszullét. Próbálj meg nem foglalkozni vele, tereld el a gondolataid, sportolj mert az sokat segít és mindenképp javaslom a pszichológust is, én is járok és azóta jobban érzem magam:) Csak próbálj meg nem rástresszelni a dolgokra, tudom hogy nagyon nehéz de hidd el menni fog! Ha meg tényleg úgy érzed,hogy nem neked való az egyetem akkor hagyd ott, csináld azt amiben jól érzed magad!
2014. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ne foglalkozz az előttem válaszolókkal, nem tudják milyen érzés ez! Én is ilyen vagyok, most fogok érettségizni és kb január óta egy kínszenvedés minden napom, fáj a gyomrom, hányingerem van, szédülök egész nap és így kell végig ülnöm az egész napot a suliban. Sokan azt hiszik,hogy csak hiszti pedig nem tudok vele mit csinálni, inkább nem is mondom senkinek és gyötrődök egyedül. Előre rettegek hogy rosszul leszek és pont ezért végül tényleg rám jön a rosszullét. Próbálj meg nem foglalkozni vele, tereld el a gondolataid, sportolj mert az sokat segít és mindenképp javaslom a pszichológust is, én is járok és azóta jobban érzem magam:) Csak próbálj meg nem rástresszelni a dolgokra, tudom hogy nagyon nehéz de hidd el menni fog! Ha meg tényleg úgy érzed,hogy nem neked való az egyetem akkor hagyd ott, csináld azt amiben jól érzed magad"


Ja biztos fogalmam sincs róla végül is csak 5 év egyetem (osztatlan) van mögöttem diplomával meg x év gyakorlat, a többit inkább nem sorolom, honnan is tudhatnám milyen mikor tanulni kell...nem kötekedésből írtam hanem mert látom mi van a középsuli és az egyetem után. Megnyugtatlak sokkal nehezebb.

Akit ennyire kékészít a középsuli az ne menjen egyetemre (érettségi miatt pszichológus ez most komoly?), vagy valami light-os kart válasszon. A kérdező meg folyamatosan felteszi ezt a kérdést ahol hebeg-habog, hogy ő tanul, de nem megy meg kifogásokat gyárt. Száz szónak is egy a vége ami nem megy azt nem kell erőltetni.

2014. márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!