Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyukámnak?

Hogy mondjam el anyukámnak?

Figyelt kérdés

Anyukám 35 éves és nagyon jó a kapcsolat köztem és közte. Mindig mindent elmondtam neki,alapból úgy nevelt,hogy mindig mindent mondjak el neki. Már felnőttem,és van pár dolog,amit megszeretnék beszélni vele,de nem lehet,mert ha szóba hozom a témát,ideges lesz,és leoszt. A téma az,hogy fél éve barátom van,lefeküdtünk,és szeretnék fogamzásgátlót szedni,amibe az ő beleegyezése kell.Eddig gumival csináltunk mindent,de én nem bízok a gumiban 100%-osan és ezért szeretnénk a fogamzásgátlóhoz folyamodni. És egyébként is szeretném,ha anyukám tudná,mert ha történne valami kis baleset,tudnám a segítségét kérni. Egyszer megkérdeztem tőle,hogy mit szólna,hogyha elveszteném a szüzességem,de rögtön ideges lett,és lecseszett,hogy ennyi idősen ne járjon ezen az eszem.Én megbízok benne,csak ismerem,és tudom hogy milyen,ezért félek tőle.Félek hogy eltilt a barátomtól.Nem lenne nehéz,mert más városban lakik a barátom.Szerintetek hogy beszéljek vele?

16/L


2014. márc. 14. 19:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

6: Szülői beleegyezés kell 18 év alatt.

7: De feltudja húzni.

2014. márc. 14. 20:12
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Kell? :D Hát nem tudom nekem rengeteg ismerősöm van, és egyiknek sem kértek.
2014. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha fel tudná húzni, nem szakítaná ki. Vagy szárazon reszeltek?
2014. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Évtizedek óta gumit használok, soha nem volt gond. Valamit tényleg nem jól csinálhat a srác, érdemes lenne kijavítani a hibát.

Én sem tanácsolnám neked a fogamzásgátlót, főleg, hogy már 2x használtál eseményutánit.

Ha anyukád ennyire ideges természetű, akkor lehet, hogy az lenne a legjobb, ha ebből őt most kihagynád.

2014. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
nem kell szülői beleegyezés, menj el egy másik orvoshoz, aki hajlandó végezni a munkáját, semmiféle jogszabály nem kötelezi szülői engedély beszerzésére. Korlátozottan cseleűkvőképes vagy, vagyis dönthetsz már, hogy akarsz-e szedni fogamzásgátlót vagy sem. Doki esetleg azért nem írja fel, mert testileg még nem vagy elég fejlett, ha egészségügyi fronton nincs akadálya, nem kérhet szülőit.
2014. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne beszélj vele. Nagyon tiszteletre méltó a gondolkodásod (a mai fiatalokhoz képest), de ha elmondod, anyukád jogosan akadna ki. Fiatal vagy még, javában sem nőttél fel, ahogy írtad. Az viszont valóban durva hogy már 2 esemény utánin vagy túl.. nem bacogatásból mondom, de tényleg rosszul csináltok valamit.

Ha a tabihoz kell anyukád, irass fel mást. Pl hüvelygyűrűt. De ha ez sem megy, és félsz, vegyél patikában helyileg alkalmazható fogamzásgátlót. Kiegészítésnek tök jó gumi mellé. (Önmagában véleményem szerint nem)

2014. márc. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan nem kell szuloi beleegyezes. Masreszt 16 evesen meg ne szedj fogamzasgatlot, mert nincs kifejlodve a mehed rendesen.
2014. márc. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát ne azzal állj elé, hogy fogamzásgátlót akarsz szedni, ha még azt sem tudja, hogy már nem vagy szűz. Elég rosszul reagálna valószínűleg. Szépen vezesd fel, hogy megtörtént, aminek meg kellett, tisztában vagy a védekezés fontosságával, a lehetséges következményekkel, stb.

Másrészt fél éven belül kétszer nem is szabadna 72 órásat beszedni. De az már múlt. Az viszont biztos, hogy egy lelkiismeretes nőgyógyász eleve nem ír fel szívesen fogamzásgátlót egy 16 évesnek, ha pedig kétszer kaptál fél év alatt lóadag hormont, akkor esélytelen. Ne valami sztk-s hentes véleményét kérd ki, ott valóban mindenkinek osztogatják a receptet, mint a cukrot, utána ha valami gond lesz belőle, vonogatják a vállukat (tapasztalat). Anyud háta mögött pedig ne szedd, mert nem biztos, hogy tisztában vagy a család egészségügyi hátterével, és pl nem tudsz róla, hogy valakinek trombózisa volt, ő pedig igen. Egy távkapcsolatban amúgy sem éri meg gyógyszert szedni, majd ha napi szinten van eksön, és 1-2 évvel idősebb leszel, akkor esetleg. Addig a srác tanulja meg használni az óvszert (nem, csak úgy unalmában nem "történik baleset", hacsak nem 5 éve lejártat használtok), és használjatok mellette valami nem hormonális kiegészítést (vannak habok, kúpok, krémek).

2014. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!