Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » En tudom, hogy fontos, hogy...

En tudom, hogy fontos, hogy valaki egyetemre jarjon, de mi van akkor, ha erre ramegy az egeszseg?

Figyelt kérdés

90%, hogy meg kell ismeteljem az elso evet. Ez azzal is jar, hogy ujra kell felvetelizzek... Mikor eljottem egyetemre, nem erre szamitottam, sokkal nehezebb, mint gondoltam. Mehettem volna mas helyre is erre a szakra, de azt gondoltam, hogy birni fogom.

Az utobbi par honapban teljesen ki vagyok keszulve. Alig birok aludni, folyton faj a gyomrom/hasam, nyomom magamba szinte napont a fajdalomcsillapitokat, rosszul vagyok. HA be kell menjek orara elotte orakkal idegeskedek, hogy nehogy megint elkezd fajni a gyomrom, es esetleg rosszul leszek, hol megy a hasam, hol nem tudok wczni, kozben hohullamaim is vannak. Egyszoval barmi, ami embert kinozhat, az nekem megvan.

A szuleim persze ratesznek egy lapattal, es azt mondjak, hogyha elkezdtem az egyetemet, fejezzem is be. De ilyen aron? Mi lenne a helyes dontes?

20L


2014. márc. 30. 21:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nah jo! Szogezzuk le, aki ocsarolni, okoskodni es arrogansan beszologatni akar, az legyen kedves tartsa meg maganak a pitianer hozzaszolasait.
2014. márc. 30. 21:32
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Kb örülhetsz h neked csak újra kell járni azt az évet. Itt atraknak fizetősre...

Am meg nem kell stresszelni vagy tanulsz minden héten vagy csak vizsgára. Ha nem tudod a választ akk nem mondasz semmit órai egyest nem fogsz kapni. Minek idegeskedsz majd lesz vhogy.

2014. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
44%

Arrogáns pitiáner? Édesem, én azt az egyet nem értem, ilyen hisztigép hogy jutott be egyáltalán az egyetemre...


Ha már az első év ennyire kikészít (láthatóan idegileg is, mert úgy pattogsz itt, hogy szinte látom, milyen erővel csapkodod a szerencsétlen billentyűzeted), akkor hagyd abba. Az egyetem nem neked való.

2014. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Felnőtt ember vagy. Ha nem akarsz egyetemre járni, nem jársz, ilyen egyszerű.

2. Úgy nyavalyogsz itt, mint valami riadt tízéves a matekdolgozat előtt. Nem tűnt még fel, hogy ez egyetem, és nem így működnek a dolgok? Főleg, ha nálatok még csak nem is tesznek át fizetősbe. Ha 10 év elvégezni, akkor annyi.


Ismétlem: felnőtt vagy, azt csinálsz, amit akarsz, úgy is bánnak veled az egyetemen.

Már csak neked is úgy kellene viselkedni, és nem rinyálni, mert ez szánalmas.

2014. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem KELL mindenkinek egyetemre mennie! Menj el dolgozni egy-két évre, próbáld ki magad olyan területen, ami érdekel, utána is mehetsz egyetemre, ha úgy érzed!
2014. márc. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem nem mindenkinek való. Aki nem képes tanulni, vagy egyszerűen nem megy neki, annak be kell látnia, hogy nincs meg a szorgalma, és agya ahhoz, hogy egyetemre járjon.

Lehet élni diploma nélkül is.

2014. márc. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

igy van, felnött vagy, mond meg a szüleidnek, hogy ez neked nem megy, te erre rámész, probálj meg valami olyasmit tanulni, ami érdekel, amit szeretsz, ami nem okoz gyomorfájdalmat. ha az elsö félév, az elsö év igy kikészit, abbol sehogyse lesz meg a diploma.

(irták, hogy örülj, hogy évet kell ismételni, mert máshol fizetösre tesznek át, na ahova még én jártam, ha a közepes szintet nem teljesitetted, kirugnak. nincs évismétlés, se halasztás, se az, hogy valamilyen vizsgábol kettest kaptál)

probáld megbeszélni ezt a szüleiddel, hátha belátják, hogy nem kell ezt eröltetni.

2014. márc. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
89%
ha már úgyis újra kell megtenned az első évet jelentkezz arra a szakra amire jobban szeretnél járni,nem éretk hozzá de nem lehet az első fél évben vagy évben egyetemen belül váltani?
2014. márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
93%

"En tudom, hogy fontos, hogy valaki egyetemre jarjon, de mi van akkor, ha erre ramegy az egeszseg?"


Ne nevettess, kérlek. Tudod, mire fog rámenni az egészséged? Arra a kulimunkára, amit a szál érettségiddel kaphatsz..

2014. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
83%

egyszerű. BEfejezed és elmész szépen dolgozni.

Amilyen nyafis libának tűnsz, három hónap múlva bármit megadnál azért, hogy tanulhass.

2014. márc. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!