Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyukámnak?

Hogy mondjam el anyukámnak?

Figyelt kérdés

Anyukám 35 éves és nagyon jó a kapcsolat köztem és közte. Mindig mindent elmondtam neki,alapból úgy nevelt,hogy mindig mindent mondjak el neki. Már felnőttem,és van pár dolog,amit megszeretnék beszélni vele,de nem lehet,mert ha szóba hozom a témát,ideges lesz,és leoszt. A téma az,hogy fél éve barátom van,lefeküdtünk,és szeretnék fogamzásgátlót szedni,amibe az ő beleegyezése kell.Eddig gumival csináltunk mindent,de én nem bízok a gumiban 100%-osan és ezért szeretnénk a fogamzásgátlóhoz folyamodni. És egyébként is szeretném,ha anyukám tudná,mert ha történne valami kis baleset,tudnám a segítségét kérni. Egyszer megkérdeztem tőle,hogy mit szólna,hogyha elveszteném a szüzességem,de rögtön ideges lett,és lecseszett,hogy ennyi idősen ne járjon ezen az eszem.Én megbízok benne,csak ismerem,és tudom hogy milyen,ezért félek tőle.Félek hogy eltilt a barátomtól.Nem lenne nehéz,mert más városban lakik a barátom.Szerintetek hogy beszéljek vele?

16/L


2014. márc. 14. 19:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon bonyolult: anya, szeretnék fogamzásgátló tablettát íratni. Tudnál esetleg egy segítőkész és megbízható, szimpatikus nőgyógyászt ajánlani nekem, valamint elkísérni elsőre? Nagyon jól esne, ha tudnál segíteni, köszi.


Egyébként meg nem igazán értem mit kellett volna reagálnia anyukádnak arra, hogy a 15 éves kislánya eléáll és nekiszegez egy ilyen kérdést, hogy milenne, ha elveszítené a szüzességét :D Valahogy nem csodálom, hogy ideges lett.

2014. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Sok szülő nem szeretne szembesülni azzal hogy a gyereke mikor kezd nemi életet élni. Egyébként én sem hagynám hogy a lányom 16 évesen gyógyszert szedjen még gyerek vagy látszik a kérdésedből is. Ebben a korban még hülyeség elkezdeni szedni. Amúgy azt is anyu fizetné?
2014. márc. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Jelezd anyádnak, hogy annak idején ő csak 2 évvel volt idősebb nálad, amikor veled teherbe esett.


(Más: 16 évesen még ne szedj fog.gátlót. Nem tenne jót a még fejlődő hormonháztartásodnak.)

2014. márc. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2.válaszoló: Nem. Közösen fizetnénk a barátommal. Anyukámnak csak a beleegyezése kéne.
2014. márc. 14. 19:29
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha beállt a menzesze, szedhet fogamzásgátlót, az orvos sem fogja ellenezni, ugyanis ez az egyetlen kritériuma kb.
2014. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Már beállt.
2014. márc. 14. 19:31
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Várni kell a hormonális fogamzásgátlóval, amíg a szervezet teljesen ki nem fejlődik (legalább 18-20 éves kor). Anyádnak meg nem kell mindent elmondani, ha ilyen ideges természetű.
2014. márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
De már 2x történt baleset hogy kiszakadt a gumi,és 72 órást kellett bevennem . Akkor is rosszul éreztem magam,és bűntudatom volt,hogy a háta mögött szervezkedtem.
2014. márc. 14. 19:39
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
he??? minek kéne anyád berleegyezése a fogamzásgátlóhoz? doki felírja neked, és megveszed a patikában és kész
2014. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
16 évesen komolyan ott tartasz, hogy már 2x vettél be 72 órásat? Az nem semmi hallod. A kissrác nem tudja, hogy kellene a farkincájára húzni azt a gumit, mi? :) Ennyire bénának lenni...
2014. márc. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!