Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó a 13-14 éveseknek...

Miért jó a 13-14 éveseknek az, hogy s€ggrészegre isszák magukat? Szülőként ezt hogy éled meg/látod?

Figyelt kérdés

Az én korosztályomban nagyon elterjedt a részegeskedés, sőt lányok is s€ggrészegek. Avval dicsekedhet, hogy részegen sikerült hazavinnük talicskában egy részeg lányt. Egy józan volt köztük, ő röhög a többin.

Nem értem miért isznak, hisz mindig is menők voltak.

Bár én is 14 éves vagyok és eddig csak kétszer ittam mértékkel alkoholt(lagzin kaptunk pezsgőt, meg eper likőrt), sőt anyáék nem tiltanak el a szesztől. Sőt sose vonzott az alkohol.

A kérdéseimre normális válaszokat, létszi.


2014. febr. 27. 21:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
74%

Az azért komoly, hogy a piások itt antiszocozzák a kérdezőt azért, mert nem issza magát seggrészegre. Gratulálok. Mert az a lényeg, hogy mindenáron beilleszkedjünk egy idióta társaságba is...

13-14 évesen meg senki ne mondja nekem, hogy normális az, ha vki heti többször önkívületig issza magát, mert NEM.

2014. febr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
2%

Azért mert semmi más nincs mögötte csak az irigység.

Itt ti vagytok a nevetségesek, akik feszt vinnyognak, h jaj mi lesz, úristen, hát berúgott a gyerek, hát mi lesz jaj móni.

Hát elmondanám, h 10 évvel ezelőtt is ment az ital meg 20-szal meg 30-cal is, mégse halt ki az emberiség.....

2014. febr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
94%
11! Tudod miért szólják le ennyire, nem? Azért, mert még csak 14 éves! Itt minden fiatal le van szólva, legyen szó akármiről ... (Mint mikor pár napja kiakarta cserélni szerencsétlen gyerek félig - meddig saját pénzből a gombos telefonját, valami olcsóbb okostelefonra, és jól leszólták ... )
2014. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
96%
Kíváncsiságból elbeszélgettem erről a faterommal(47 éves) és a nagyapámmal(80).. Ennyi idősen ők is ismerkedtek a piálással, a csajokkal, aztán mégis rendes ember lett belőlük. 13-14 évesen én is csavarogtam, sutyiban néha ittunk is a haverokkal, mégis jó munkám van, szerintem nem ezen áll vagy bukik az életed. 23/F
2014. febr. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
szülőként azt érezném, hogy valamit nagyon elrontottam, ha a gyerekemnek ilyeneket kell csinálnia
2014. febr. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Nekem ehhez csupán annyi közöm van, hogy ha nem iszok és nem teszem fel képeket a Facebookra, akkor kiközösítenek. Ketten vagyunk az osztályba, akik ha isznak, akkor egy jobb italból egy kicsit egész este. Mert hogy én is kimegyek pizzériába, de kulturált módon jövök vissza.

Majd próbálnak bepehúzni ebbe a társaságba. Fél óra alatt huszan mégiscsak 4l vodkát, meg aztán sör, de ez de az. Persze apu is ivott de ő később kezdte.

És nem vagyok rájuk irigy. Erre megy el a zsebpénzt, aztán rinyálnak, hogy nincs, keresik az akciós piát, tervezik a bulit, majd elölről az egész. Erre legyek irigy? Az agysejtek tömeges pusztulására, alkoholmérgezésre, gyomormosásra vagy arra, hogy hazafelé élükön valaki? Hogy aztán anyáék idegeskedjenek?

2014. febr. 28. 06:21
 17/27 anonim ***** válasza:
43%
A kérdező egy kis vállveregetésért jött, hogy "lám-lám, én mennyivel különb vagyok a többieknél, kérlek, ti is dicsérjetek meg". Ennyi a kérdés célja, nem több. Pozicionálni szeretné magát.
2014. febr. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Nézd.4en voltunk nagyon jó barátnők ebből három cigizett és minden hétvégén ivott,köztünk én is.Az egyik barátnőnk nem ivott és nem cigizett soha akkor(érdekes hogy most egyedül ő iszik).Nem közösitettük ki mert nem játszotta az agyát hogy ő mennyivel jobb mint mi.Nem tartott szentbeszédet arról hogy milyen önpusztitó életet elünk stb.Igaz egyikünket sem hozott haza talicskába de volt jópár húzós este.Mi szorakoztunk a piától ő szórakozott rajtunk,soha nem volt ebből gond.31éves vagyok és évente egyszer iszom szilveszterkor,a többi 2lány is családos ember.
2014. febr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
94%

Igazából nem nagyon értem, hogy miért lepõdnek meg egyesek a tinik alkoholfogyasztásán, mikor a felnõtt korosztály jelentõs része is masszív alkoholista.

A fiatalok is pont azért csinálják, mert jó érzés.

Az meg ugye elég nagy baromság, hogy 18. szülinapod elõtt egy nappal még nem ihatsz egy kortyot sem, aznap meg úgy aljasodsz le ahogy akarsz...

Azt kéne megértetni velük, hogy fejlõdõ korban ez hatványozottan káros, úgyhogy csak mértékkel, nem tabuként tiltani, mert az semmire nem jó.

2014. febr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért látszik, hogy itt pár embernek fingja nincs, miről beszél... a mai kamaszokat baromira nem kéne összekeverni a 10-20-30 évvel ezelőtti fiatalokkal, mert nagyon-nagy a különbség. Igen, mi is iszogattunk annak idején, leültünk a tópartra borozgatni, beszélgettünk közben, elnevetgéltünk, éjfélre pedig hazamentünk. A maiak meg teljesen meg vannak veszve, hányásig-detoxig vedelnek, drogoznak, balhéznak, b**nak ész nélkül... értelmes ember felnőttként sem csinál ilyet, nemhogy gyerekként, mert egy 14 éves az még GYEREK. De akik szerint ez a normális, azoknak szívből kívánom, hogy a leendő kamasz gyerekeiket a rendőrségről meg a detoxból vigyék majd haza minden hétvégén. :)
2014. febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!