Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, hogy anya ne...

Mit lehet tenni, hogy anya ne a bűnözőt lássa a barátomban? Hogy nyissam fel a szemét?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a barátom apukájának állítólag vannak alvilági dolgai, ezek miatt van annyi pénzük és azt hiszi, hogy a barátom is bajban van mindig, a legjobb barátnője (a sulinkban tanár), meg helyesel, mert a barátom elég népszerű a suliban, gyakran bajba kerül és a tanárok nem annyira szeretik őt és a legjobb barátját.

Nem szeretünk itt lenni a barátommal, mert 10 percenként benyit ránk, kérdezősködik. Félreismeri a barátomat, esélyt sem ad neki.

Pl. apa csak annyit kérdezett, mikor mondtam, hogy ki az, hogy "xy rokona?", én pedig mondtam, hogy a fia, de ennyi volt. Teljesen normális volt vele és jól kijönnek.

Tudom, hogy a barátom régen elég balhés volt, de így nőtt fel, sose figyeltek rá... Az apja van egyedül a közelében (az összes többi rokona külföldön él, az anyja is valami gazdag pasihoz ment hozzá, évek óta nem volt itt), de ő nem foglalkozik azzal, hogy mit csinál a fia, csak pénzeli, meg kihúzza a bajból.

Anyának mindennel baja van, ami vele kapcsolatos. Miért "száguldozik" a kocsijával és a motorjával, miért cigizik, honnan van ennyi pénzük, miért ad folyton ajándékokat, miért hív meg mindenhova, miért beszélgetünk hajnalig,stb.

Bármit tesz, az csak rossz. De a jó dolgait, tulajdonságait nem veszi észre.


Apa tökre bírja, pedig ő tipikusan az a "te örökké az én kicsi lányom leszel" típus, mégis elfogadta.

Ezelőtt jóban voltam anyával, mindent megbeszéltem vele, de mostanában inkább kerülöm és hallgatok a dolgaimról, mert csak veszekszünk és a barátomat okolja mindenért.



Mit tegyek, hogy anya kicsit változtasson, próbálja elfogadni a barátomat?

16/L (Ő 17 éves)


2014. márc. 18. 15:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
17 évesen mégis mit vezet??? kecskét bakhoz?
2014. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

10 hónapja együtt vagyunk és még nem feküdtünk le. Pedig én már a 2. hónapban akartam, de ő állított le minden alkalommal, nem akarja, hogy elsiessem. Pedig ő több lánnyal is együtt volt már, azt hittem, hogy majd ő fog sürgetni, pedig egyáltalán nem teszi.

Tudom, hogy van rossz oldala is, mindenkinek vannak hibái. De ettől ő még nem rossz ember.

Apától tartottam a legjobban, mert tényleg kisgyerekként kezel(t), de kedveli és nincs vele baja. Pedig ő aztán tényleg tipikusan lányos apuka, mégis elfogadta, esélyt adott neki.

Nem értem, anya erre miért nem képes.

2014. márc. 18. 16:00
 13/20 anonim ***** válasza:
53%
szerintem meg te vagy egy kis hisztis liba, h lehetsz ilyen önző? ha a barátom végre az anyjánál lehet 3 év után és nem épp haldoklom akkor megmondom neki h majd találkozunk ha visszajött. De az h képes vagy ilyen nyafogós lenni h nem szólsz hozzá??? És téged most elégedettséggel tölt el h miattad lemondott vmi programról ami mellesleg nem volt olcsó buli? ha engem ilyennel zsarolnának h nem szólnak hozzám akkor hagynám a csajt a francba. Szerintem a saját viselkedéseden gondolkozz el de nagyon hamar
2014. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

ma 15:57

Autót és motort.



ma 16:01

Amikor hazajött a téli szünetben, arról nem tudtam. Mondta, hogy hazajön akkor, mikor kórházba kerültem, de nem akartam, mert tudtam, hogy bármennyire is tagadta, várta, hogy az anyukájával lehessek és ne csak telefonon beszéljenek. Letettük annyival, hogy akkor jön haza, amikor eredetileg is, addig webcamerázunk. Aha, szinte mindenki tudta, hogy hazajön, csak én nem. Nem akarta, hogy sz.r legyen a Karácsonyom és amiatt hazajött, hogy velem legyen.

Nem 3 év után ment az anyjához, hanem 3 után karácsonyoztak volna először együtt...A kettő nem ugyanaz.


Azt se vettem komolyan, mikor mondta, hogy nem megy el a barátaival azért, mert nem beszélünk. Azt hittem, csak viccel és úgyis elmegy. Aztán arra ébredtem, hogy ott fekszik mellettem az ágyba reggel, kávéval és a kedvenc sütimmel. Mondta, hogy nem ért annyit az út, mint az, hogy megint minden oké legyen közöttünk.

Nem szokásom zsarolni semmivel, az tény, hogy néha hisztis vagyok (landolt már a drága, imádott telefonja a medencében azért, mert nem volt képes rám figyelni az üzenetek miatt), de elfogadja és ő szinte az egyetlen, aki ezt tudja kezelni.

2014. márc. 18. 16:14
 15/20 anonim ***** válasza:
93%
17 és régen balhés volt? Hol, az oviban?
2014. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%
Túl szép ez a történet, hogy igaz legyen...
2014. márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
96%

"landolt már a drága, imádott telefonja a medencében azért, mert nem volt képes rám figyelni az üzenetek miatt"

Egy ilyen után tőlem egy pofon landolt volna a kisminkelt arcocskádon. Még te lettél volna felháborodva ha kapsz egyet és kifizetteti veled.

Kitartott kis plázacica vagy és a barátodban a pénzét szereted a legjobban. Ezért nem akarod te elengedni. És még csak 16 vagy, mi lesz még később ha már most a pénz szaga után mész.

2014. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
92%
Úristen, de pofára fogsz te még esni :DD.
2014. márc. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Egy olyan 17 éves aki bárkit megkaphat, nem kefelt min. tíz hónapja. Álmodj királylány.

Minden, amit itt felsoroltal anyagi vonzatú. Kitalom, alsó középosztálybeli a családod. Imponál, hogy futja neki a kenyeztetésedre.

Anyukádat nem tudja megvenni, apád meg istenigazából lesz.rja.

2014. márc. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a helyzet azóta?:)
2016. aug. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!