Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » En tudom, hogy fontos, hogy...

En tudom, hogy fontos, hogy valaki egyetemre jarjon, de mi van akkor, ha erre ramegy az egeszseg?

Figyelt kérdés

90%, hogy meg kell ismeteljem az elso evet. Ez azzal is jar, hogy ujra kell felvetelizzek... Mikor eljottem egyetemre, nem erre szamitottam, sokkal nehezebb, mint gondoltam. Mehettem volna mas helyre is erre a szakra, de azt gondoltam, hogy birni fogom.

Az utobbi par honapban teljesen ki vagyok keszulve. Alig birok aludni, folyton faj a gyomrom/hasam, nyomom magamba szinte napont a fajdalomcsillapitokat, rosszul vagyok. HA be kell menjek orara elotte orakkal idegeskedek, hogy nehogy megint elkezd fajni a gyomrom, es esetleg rosszul leszek, hol megy a hasam, hol nem tudok wczni, kozben hohullamaim is vannak. Egyszoval barmi, ami embert kinozhat, az nekem megvan.

A szuleim persze ratesznek egy lapattal, es azt mondjak, hogyha elkezdtem az egyetemet, fejezzem is be. De ilyen aron? Mi lenne a helyes dontes?

20L


2014. márc. 30. 21:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
Mi az, hogy meg kell ismételned, ilyen egyetemen nincs. Még bő egy hónap van a szorgalmi időszakból is, tanulj ne parázz.
2014. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
2014. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
37%
most mondjam,hogy te választottad? vagy kényszerítettek? saját magad készíted ki,algopirint meg nem szedni kell mint az őrült,attól vagyilyen kész roncs...kicsit szedd össze magad,mert haa való életbe kikerülsz,ott nem ennyivel fogsz szembesülni,az életben maradásért...vagy akkor mi lesz veled elvérzel? Annyi dolgod van hallod,hogy csináld az egyeemet,örülj h államin vagy,mert ha elszúrod fizetheted vissza állambácsinak,a hallgatói szerződésben foglaltakat,amit aláírtál.
2014. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
100%
Hasonló tünet nálam is volt, de nem adtam fel, végigcsináltam. Meg is lett a bizonyítvány, és nem rossz eredménnyel. Kitartással és szorgalommal bármit elérhetsz. Persze azért azt tanácsolom, menj el orvoshoz is, mert biztos van valami oka, amiért ennyire stresszes állapotba kerültél.
2014. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%

?????


Miért stresszelsz ennyire?


Amúgy a bolognai rendszerben ha elhasalsz egy tárgyon azt felveszed újra - nem kell újra felvételizned. Ez nem a gimi, hogy évet ismételj ha hülye vagy azt majd' sikerül egyszer csak...


Amúgy az olvasottak alapján nem neked való ez az egyetem, vagy keress mást vagy menj el dolgozni. Csak azt ne hidd, hogy egy munkahely nyugisabb lesz, mint az a pár előadás, ahol 90 percet kéne koncentrálnod.

2014. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Romaniaban tanulok es itt az a szabaly, hogyha 60 kreditbol 30 nincs meg, akkor ujra kell jarnom az evet.

2.foloslegesen linkelted be ezt a kerdest, ugyanis ez nem valasz a kerdesemre!

2014. márc. 30. 21:25
 7/24 anonim ***** válasza:
55%
Hányszor teszed még fel ezt a kérdést? Az előzőnél is csak utólag említetted meg, hogy nem itt jársz suliba, mi az, amire ott nem kaptál választ?
2014. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem az okoz problemat, hogy le kell uljem az eloadasokat, hanem az, hogy elotte stresszelek, nehogy rosszul legyek, nehogy felszolit a tanar(mert van olyan, aki az eloadasat is szeretne interaktovan megtartani)+ azt a rengeteg anyagot vizsgan "vissza is kell adni"
2014. márc. 30. 21:28
 9/24 anonim ***** válasza:
25%
és ha elkéne járnod dolgoznod,még egyetem mellett is? mint nagyon sokan szaros mekiben áznak az olajban havi 40ezer HUFért....meg csicskáztatják őket,ahhoz mit szolnál? gondolom míg othon eltartják a popsid,nem értem mire vagy így kikészülve....
2014. márc. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
71% mirol beszelsz?? Gondolod, hogy csak en vagyok az egyeduli romaniai ezen az oldalon? Nagyon utalom az ilyen okoskodo embereket!
2014. márc. 30. 21:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!