Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednétek a 18 éves lányotokn...

Engednétek a 18 éves lányotoknak a tetkót?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 19:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
13%
nem
2014. jan. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
28%
22 vagyok, öcsém 21, de nálunk az otthon a szabály, hogy amit nem engednek, azt nem lehet, amíg ott lakunk. Ilyen a tetkó is. Szóval ha a 18 éves még otthon akar lakni, a szülei tartják el, akkor ők is mondják meg, hogy mit csinálhat. Arról nem is beszélve, hogy kinek a pénzéből menne...
2014. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen mind1, megengedem e, mert úgyis megcsináltatja, ha akarja.
2014. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%
Ha tudnám, hogy nem divatból csinálná, hanem jelentést hordoz számára, akkor csak tanácsokkal látnám el, hogy hol mutatna jobban, megnézném a vázlatát és ha látom rajta, hogy igazán szívéből szeretné régóta, akkor áldásom rá.
2014. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
18évesen még ugyanolyan gyerek,nem hinném,hogy valaki ezzel válik felnőtté,hogy feljogosítson egy szaros tetkót,mint a koszos börtöntöltelékeknek,megbélyegzett idiótáknak született a világ..hát csak hajrá!
2014. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Megbeszélném vele, hogy miért szeretné, tisztában van-e azzal, hogy mivel jár, és ha látom rajta, hogy komolyan gondolja, engedném, persze, az ő teste. Ha butaságnak látnám az ötletet, akkor sem tiltanám meg neki, csak észérvekkel próbálnék hatni rá.
2014. jan. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 zabmester ***** válasza:
18 évesnek nincs szüksége engedélyre. Nekem is megmondta anno anyukám, hogy amíg ő felel értem, addig nem tetováltathatok, utána már ha nekem ez kell, akkor csináljam, de neki nem fog tetszeni. Tetováltattam is, pár nappal a 18. szülinapom után. Most 26 éves vagyok, nem bántam meg, anyukám is megbékélt vele :D Ha a fiam 18 évesen tetkót szeretne, nem szólnék bele, az ő dolga. Mondjuk ha valami nagyon nagy hülyeséget szeretne, akkor megkérném, hogy gondolja át még egyszer, de nyilván nem sok beleszólásom lenne, ha a fejébe venné, hogy megcsináltatja.
2014. jan. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Pénzt nem adnék rá, de elvinném olyan helyre, ahol tudom, hogy jól dolgoznak. Ez mondjuk elég ellentmondásosnak tűnik, de ha tetoválást akar, akkor dolgozzon meg minden csepp festékért , amit a bőrébe ütnek, és ne karáncsonyi, meg szülinapi "könnyen jött" pénzből csináltassa. Abba nem szólnék bele, hogy mit varrat, az ő döntése, az ő teste, ha megbánja, az ő baja. Ahhoz viszont ragaszkodnék, hogy ne egy sufni tuningos "ötezeré' varrok telihátat" helyre menjen.

Én 23 éves vagyok, még nincs tetoválásom, de 10 éve tervezgetem a tökéletes mintát, ami akkor kerül rám, amikor késznek érzem. Azt már tudom, hogy ki fogja rám varrni, a helye is megvan, de még nem teljes a kép a fejemben. Az én szüleim ellenzik a tetoválást, de elkönyvelték, hogy a lányuk "nem normális", már nem szólnak bele.

2014. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%
18 évesen nem kéne engedélyt kérnie dolgokhoz. Nem lenne beleszólásom. Ha ki tudja fizetni, csináltassa meg, nem az én lelkemen szárad, ha évek múlva megbánja, saját magának kell megbékélni majd vele. Én nem szeretem a tetoválást, de nem vagyok ilyen szélsőségesen ellene, mint itt az egyik válaszoló. Nem hiszem, hogy ez a börtöntöltelékek megbélyegzése lenne. Vannak is, amik tetszenek, de én magamra sosem varratnék semmit. Ha a gyerekem akarna, tegye. De ugyanúgy nem kéne engedélyt kérnie a dohányzáshoz, iváshoz, szórakozáshoz, nem szabnék időkorlátot, mikorra érjen haza, nem mondanám meg, kivel járhat, kivel barátkozhat, hova mehet nyaralni. Szánalmasnak tartom az olyan szülőt, aki ilyen szabályokat szab.
2014. jan. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha annyira akar tetoválást, miért nem csináltat kozmetikai tintával (nem tudom a pontos nevét). Az kb 3-5 évig megmarad és utána nyomtalanul eltűnik. Nekem is volt, de mire eltűnt én is meguntam és nem csináltattam újra.

Ez egy jó időnyerés lenne és ő is biztosabb lehetne a mintában.

2014. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!