Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, hogy anya ne...

Mit lehet tenni, hogy anya ne a bűnözőt lássa a barátomban? Hogy nyissam fel a szemét?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a barátom apukájának állítólag vannak alvilági dolgai, ezek miatt van annyi pénzük és azt hiszi, hogy a barátom is bajban van mindig, a legjobb barátnője (a sulinkban tanár), meg helyesel, mert a barátom elég népszerű a suliban, gyakran bajba kerül és a tanárok nem annyira szeretik őt és a legjobb barátját.

Nem szeretünk itt lenni a barátommal, mert 10 percenként benyit ránk, kérdezősködik. Félreismeri a barátomat, esélyt sem ad neki.

Pl. apa csak annyit kérdezett, mikor mondtam, hogy ki az, hogy "xy rokona?", én pedig mondtam, hogy a fia, de ennyi volt. Teljesen normális volt vele és jól kijönnek.

Tudom, hogy a barátom régen elég balhés volt, de így nőtt fel, sose figyeltek rá... Az apja van egyedül a közelében (az összes többi rokona külföldön él, az anyja is valami gazdag pasihoz ment hozzá, évek óta nem volt itt), de ő nem foglalkozik azzal, hogy mit csinál a fia, csak pénzeli, meg kihúzza a bajból.

Anyának mindennel baja van, ami vele kapcsolatos. Miért "száguldozik" a kocsijával és a motorjával, miért cigizik, honnan van ennyi pénzük, miért ad folyton ajándékokat, miért hív meg mindenhova, miért beszélgetünk hajnalig,stb.

Bármit tesz, az csak rossz. De a jó dolgait, tulajdonságait nem veszi észre.


Apa tökre bírja, pedig ő tipikusan az a "te örökké az én kicsi lányom leszel" típus, mégis elfogadta.

Ezelőtt jóban voltam anyával, mindent megbeszéltem vele, de mostanában inkább kerülöm és hallgatok a dolgaimról, mert csak veszekszünk és a barátomat okolja mindenért.



Mit tegyek, hogy anya kicsit változtasson, próbálja elfogadni a barátomat?

16/L (Ő 17 éves)


2014. márc. 18. 15:18
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ráadásul ő az első barátom és nem szeretném, hogy vége legyen ennek az anyám viselkedése miatt.
2014. márc. 18. 15:20
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Na nem baj, majd csak felnősz. Remélhetőleg minél gyorsabban...
2014. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Csak félt, és igaza is van. A suliban balhékba keveredik, dohányzik, száguldozik. Én is féltenélek tőle! Nem ilyen fiút képzelnek el a szülők a kislányuknak.
2014. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Majd ha elmúlik a rózsaszín köd, akkor rájössz hogy bizony nem olyan ártatlan a te kis szerelmed. Sosincs jó vége ha egy srác szabadjára van engedve, száguldozhat, megtehet mindent amit akar hiszen pénze van és apuci úgy is kihúzza a szarból. És ha az apjának tényleg vannak alvilági ügyei, akkor abba jó szokás szerint a te barátod is be fog kerülni pár éven belül.

Igaza van anyukádnak, örülj inkább hogy nem tiltott még el tőle.

2014. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

De mégis mi a baj?

Csak azt látja anya, amit látni akar.

Azt nem, hogy a barátom bármit megtenne értem (5 órát vezetett miattam egyszer az éjszaka közepén, mikor Karácsony előtt kórházba kerültem, hazarepült az anyukájáéktól, pedig 3 éve először töltötték volna együtt a Karácsonyt, az anyukájával régen találkozott, mégis bent volt velem a kórházban végig, folyton meglep, pedig az elején mondta, hogy tőle ne számítsak virágra meg ilyen "hülyeségekre", nélkülem nem jár el bulizni, de ha megyünk is, akkor végig mellettem van, nem úgy szórakozik, mint régen, vigyáz rám és még sorolhatnám).

Úgy volt, hogy elmennek síelni a barátaival, de az út előtt 1 nappal összevesztem vele és nem szóltam hozzá. Mondta, hogy addig nem megy el, amíg nem beszélünk és itt maradt. Képes volt maradni azért, mert nem szóltam hozzá.

A 16. születésnapomra szervezett egy hatalmas szülinapi bulit, mindent kifizetett és tökéletes volt az egész.

2014. márc. 18. 15:33
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Te saját magad írod,balhés a gyerek.Talán hajt arra megfektessen,aztán már nem lesz olyan tündi bündi veled.Szerelmes vagy,azért látod rózsa szinbe az egészet.Nyugi az olyan minta nátha..majd elmúlik és te is észre veszed amit anyád már lát.
2014. márc. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Mi az, hogy mi a baj? Hogy várhatod el anyukádtól, hogy ne a bűnözőt lássa a barátodban, ha egyszer bűnöző a gyerek?

Veszekedhetsz anyukáddal, de ő akkor is ott lesz melletted, amikor ez a kisfiú már rég lepattintott téged. Most nagy bulinak tűnik az egész, bár azért 16 évesen lehetne kicsit több eszed is. Elhiszem, hogy jól néz ki, meg hogy menő, hogy az apja maffiás, de azért a dolgok nem így mennek. Apukád helyében én elzavarnám az ilyen beszámíthatatlan taknyosokat a lányom közeléből, az fix.

Legalább gumit használjatok légyszíves, nehogy itt elkezdjen szaporodni az a surmó...

2014. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Anyukádnak szerintem az sem tetszik, hogy téged a srác pénze is kicsit megszédített.
2014. márc. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
Aki balhésnak,zűrösnek tűnik,az általában az is. Pedig ó,de tudtam én is háborogni,ha ellentmondtak annak,amit én hittem! Mentegetheted azzal,hogy megváltozott,én is mentegettem magamban az exemet,aztán nesze,mindenki másnak igaza volt,csak nekem nem. Ha ez a balhés életvitel volt a barátodnak a példa,ha ez veszi körül,nem fog csak miattad megváltozni. De fiatalok vagytok,majd lecseng a dolog. Vigyázz magadra!
2014. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Igen, gumit azért használjatok, mert ez tipikusan az a fajta gyerek, aki ha egyszer felcsinál téged, akkor onnantól még az utcán se ismer meg.

Csalódni fogsz te még ebben a fiúban, kislány.

2014. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!