Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám jobb belátásra...

Hogy tudnám jobb belátásra téríteni őket? Miért baj, hogy karrierem van és nem a nyakukon lógok?

Figyelt kérdés

A szemükben én voltam mindig a lázadó, folyton bulizó lány, aki 18 évesen azonnal elköltözött. A nővérem pedig a visszafogott, illedelmes lány volt, aki mindig jól dönt, tudja, mit akar.

Nehezményezik, hogy én nem ebédelek náluk minden vasárnap, ahogy a tesóm és a családja, hogy folyton utazom, sokat vagyok külföldön.

Pénteken és tegnap pl. feljöttek Pestre (anya és a tesóm), csak azt hallgattam, hogy minek nekem ekkora lakás, miért kell ennyi ruha, nem normális, hogy folyton költöm a pénzt és ennyit bulizok, miért a külsőségekre figyelek. Olyanok voltak, mintha még mindig egy 16 éves kislány lennék.


2014. márc. 23. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Valoszinuleg latjak, hogy emberileg nem jo iranyba mesz. Ok megiscsak a szuleid, ismernek teged jol.

Nem feltetlenuk kell csipobol tuzelni arra, amit a szuleid mondanak. Hidd el, hogy nem rosszat akarnak neked, csak valoszinuleg mas szemszogbol latnak, mint te magad.

2014. márc. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Kicsit bővebben! Milyen karriered van? Hány éves vagy? ...stb...
2014. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 acelsziv ***** válasza:
53%

ha megteheted, hogy nagy lakásod és jó életed legyen, akkor nem jogos hogy beleszólnak. Tulajdonképpen megpróbálnak téged visszafogni "nehogy már neked jobb legyen" alapon. Legalábbis én így látom. Sérti őket, hogy az esetleg lenézett kisebbik lány sokra viszi. Gondolom a nővéred egyik hónapról a másikra él.

Megmondhatod nekik, hogy vagy elfogadnak így, vagy mehetnek a... Úgysem tehetnek semmit hisz független nő vagy.

2014. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem szépen hangzik, de valószínűleg a családod féltékeny vagy irigy.


Ha jól menő karriered van, nyilván nem vagy hülye sem; ha pedig telik nagy lakásra és ruhákra, akkor minek vonnád meg magadtól?


Azt meg végképp nem értem, hogy aki sokat ad a külsőségekre, az miért _csak_ erre figyelne?

2014. márc. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem itt az a gond, hogy nagyon más típus vagy, mint a család többi tagja és ez nekik nem tetszik. Írtad, hogy régen is mindig te voltál a rosszabbik testvér a szemükben. Ezek után szerintem meg kellene érteniük, hogy nem akarod a folytonos csesztetést. Meg tudom érteni, hogy benned nem hagyott túl jó nyomokat a tesóddal való bezzegelés. (Mondom ezt úgy, hogy nálunk is én vagyok a "kakukktojás", bár engem nem cseszegettek annyit.)


Az meg, hogy mire költöd a pénzed egy magánügy. Ha belefér a keretbe, akkor simán. Megérteném a problémájukat ha hónap végén tőlük kérnél kölcsön. Itt az oldalon meg fogod kapni, hogy szar alak vagy, mert miért nem a család a mindened, de én kicsit meg is tudom érteni, hogy nem igazán szeretnél állandóan olyan emberekkel lenni, akik még a sikerednek sem bírnak örülni és folyamatosan éreztetik, hogy te vagy a kevesebb.

2014. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

lehet hogy emberileg rossz irányba változtál, nagyzolós, felvágós sznob csaj lett belőled, és a családodnak ez szúrja a szemét.

nem azzal van baj hogy jól élsz, és vannak céljaid, állásod, karriered, hanem hogy ezt mások felé hogyan interpretálod.

2014. márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Azért, mert máshogy éled az életedet, mint ahogyan ők, és valószínű, hogy irigyek is arra, hogy te megteheted, hogy sok ruhád legyen és nagyobb lakásod, mint egy cipős doboz. Nyilván ők azt a fajta embert képviselik, akik egymásnak csak panaszkodnak, hogy nehéz az élet, mennyire kell spórolni, nincs pénz hó végén (meg soha), semmi luxus. Veled meg nem tudnak ilyesmiről sopánkodni. Nagyon sokan vannak, akiknek csak ez a témája, így érzék jól magukat, akivel meg nincs meg ez a közös pont azzal nem is tud miről beszélni. Nyilván ha egy lyukban vegetálnál, és a bankban gyűjtögetnél, akkor közelebb állnál hozzájuk.
2014. márc. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy emberileg rossz irányba változtál, vagy a családod irigy, nem tudhatjuk. Ezekre a hozzászólásokra nem érdemes odafigyelni szerintem. (Bocs mindenkitől.)

Sokkal inkább az a valószínű, hogy a családodnak van egy megszokott életszínvonaluk, és azon túl nem látnak semmit, ill. azt nagyzolásnak tartják.

Lehet, hogy úgy érzik, hogy nem szereted őket, mivel nincs függőség, nem mész állandóan hozzájuk...


Előfordulhat, hogy saját rossz tapasztalataik aggodalmát féltésként vetítik rád. (pl. mi lesz veled, ha elveszíted a munkahelyed, nem takarékoskodsz.)

Szemükben lehet, hogy az sem mindegy, hogy saját lakás, vagy bérled. (Hosszútávon jobb lehet, egy saját lakás, és ennek érdekében átmenetileg kis lakásban takarékoskodva élni.)


Lehet azonban, hogy tudat alatt vagy tudatosan, de kimondatlanul azt várják/várnák el, hogy támogasd anyagilag a családodat, segítsd a testvéred...


A konkrét kérdésedre válaszolva elég annyi, hogyha azt mondod, hogy "már elég felnőtt vagy ahhoz, hogy önállóan dönts a sorsod felől, és majd szólsz, ha tanácsot szeretnél kapni. Szereted őket, de idegesít, hogy állandóan téged minősítenek." nem kell ennél több. Ha van egy kis eszük, akkor veszik a lapot, ha nem, akkor ismételd meg.

Esetleg kérdezz rá, hogy miért olyan nehéz nekik ezt elviselni? és akkor kénytelenek lesznek kibökni az igazságot, vagy valamit makogni. akkor szerintem leszállnak rólad.


Ha hasznosnak találtátok a válaszom, kérek szépen egy zöld pacsit! :)

2014. ápr. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!