Egyetemista (elsőéves) gyereketeket mekkora összeggel támogatjátok/hó?
Budapesten jár egyetemre a lányunk, nappalis, de sajnos önköltségesre vették fel, így ösztöndíjra nem jogosult. Diákhitellel fizeti a képzés költségeit, minden más költségét – szerintem – mi finanszírozzuk, mégis mindennaposak itthon a követelőzések, hogy semmire nem telik neki. Havonta 40.000 Ft-ot tudunk neki adni, amiből ő veszi meg a BKV bérletét és fizeti a mobilszámláját + mobil Internetét, vagyis 26.000 Ft tisztán marad neki „mindenre” (kivéve – mivel itthon lakik velünk - a lakhatást, rezsit és kaját, amit mi biztosítunk). Mégis állandóan – szemtelen stílusban – jelenti ki, hogy mi vagyunk igénytelenek, ezért nem értjük, hogy ez a pénz semmire sem elegendő.
Arra lennék kíváncsi, hogy más egyetemisták mennyiből jönnek ki, és valóban divat-e a szülőktől követelni, hogy minden igényt ők álljanak anyagilag. Szerintem ez óriási összeg, és úgy vélem, amennyiben a rengeteg igényre költeni akar, akkor azt magának kell(ene) előteremtenie. Hogyan gondoljátok? Én egyetemista koromban már rengeteget dolgoztam a tanulmányaim mellett, illetve fel sem merült bennem, hogy pedagógus szüleimtől egyszer is „követeljek”.
Tényleg én vagyok az „ős-lény”, aki lemaradt ettől a mai világtól, vagy a lányunk bolondult meg a gazdag baráti köre hatására?
Kaját ti adtok neki, plusz minden mást. Tehát mire van szüksége? Még ha bulizni is megy minden héten, akkor sem megy el annyi. Plusz lányról van szó, sok helyen van ingyen belépés, ingyen ital, vagy egyébként is a lányokat meg szokták hívni.
Mire kolti ezt a pénzt? Ruha és smink?
Kaját ti adtok neki, plusz minden mást. Tehát mire van szüksége? Még ha bulizni is megy minden héten, akkor sem megy el annyi. Plusz lányról van szó, sok helyen van ingyen belépés, ingyen ital, vagy egyébként is a lányokat meg szokták hívni.
Mire költi ezt a pénzt? Ruha és smink?
Én már másod éves vagyok, de tavaly 35 ezret kaptam összesen zsebpénznek havonta (20-at szülőktől, 10-et mamámtól és 5-öt keresztanyumtól). Ez idén felment 40-re, mert már keresztanyum is 10-et utal.
Itthon lakok, egy buszbérlet kell a közlekedéshez, ami 2000 Ft. Kaját reggel itthonról viszek (bár idén minden nap déltől vagy délutántól van csak órám, szóval itthon reggelizek), néha menzán kajálok, de ez olyan félévente 2 alkalom, alkalmanként kb. 700 Ft. Sokszor járok autóval, amikor más dolgom is van a városban, a benzint ők fizetik, de néha én is tankolok, főleg, ha hosszabb útra megyek a kocsival és közelít a 0-hoz a tank.
A telefonszámlámat fizetik, de az új telefonokat én szoktam venni, mert elég gyakran cserélgetem, erre mindig gyűjtök pénzt. Ha vásárolni megyünk egy drogériába, akkor nem fizettetik ki külön az én samponomat, tusfürdőmet, meg az ilyen dolgokat. Ha valamiért bemegyek egyedül, én fizetek, olyankor nem kérek előtte. Ruhát nagyon ritkán kapok, olynakor viszont inkább nagyobb dolgokat (idén kaptam egy új kabátot 40 ezerért, mert az előző már elég rossz állapotban volt).
Szóval az én pénzem leginkább ruhára és sminkekre megy el, de minden hónapban marad is a számlámon, ami gyűlik, és később veszek belőle valamit (pl. a már említett telefont, de azt most nemrég cseréltem).
26 ezerből is elboldogulnék, de így azért jobb. Követelőzni sose szoktam, tudomásul veszem, hogy ez a havi keretem, és ez van. Általában nem lépem túl. A szüleim mondjuk meg szoktak lepni olyan dolgokkal, amikre sokat kéne költenem, és sokáig gyűjteni, és így ennyivel is több pénzem marad (pl. egy drágább parfüm, designer táska, ilyenek).
Ja, és még az egyik válaszolóhoz szólnék, aki ezt írta: "amúgy meg: ösztöndíjat-tanulmányit!-ő is kaphat de ugye azért is meg kéne dolgoznia.". Ez nem így van. Én költségtérítéses képzésen vagyok, ezt is a szüleim fizetik, én javasoltam a dh-t, de azt mondták, megtehetik, hogy kifizessék, és így nem hitellel indul majd az életem. Lényeg: nálunk senki nem kap ösztöndíjat, pedig nem egy kitűnő van az évfolyamon (az egész évfolyam költségtérítéses, nem indult állami képzés).
Kaját ti adtok neki, plusz minden mást. Tehát mire van szüksége? Még ha bulizni is megy minden héten, akkor sem megy el annyi. Plusz lányról van szó, sok helyen van ingyen belépés, ingyen ital, vagy egyébként is a lányokat meg szokták hívni.
Mire költi ezt a pénzt? Ruha és smink?
én nem is adnék zsebpénzt annak, aki otthon lakik, otthon kajál, rezsit a szülök állják, ruhát, cipöt szintén, bérletet stb. stb.
nekem már az is abszurd, ha egy szülö "zsebpénzt ad" 20-30 ezreket, a gyerek meg arra költi, hogy rendelget a netröl innen-onnan, meg ujabbnál ujabb smink cuccokat vegyen, illetve megvegye a 10. pár cipöjét, havonta pár ruhát, körmöst, bulit stb... már gyerekként a zsebpénzért -meg kellett dolgoznunk- nemhogy a huszonéveseknek ilyen összegeket odalökni,- a divatra meg a bulira.
Mire megy el?
Rengeteg barátnője van, és állandóan beülnek, ide-oda, vagy mozi, vagy forró csoki, vagy egyszer-egyszer cukrászda. Fodrász néha, kozmetikus néha, ilyenek. Ilyesmik, mert a Dm dolgokat is én fizetem.
Kértem, hogy vezesse egy kis füzetbe, mire költ, mert akkor nyomon tudja követni. Nem teszi... (Én már hosszú ideje írom, mit mire költök, így tudok nagyon spórolni, hogy teljen a lányunkra. Most vett leértékelve egy kabátot, 6.000-ért, ami szerintem nagyon megérte. Most azon pöccentem be, hogy közölte, vegyem meg neki a füzeteket, mert különben kibukik, ha nincs mibe írnia. Az eszem megáll!
Uljetek le vele beszelni a koltsegekrol.
1. Ennyi penz van. Ha nem tetszik, menjen el dolgozni,
2. Ott a lakas. Ha nem is akar ott lakni, akkor adja ki, es abbol koltekezzen.
Nincs benne szegyenerzet, hogy egyetemista letere a szuleitol kell kernie? En 19 eves korom ota dolgozom, igen, nappali foiskola mellett is dolgoztam, ugy, hogy mindennap mentem iskolaba is.
A kiralylanyt le kene allitani kicsit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!