Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó a 13-14 éveseknek...

Miért jó a 13-14 éveseknek az, hogy s€ggrészegre isszák magukat? Szülőként ezt hogy éled meg/látod?

Figyelt kérdés

Az én korosztályomban nagyon elterjedt a részegeskedés, sőt lányok is s€ggrészegek. Avval dicsekedhet, hogy részegen sikerült hazavinnük talicskában egy részeg lányt. Egy józan volt köztük, ő röhög a többin.

Nem értem miért isznak, hisz mindig is menők voltak.

Bár én is 14 éves vagyok és eddig csak kétszer ittam mértékkel alkoholt(lagzin kaptunk pezsgőt, meg eper likőrt), sőt anyáék nem tiltanak el a szesztől. Sőt sose vonzott az alkohol.

A kérdéseimre normális válaszokat, létszi.


2014. febr. 27. 21:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%

Ha elítéltek ha nem én egy hatalmas nagy pofont kevertem le a fiamnak amikor részegen jött haza.Azóta csak mértékkel iszik.

Most 16 nem cigizik és alkoholt is mértékkel iszik.Megtiltani nem lehet mert úgy is megteszi.De egy életre megtanulta,hogy csak mértékkel.

2014. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

*dicsekednek

A kérdést azért írtam ki, mert az oszink mostoha lánya részegen nagyon bevételre a fejét, kómába esett, kihűlt. Más osztályba járók értesítették a tanárnőt. A lány életveszélyes állapotban volt.

2014. febr. 27. 21:11
 3/27 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál! Előző kommentet nem neked írtam.
2014. febr. 27. 21:12
 4/27 Ditta323 ***** válasza:
74%

Azt hiszik, hogy így menőbbek lesznek.

Viccet félretéve, múltkor volt egy dokumentum film szerűség az alkohol fogyasztásról amit lebontottak korosztályokra. Pl. Kikapcsolja az agyam nem kell gondolkodnom, vagy, hogy jól érezzem magam stb...

2014. febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
9%
hát én 20 évesen estem el részegen úgy, hogy kórházba kerültem. mégis kitűnőek a tanulmányi eredményeim. és ez megtörténhetett volna 13-14 évesen is, mert akkor sem vetettem meg a részegséget, italt. a szüleim rendes emberek, nem isznak. te milyen jogon ítélkezel?
2014. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%

Én mikor először 13 évesen berúgtam kb hülyére röhögtem magam a többieken, h esnek-borulnak meg a többi hülyeségen, részegen hatványozottan több a móka-kacagás.

Szal tiniként elég gyakori volt, 20 fölött már kevesebb, most már egyáltalán nem iszok, ahogy a többiek se, csak alkalmanként.

2014. febr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Nem ítélkezek, csak egy héten kétszer berúgnak és nem egy kicsit.

Ez nem normális, persze vélemény az vélemény.

2014. febr. 27. 21:23
 8/27 anonim ***** válasza:
17%

Az se normális amit te csinálsz.

Soha nem lesz belőled semmi, csak egy nulla szociális élettel rendelkező, megkeseredett, irigykedő, másokat ezért megszóló ember...

Tipikus luzer hozzáállás, h azzal vigasztalja magát, h beleköt minden marhaságba meg kitalálja, h ezekből soha nem lesz semmi....

2014. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
18%
a 8asnak igaza van szerintem. mit foglalkozol másokkal? neked nincs életed? ha nekik az a jó, hogy seggrészegek, akkor legyenek azok. a szülők szerinted hogy látják? örülnek neki? nyilván nem örülnek, ha piál a gyermekük és próbálnak tenni ellene. foglalkozz a magad dolgával!
2014. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%
Ez nagyon szomorú és egyre fiatalabbak züllenek egyre durvábban, 13-14 évesek már isznak, cigiznek, szexelnek, tetkó, piercing, vadulás... mindent megengednek nekik, de ha nem, akkor is csinálják, és lehet, hogy némelyiknek ettől még jók a jegyei, vagy éppen egy egyetemet is végigbulizik majd, de ha összehasonlítjuk a mai generációt a korábbiakkal, hát elég siralmas a helyzet. Az a baj ezekkel a "gyerekekkel", hogy baromira felnőttnek érzik magukat, és rendkívül viccesnek gondolják az ilyen viselkedést, de ha valamelyik a rendőrségen köt ki, vagy éppen a kórházban, vagy még rosszabb, a SAJÁT hibájukból, akkor a szülőket veszik elő... persze elsősorban nekik kéne szabályozni a gyereket, de ez sokszor elég nehéz, ezért jó lenne, ha a mindenkori törvények ugyanúgy vonatkoznának a kiskorúakra is, SŐT! Este 10 után az utcán se lehessenek, nemhogy kocsmákban...
2014. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!