Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha zavar párom...

Mit csináljak ha zavar párom gyermekének a "bújása"?

Figyelt kérdés
Együtt vagyok párommal már 5 éve, egy éve élünk együtt. Van egy gyermeke akivel nagyon jól kijövök, szeretem nagyon és sokat is foglalkozok vele. Mivel évek óta csak engem ismer, valamilyen szinten én vagyok neki az anyakép. Nagyon szófogadó, panaszom nem lehet rá de az utóbbi időben elkezdett nagyon bújós lenni. Fekszik oda mellém, simogat, puszilgat ami nekem viszont nagyon idegen érzés és egyáltalán nem szeretem mikor ennyire az "intim" szférámban van. Tudom hogy szeretetre van szüksége, szeretem is, sokat dícsérem, van hogy megsimogatom esetleg a haját. Lefekvés előtt mindig kap puszit, de ezek a spontán bújásai nagyon zavarnak. Valószínűleg ez ilyen gyermekkori sérelem nálam, de sose szerettem ha valaki így szeretgetett. Páromon kívül nem szeretem, ha bárki ennyire a "közelembe" jön. Mit csináljak, hogy ennyire ez ne zavarjon? Nem akarom a gyereket se megbántani, vagy ellökni magamtól de ilyenkor nagyon feszült vagyok. Az utóbbi 1-2 hónapban kezdett csak el ennyire bújni hozzám, eddig nem csinálta.
2014. febr. 18. 21:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Mennyi idős? Fiu vagy lány?
2014. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
6 éves fiú, köszi az értelmes választ kedves második veled is csak egyel többen vagyunk. Szerintem nem kioktatást kértem hanem tanácsot, de majd szólok ha erre leszek kíváncsi.
2014. febr. 18. 22:12
 3/18 anonim válasza:
100%
Felfogas kerdese. Eloszor nekem baratom bujasa nem esett jol, elegge ideges lettem. Aztan rajottem hogy ez hulyeseg, aztan valahogy lenyugodtam. Probald mashogy nezni. Amit kicsikent te nem kaptal meg, most megadhatod egy masik kisgyereknek. Akaratlanul se legyel huvos hozza, mert engem a neveloanyam ugy nevelt es ez vagott mindent tonkre a kapcsolatok teren. Pl. egyaltalan nem tudok baratkozni, nagyon nincsenek is barataim. Egyszeruen nem tudom kezelni oket
2014. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
A pofámról sülne le a bőr, ha ellöknék magamtól egy anyátlan gyereket, aki szeretetre vágyik. Én sem szeretem, ha fogdosnak, de ettől még nem fogok bunkón viselkedni.
2014. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

A gyereknek ez most nagyon fontos korszak, 6 éves, te vagy neki az anyakép, most nagyon megalapozhatod a tinikori kapcsolatotokat azzal, hogy megkapja tőled a szeretetet.

Ha neked még nem is esik annyira jól, egy picit engedd neki mégiscsak. Áldani fogod magad később ezért.

2014. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

4-es.

Pont azt mondta, hogy nem akarja ellökni!!

Tanulj meg szöveget értelmezni!!

2014. febr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%
Bonyolult helyzet. Mondjuk en tudom mit tennek, de nem feltetlen egy szep megoldas erre. En altalaban ha nem erzem jol magam egy tarsasagban, egy olelesben, kezfogasban stb akkor kibujok ugy alola hogy a mosdoba kell mennem vagy fel kell hivjak surgosen valakit vagy elfelejtettem valamit (pl vasarlast, egy fontos dolgot, ugyintezes stb). Olykor ezekkel kibujhatsz a bujasai elol, de hosszu tavon ne tedd mert total elidegenul majd toled.
2014. febr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Én se szeretem ha engem ölelget vagy puszilgat valaki. Én viszont szeretem a gyerekeket, nem tudom hogy milyen típus vagy,de nekem a "megelőző támadás" kényelmesebb ilyen helyzetekben. Körbeölelgetem, mielőtt ő bújna :)
2014. febr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

5-ösnek igaza van. Gondolj arra is, hogy most 6 éves, rövidesen iskolás lesz, akkor abba fogja hagyni, mert iskolás "nagyfiúnak" érzi majd magát. Sokáig nem kell kibírnod. Valamit nagyon jól csinálsz, hogy ennyire kötődik hozzád, másrészt végtelenül szeretethiányos az a kisfiú. Ha sikerül ráérezned, később talán sajnálni fogod, hogy csak olyan rövid ideig tartott ez az időszak.


Hogy adjak valami konkrét tanácsot, nézz ilyenkor a szemébe, az arcára, hogy ne csak azt érezd, hogy behatolnak a privát szférádba, hanem valóban lásd azt a kisfiút, hogy tényleg egy kicsi gyerek, akinek most te adod az érzelmi biztonságot, ami egész életére ki fog hatni.

2014. febr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik a kérdésed, nagyon intelligens, felelősségteljes nő vagy. Na de nem okoskodást kértél:) Ne aggódj, elmúlik! Ez egyilyen korszak. A sajátom 6,5 éves, és már múlik nála ez a nagyon ölelgetős fázis. Kicsit kár:) De belegondolva, hogy ezt nem egy legszorosabb vérségi kötelékben lévővel tenném, mármint az ölelés, puszik, símogatás, éjjel odabújás, hááát..le a kalappal előtted. Ilyen szinten még a keresztgyerekeimmel is fura lenne. De a kicsinek erre hatalmas lelki igénye van, tönkreteheted a lelkét, ha nem tűrsz még egy kicsit. Kérlek bírd ki, és tényleg el fog múlni. Gondolj arra, hogy ő meg valőszínűleg még több fizikai kontaktust is igényelne.
2014. febr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!