Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó a 13-14 éveseknek...

Miért jó a 13-14 éveseknek az, hogy s€ggrészegre isszák magukat? Szülőként ezt hogy éled meg/látod?

Figyelt kérdés

Az én korosztályomban nagyon elterjedt a részegeskedés, sőt lányok is s€ggrészegek. Avval dicsekedhet, hogy részegen sikerült hazavinnük talicskában egy részeg lányt. Egy józan volt köztük, ő röhög a többin.

Nem értem miért isznak, hisz mindig is menők voltak.

Bár én is 14 éves vagyok és eddig csak kétszer ittam mértékkel alkoholt(lagzin kaptunk pezsgőt, meg eper likőrt), sőt anyáék nem tiltanak el a szesztől. Sőt sose vonzott az alkohol.

A kérdéseimre normális válaszokat, létszi.


2014. febr. 27. 21:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

attól még, hogy nem iszol lehetsz nagyon jó fej. nálunk is van a társaságban olyan aki nem iszik és egy slukk cigit nem szívott még, még is kb ő a banda vezér, rohadt jó fej. nem közösítenénk ki. szóval valószínű többek közt veled is baj van.

azt meg nem értem, hogy ezt miért írtad ki? a szerinted "menők" nem fognak válaszolni, mások meg ide jönnek hőbörögni, hogy "jaj ez a mai fiatalság, blabla". nagyon ritkán jövök föl erre az oldalra, de olyankor mindig látok egy ilyen kérdést, hogy miért ilyenek a fiatalok.

a véleményem az, hogy simán tartozhatnál a "menőkhöz", ha nem ítélnéd el őket és nem néznéd le őket. ezért közösítenek ki. nem azért, mert nem iszol, hisz írtad is a kérdés leírásban, hogy volt köztük józan is.

2014. febr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Nem dörgölöm az orruk alá, és nem is tartom magam jobbnak. Sőt nem is prédikálok, sem szent szövegezek. Alapjában véve nem kedveltek/m (őket).

A józant meg kihasználása. Az ő házában van minden buli, ő takarítani, magyarázza a szüleinek. Csak azért hagyja magát, hogy ne közösítsék ki.

2014. febr. 28. 13:45
 23/27 anonim ***** válasza:
mert boldogtalanok, és rossz az önértékelésük és szeretethiányuk van plusz még az alkoholokat mindennap többször is reklámozzák a tévében
2014. febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

rendben, akkor utolsó kérdésem, mert még mindig nem értem ez mire megy ki részedről, tehát: ha alapjába véve nem kedveled őket, akkor miért zavar, hogy nem tartozol közéjük, kiközösítenek??? hogyha kitudnak közösíteni, akkor még is csak beakartál kerülni a csapatukba, nem??


és az a baj(ez nem csak neked szól, kedves kérdező), hogy kikerül egy ilyen kérdés, az emberek rögtön idejönnek pattogni és ez sehova nem vezet. csak provokálod a népet, ha kiírsz egy ilyen kérdést.

2014. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
25 éves korig fejlődik a szervezet, az agy is, ilyen fiatalon inni sokkal nagyobb pusztítást végez, minden tekintetben mint később
2014. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Azért érdekel, mert egy osztályba járunk és rossz hatással vannak rám. Egész nap a piáról beszélnek.

Sőt, ma hoztak be Sangriát a suliba.

Ketten vagyunk barátok. Ha egyikünk beteg a másik egyedül van addig, és a piáról való történeteket hallom.

Egyszerűen zavar, ezen mit nem lehet érteni? Én magyarázom rosszul vagy rossz a szövegértési képességed? :-) Ez nem sértés volt, csak nem tudom, hogy én fogalmaztam rosszul vagy nem. Remélem nem bántóan írtam.

2014. febr. 28. 17:27
 27/27 anonim ***** válasza:

"25 éves korig fejlődik a szervezet" Bla-Bla Bla


Én 15 éves koromban kezdtem el bulizni járni. Volt olyan hogy nem emlékeztem hogy jöttem haza, de mindig hazajöttem. Kipróbáltam mindent, de tudtam is hogy hol a határ. Nem lettem alkoholista, nem lettem drogfüggő. Nem tiltani kell a gyereknek dolgokat, hanem alapból megtanítani hogy mindennek következménye van. Ha nem lekezelően, hanem egyenértékűen de mégis példát mutatva magyarázzuk el a gyerekünknek, akkor jobban megfogadja a tanácsot. És még ütni verni sem kell, mint az első kommentelő.

Szerintem a baj nem az alkohollal van, hanem a nem megfelelő neveléssel. Én éltem az éltet talán még 2-3 ember helyett is (nők-pia-egyéb) mégis dolgos családember lettem, két gyönyörű gyermekkel és egy gyönyörű menyasszonnyal. ennyi

Az életet addig éljük míg lehet, aztán öszpontosítsunk a családra.

2014. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!